Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary, baj. Micro 4/3 (Panasonic, Olympus)

Na výrobky značky Sigma, ktoré boli zakúpené v oficiálnej distribúcii na území Českej a Slovenskéj republiky, je poskytovaná rozšírená štvorročná záruka "SIGMA EXTENDED WARRANTY".

Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary je vysoko svetelný širokouhlý objektív z rady Contemporary, ktorý je určený pre systémové fotoaparáty Panasonic a Olympus s bajonetom Micro 4/3. Objektív je vhodný pre krajinársku, architektonickú a reportážnu fotografiu.
Výrobca:
Sigma
Obj. čislo:
12132500
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
429,00 357,50 €
-+

Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary, baj. Micro 4/3 (Panasonic, Olympus)

Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary je vysoko svetelný širokouhlý objektív z rady Contemporary vybavený bajonetom Micro 4/3 pre použitie s Micro 4/3 kompaktnými systémovými fotoaparátmi (CSC) Panasonic a Olympus. Objektív sa svojou vysokou svetelnosťou f/1.4 a širokouhlým ohniskom 16mm hodí pre krajinársku, architektonickú a reportážnu fotografiu. Objektív má fyzickú ohniskovú vzdialenosť 16mm s mimoriadne širokouhlým uhlom záberu až 83,4° a po nasadení na systémové fotoaparáty Panasonic/Olympus so snímačom veľkosti Micro 4/3 bude jeho ohnisková vzdialenosť zodpovedať 32mm (eqvivalent 35mm kinofilmu). Vysoká svetelnosť objektívu f/1.4 vám umožní pracovať s veľmi krátkymi expozičnými časmi a to aj v prostredí s horšími svetelnými podmienkami čo sa hodí pri nočných záberoch, alebo reportáži. Clonový mechanizmus je tvorený 9-timi tvarovanými lamelami vytvárajúcimi kruhový otvor, ktorý vytvára dokonale rozostrené pozadie (bookeh). Objektív sa vyznačuje vynikajúcou obrazovou kvalitou, ktorá je konzistentná po celej ploche záberu. Vďačí za to špičkovej optickej sústave, ktorá pozostáva zo 16-tich optických členov zoradených do 13-tich skupín, pričom 2 šošovky sú asférické, 3 sú FLD šošovky a 2 sú SLD šošovky. Predná šošovka je potiahnutá špeciálnymi antireflexnými vrstvami Super Multi-Layer Coating pre minimalizáciu vzniku odleskov a tzv. duchov. O rýchle, plynulé a tiché automatické zaostrovanie, vhodné aj pre videozábery sa stará krokový zaostrovací AF motorček. Konštrukcia objektívu z TSC (Thermally Stable Composite) kompozitu vybavená mosadzným bajonetom je veľmi ľahká, pevná a kompaktná. Pre použitie aj v tých najnepriaznivejších poveternostných podmienkach je objektív dokonale utesnený voči prachu, vlhkosti a stekajúcej vode.

Vlastnosti objektívu Sigma 16mm f/1.4 DC DN C:
• Výborny širokouhlý objektív z rady Contemporary vybavený bajoinetom Micro 4/3, určený pre použitie s Micro 4/3 kompaktnými systémovými fotoaparátmi Panasonic/Olympus.
• Mimoriadne kompaktná, odolná, ľahká mechanická konštrukcia z TSC kompozitu vybavená mosadzným bajonetom, ktorá je utesnená voči stekajúcej vode, vlhkosti a prach.
• Ultra širokouhlé ohnisko 16mm (32mm pri nasadení na Micro 4/3 fotoaparáty Panasonic a Olympus).
• Veľmi vysoká svetelnosť f/1.4 vhodná pre kreatívnu prácu s hĺbkou ostrosti ako aj pre fotografovanie v slabšom svetle.
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou.
• Dve SLD šošovky (Special Low Dispersion), tri FLD šošovky (F Low Dispersion) a dve lisované asférické šošovky v optickej sústave slúžia pre vykorigovanie chromatickej aberácie, zníženie odleskov, lepší prenos kontrastu, farebnú vernosť, vylepšenie ostrosti a vykorigovanie optického skreslenia obrazu.
• Výkonná antireflexná úprava Super Multi-Layer Coating aplikovaná na šošovkách maximálne redukuje prejavy odleskov a zlepšuje prenos kontrastu.
• 9 lamelová clona s kruhovým otvorom pre čo najdokonalejší bokeh.
• Veľmi rýchly a tichý zaostrovací krokový motorček.

Podrobný popis vlastností:
Praktická širokouhlosť:
Objektív je pre svoju výnimočnú širokouhlosť 16mm (32mm po prepočte na kinofilm pri nasadení na Micro 4/3 systémových fotoaparátoch Panasonic a Olympus) a vysokú svetelnosť f/1.4 mimoriadne vhodný pre fotografovanie v interiéroch, ale nestratí sa ani v reportážnej, krajinárskej či architektonickej fotografií.

Prvotriedna obrazová kvalita:
Pokročilá optická sústava je zložená zo 16-tich šošoviek zoradených do 13-tich skupin zabezpečuje prvotriednu obrazovú kvalitu, ktorá sa opiera o konzistentne vysoké rozlíšenie naprieč celou plochou záberu. V optickej sústave sú zaradené aj dve lisované asférické šošovky, ktoré účinne potláčajú optické skreslenie obrazu a prispievajú ku konzistentnosti vysokého rozlíšenia po celej ploche záberu. Okrem nich je v optickej sústave zaradená aj trojica FLD šošoviek (Fluorit Low Dispersion – fluoritové nízko rozptylové sklo) a dvojica SLD šošoviek (Super Low Dispersion – extra nízko rozptylové sklo), ktoré minimalizujú prejavy chromatickej aberácie a zlepšujú prenos kontrastu, jasu a ostrosti obrazu. Predné a zadné šošovky sú navyše vybavené špičkovými antireflexnými vrstvami Super Multi-Layer Coating, ktorá účinne potláča vznik reflexov, farebných závojov a zlepšuje prenos kontrastu.

Rýchly, presný a tichý AF motorček:
Objektív je vybavený rýchlym, presným, tichým a plynule preostrujúcim krokovým zaostrovacím AF motorčekom, ktorý preostruje bez dýchavičnosti (zdĺhavejšieho triafania sa na ostriaci objekt). Takéto automatické zaostrovanie je veľmi vhodné nielen pre fotografovanie ale aj pre natáčanie videa s kontinuálnym zaostrovaním.

Dokonalé rozostrenie pozadia a práca s hĺbkou ostrosti:
Clonový mechanizmus objektívu umožňuje nastavovať clony v pracovnom rozsahu od f/1.4 po f/16, čo vám umožňuje komplexnú a kreatívnu prácu s hĺbkou ostrosti. Odpichnúť fotografovaný objekt v zábere od jeho pozadia je pri clone f/1.4 pomerne jednoduché a pre dosiahnutie pekného rozostrenia pozadia – bookehu je clonový mechanizmus tvorený 9 lamelami ktoré sú tvarované tak aby vytvárali dokonale kruhový otvor. Práca na plne otvorenú clonu vám umožňuje fotografovať aj v prostredí s nedostatočnými svetelnými podmienkami s pomerne rozumnými expozičnými časmi.

Pevná, ľahká a odolná konštrukcia objektívu:
Pre výrobu tubusu a jednotlivých komponentov mechanickej konštrukcie objektívu použila Sigma tepelne stabilný kompozit TSC, kombinovaný s kovovými prvkami, vďaka čomu je konštrukcia objektívu stabilná v širokom rozsahu teplôt. Nasadenie objektívu v rôznych klimatických pásmach pri rôznych vonkajších teplotách tak nemá vplyv na výslednú obrazovú kvalitu. Objektív sa k fotoaparátu pripája pomocou mosadzného bajonetu Micro 4/3, ktorý je ľahký a zároveň veľmi pevný. Tubus objektívu je navyše utesnený voči prachu a stekajúcej vode, takže pri fotení vás nebude obmedzovať ani náhla zmena počasia či prašné prostredie. Celková hmotnosť objektívu je príjemných 405g pri rozmeroch 72,2 x 92,3mm.

Technické parametre objektívu Sigma 16mm f/1.4 DC DN C:
• Bajonet objektívu: Micro 4/3
• Ohnisková vzdialenosť: 16mm (32mm pri použití na Micro 4/3 fotoaparátoch Panasonic/Olympus)
• zorný uhol: 68,1°
• Maximálna clona: f/1.4
• Minimálna clona: f/16
• Optická konštrukcia: 16 členov / 13 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,25m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,1x
• Priemer filtrového závitu: 67mm
• Rozmery: 72,2 x 92,3 mm
• Hmotnosť: 405g


Obsah balenia:
Objektív: Sigma 16mm f/1.4 DC DN C
Predná krytka objektívu: Sigma LCF-67 III
Zadná krytka objektívu: Sigma LCR II
Slnečná clona objektívu: Sigma LH716-01
Dokumentácia: Záručný list

Špecifikácia Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary, baj. Micro 4/3 (Panasonic, Olympus)

Bajonet objektívu:Micro 4/3
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/1.4

Recenzie Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary, baj. Micro 4/3 (Panasonic, Olympus)

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • Super kvalita prevedenia a zobrazenia snímaného objektu,kvalitné optické členy.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 429,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod