Sony Alpha A1 telo

Sony A1 je nová vlajková loď radu Alpha. Disponuje úplne novým snímačom s rozlíšením 50,1 Mpx a procesorom BIONZ XR. Sony Alpha A1 dokáže natáčať 8K video s 30 snímkami za sekundu a tiež 4K video s 120 snímkami za sekundu. Pre nelimitujúcu vizuálnu tvorbu je možné točiť v 10 bitoch 4: 2: 2. Nový je elektronický hľadáčik s úžasnými 9,44 miliónmi bodmi a s obnovovacov frekvenciou až 240 snímok za sekundu. Stabilné zábery zaručí 5 osá stabilizácia s výkonom 5,5 EV.
Výrobca:
Sony
Obj. čislo:
ILCE1B.CEC
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
7 299,00 6 082,50 €
-+

Sony Alpha A1 telo

Sony A1 je nová vlajková loď radu Alpha. Disponuje úplne novým snímačom s rozlíšením 50,1 Mpx a procesorom BIONZ XR. Sony Alpha A1 dokáže natáčať 8K video s 30 snímkami za sekundu a tiež 4K video s 120 snímkami za sekundu. Pre nelimitujúcu vizuálnu tvorbu je možné točiť v 10 bitoch 4: 2: 2. Nový je elektronický hľadáčik s úžasnými 9,44 miliónmi bodmi a s obnovovacov frekvenciou až 240 snímok za sekundu. Stabilné zábery zaručí 5 osá stabilizácia s výkonom 5,5 EV.

Hlavné špecifikácie

  • 50,1 Mpx 35 mm vrstvený snímač CMOS formátu Full Frame s integrovanou pamäťou
  • Pokročilý procesor BIONZ XR zvyšuje rýchlosť až 8-násobne
  • Sériové snímanie rýchlosťou 30 snímok/s s automatickým zaostrovaním a automatickou expozíciou so sledovaním
  • Nahrávanie videozáznamov v rozlíšení 8K 30p alebo 4K 120p
  • Široké pokrytie AF s detekciou fázového rozdielu so 759 bodmi a detekciou kontrastu so 425 bodmi automatického zaostrovania

Úchvatné rozlíšenie a kvalita obrazu

Nový snímač CMOS Exmor RS s 50,1 MP poskytuje vysoké rozlíšenie a citlivosť s nízkym šumom a až 15 EV dynamickým rozsahom. Nový čip pre spracovanie obrazu zaisťuje ešte lepšiu precíznosť než predchádzajúce modely.


50,1 megapixelov a až 30 snímok za sekundu

Model α1 ponúka mimoriadnu kombináciu vysokého rozlíšenia a vysokej rýchlosti. Ultrarychlé načítanie zo senzora 50,1 MP umožňuje snímanie až 30 sn./s so sledovaním AF a AE pomocou elektronickej závierky.

Plnoformátový snímač CMOS Exmor RS ™ 50,1 MP s integrovanou pameťou

Architektúra v tomto full-frame obrazovom snímači s rozlíšením 50,1 MP prispieva k vysokému rozlíšeniu a rýchlosti. Oddelené pixelové a obvodové vrstvy a pokročilá A / D konverzia znamenajú rýchlejší spracovanie. Fotoaparát α1 je vybavený snímačom CMOS Exmor RS ™ typu Full-Frame s rozlíšením 50,1 megapixelov a integrovanej pamäte. Fotoaparáty α1 ako prvé fotoaparáty série α dokážu nepretržité fotografovanie až 30 sn./s, rýchle a presné automatické ostrenie s fázovou detekciou a vysoko kvalitné videá v rozlíšení 8K s prevzorkovaním na 8,6K. Nevídaný výkon pre novú éru snímania.

Zcela nová architektúra a motor pre spracovanie obrazu BIONZ XR

Nový BIONZ XR je vybavený pokročilou architektúrou, ktorá poskytuje 8krát vyššie výkonové spracovanie. Výsledkom je vynikajúca kvalita obrazu a vylepšená odozva rozhrania fotoaparátu. Latencia spracovania je minimalizované, výkonové spracovanie obrazu je veľmi často zvýšené k zabezpečeniu mimoriadnej kvality obrazu. Používateľské rozhranie, komunikácia cez sieť a spracovanie správ, súbory sú rozložené tak, aby bola zachovaná rychlá odezva ovládajúca bez stresových situácií, a to bez ohľadu na zaťaženie spracovania v reálnom čase.

Široký rozsah citlivosti ISO 100 až 32000

I přes vysoký počet pixelov, štruktúrujem sa spätným osvetlením, prevedením bez medzery medzi šošovkami na čip, úzkym sklom s antireflexným povrchom a ďalšou originálnou technológiou spracovania obrazu spolupracuje tento snímač s novým obrazovým procesorom BIONZ XR na poskytnutie vysokého rozlíšenia a minimalizácie šumu v celom širokom rozsahu. citlivosti: Standardně ISO 100 až 32000, navyše s možnosťou rozšírenia na ISO 50 až 102400.

Funkcia Multi Shooting Pixel Shift

V software lze kombinovat až 16 snímků pořízených pomocí ovládání interní stabilizace a také působivé barevné fotografie s až 199 miliony pixelů.

Vstavaná päťosá optická stabilizácia

Stabilizačná jednotka, gyroskopické snímače a algoritmy stabilizácie obrazu vylepšujú expozičné časy až o 5,5 kroku a tím maximalizujú kvalitu snímok.

Automatické ostrenie na oči ptáků v reálnom čase

Technológia rozpoznávania objektov teraz bude slúžiť funkcii automatického čistenia na oči v reálnom čase od Sony sledovať a presne zaostrovať na oči ptákov, i keď vták náhle vzbudzuje alebo mení zloženie. Tato inovativní funkce snadno vypořádáte s mnoha výzvami při fotografování ptáků.

Vylepšené AF na oči zvierat v reálnom čase

Táto funkcia, ktorá je primárne určená pre mačky a psy, slúži pokročilou technológiou rozpoznávania objektov na spoľahlivé sledovanie a čistenie na oči zvierat. Funguje presne i v prípade, že je hlava zvieraťa obrábaná hornou stranou dole.

Automatické zaostrenie na oči v reálnom čase

AF na oči v skutočnom čase fotoaparátu α1, ktoré kombinujú najmodernejšiu technológiu umelej inteligencie a vyvinuté algoritmy rychlého hybridného automatického nastavenia, sledujú a zaostrujú na ľudské oči s ďalším o 30% vyššou přesnosťou než model α9 II.

Širokoúhlé, rýchle a presné sledování AF

Fotoaparát α1 je vybavený AF s fázovou detekciou vo ohniskovej rovine, ktorá je účinná, rýchla a presná. Snímač s rozlíšením 50,1 megapixelu a procesor BIONZ XR poskytuje 759 voliteľných bodov fázové detekcie pokrývajúcimi 92% obrazu.

Záznam 8K 30p nové generace

Snímač a procesor BIONZ XR fotoaparátu α1 využíva realistický záznam 8K 30p. Štvornásobné rozlíšenie 4K s plnohodnotným sledovaním a automatickým ostrením na oči v reálnom čase. Záznamy v rozlíšení 8K sú tiež ideálne pre rôzne úpravy v rozlíšení 4K. Ako prvý v poradí α ponúka fotoaparát α1 záznam 8K 30p XAVC HS s prevzorkovaním na 8,6K k dosiahnutiu mimoriadneho rozlíšenia a realizmu. Definícia 8K v kombinácii s vynikajúcim automatickým ostrením fotoaparátu α1, gradáciou a reprodukciou farieb oživuje svet. Záznamy v rozlíšení 8K sú tiež ideálne pre rôzne úpravy v rozlíšení 4K. Súčasně se záznamy v rozlišení 8K lze pořizovat soubory proxy s přenosovou technologií a rozlišením HD.

Záznam videa v rozlíšení 4K sa snímkovou frekvenciou až 120 sn./s

Fotoaparát α1 nabízí interní záznam v rozlíšení 4K až 120 sn./s. Mimořádně plynulé (maximálne) 5x spomalené závery v rozlíšení 4K poskytuje novú možnosť vyjadrenia. Okrem podpory záznamu 4: 2: 2 s 10bitová hĺbka použite túto funkciu použiť s účinnou mezisnímkovou kompresiou Long GOP alebo vysoko kvalitná interná kompresia snímok Intra (All-I).

S-Log3 a 10bitový profil HLG poskytuje mimoriadnu hĺbku

Křivka gamma S-Log3 umožňuje dosažení dynamického rozsahu viac ako 15 krokov, nastavenie farebných gamutov S-Gamut3 a S-Gamut3.Cine pomáha sladeniu záznamov zaznamenaných fotoaparátov α1 a záznamov získaných digitálnymi filmovými kamerami VENICE, videokamerou PXW-FX9 a ďalšími profesionálnymi videokamerami. K dispozícii je tiež obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma), ktorý umožňuje priame prehrávanie na televíznych kompatibilných s HDR (HLG), pretože by nebolo potrebné upraviť farbu.

Čítanie plného počtu pixelov bez použitia technológie pixel binning k dosiahnutiu vysokého rozlíšenia 4K

K záznamu videa v rozlíšení 4K možno zvoliť formáty Full-Frame a Super 35. Čítanie plného počtu pixelov v režime Super 35 (ďalšie APS-C 16: 9) bez použitia použitia technológie pixel binning umožňuje zhustiť ďalšie 2,3x viac údajov požadovaných pre videá v rozlíšení 4K, takže výsledný je vysoký rozlíšenie 4K s vysokou úrovňou detailov a minimálnym výskytom moaré a zubatých okrajov. Pro záznam 4K XAVC HS, XAVC S nebo XAVC S-I možno použiť prenosovú rýchlosť až 600 Mb / s.

16bitový výstup RAW

Fotoaparát α1 poskytuje 16bitový výstup RAW pre externý rekordér cez rozhranie HDMI a zaisťuje maximálnu flexibilitu postprodukcie. Šestnáctibitový výstup obrazu Full-Frame 4332 x 2448 ľahko pokreslí rozlíšenie 4096 x 2048 DCI-4K a umožňuje výber frekvencie snímok a farebných priestorov. Je možné nakonfigurovať výstup RAW cez rozhranie HDMI počas záznamu v rozlíšení XAVC HS 4K, XAVC S 4K alebo XAVC S-I 4K na internú pamäťovú kartu. Dostupný je taký záznam proxy.

Styl S-Cinetone pre pôsobivý filmový vzhľad

Fotoaparát α1 obsahuje styl S-Cinetone, jednu farebnú maticu, ktorá produkuje vysoko cenené farby FX9 a FX6 a pleťové tóny. Na základe technológií získaných vývojom kameramana Cinema Line, ako je model VENICE, poskytuje štýl S-Cinetone prirodzene stredné tóny, ktoré slúžia na zdravé vypadávanie farby pleti a navyše jemné farby a nádherné vysoké jasy. Styl S-Cinetone ovplyvňuje na rastúce potreby výrazného vyjadrenia hĺbky.

Efektivní rozptýlení tepla pro účinné nastavení záznamu

Nová vyvinutá štruktúra rozptyľujúca teplo používa teplotu snímača obrazu a obrazového procesora v ich normálnom prevádzkovom rozsahu, a tak slúži ako prehrávač pri výbere kompaktných rozmerov tela. Tím umožňuje záznam videa 4: 2: 0 s 10bitovou hĺbkou v rozlíšení 8K / 30p nebo 4K / 60p navzájom po dobu dlhšiu ako 30 minút.

Hledáčik s vysokým rozlíšením a najširší záber vo svojej triede

Elektronický hledáček s (bližšie) 9,44 milióna bodov, displej OLED s vysokým rozlíšením a propracovanou optikou poskytuje najvyššie rozlíšenie vo svojej triede. Poskytuje také 0,90x zväčšenie hľadáčku, 41 ° uhlopriečne zorné pole a vysoký očný bod 25 mm pre zabezpečenie jasného obrazu s nízkym zkreslením po celej ploche. Tento zdokonalený hľadáček používa rovnako obnovovacie frekvencie až 240 sn./s zorným polem UXGA pre mimoriadne plynulé zobrazenia.

Dva sloty kompatibilné s kartami CFexpress typu A

Fotoaparát α1 je opatrený dvoma sloty pre médiá. Oba sloty podporované karty UHS-I a UHS-II SDXC / SDHC a tiež nové karty CFexpress typu A, ktoré zväčšujú väčšiu kapacitu a rýchlejšie čítanie / zápis. Karty CFexpress typu A sú ideálne pre vysokorychlostné kontinuálne fotografovanie, rovnako ako pre záznam videa s vysokou rozlišovacou schopnosťou a vysokou prenosovou rýchlosťou. Zaznamenané fotografie a videá možno uložiť na pamäťovú médium početnými spôsobmi, aby vyhovovali širokej škále aplikácií a potrebám.

Rychlé pripojenie USB Type-C a sieťové 1000BASE-T

Fotoaparát je vybavený konektorom USB Type-C®, ktorý podporuje rýchly prenos dát v súlade so štandardným SuperSpeed ​​USB 10 Gb / s (USB 3.2). Tento konektor umožňuje vysokorýchlostný prenos dát do vzdialeného počítača (zdieľaný pripojením) pre plynulé spracovanie veľkých súborov so snímkami. Fotoaparát α1 je tiež vybavený vestavěným konektorovým sieťam LAN 1000BASE-T pre vysokorychlostní a stabilný prenos dát, vrátane vzdialeného snímania. Je podporovaný protokol FTPS (File Transfer over SSL / TLS), ktorý umožňuje použitie šifrovania SSL alebo TLS k zaisteniu lepšieho zabezpečenia dát.

Vestavěná technológia Wi-Fi podporuje 2x2 MIMO

Vestavěná bezdrôtová sieť LAN umožňuje komunikáciu v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz, v prípade potreby s podporou 2x2 MIMO (IEEE 802.11a / b / g / n / ac) poskytujúca špičkovou rýchlosťou. Duální antény zajišťují spolehlivou komunikaci, dokonce i s odolným šasi fotoaparátom z horčíkových štrbín. Komunikácie v pásme 5 GHz môžu predstavovať významnú funkciu pre spravodajské a športové fotografy, ktorí potrebujú predísť svoju prácu spoľahlivým spôsobom.

Špecifikácia Sony Alpha A1 telo

Veľkosť snímača:
Počet megapixelov50
Stabilizátor obrazu:
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuSony FE
Rozlíšenie videa:8K

Doplňujúce informácie

Balenie obsahuje Sony Alpha 1:

1x fotoaparát Sony Alpha a1 (telo bez objektívu)
1x Li-ion batéria Sony NP-FZ100 (2280mAh)
1x nabíjačka Sony BC-QZ1
1x krytka tela
1x kábel USB Type-C / Type-A 
1x Cable Protector
1x popruh
1x krytka sánok
1x nasadená očnica
1x návod na použitie

Video

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 7 299,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod