Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art, baj. Nikon

Na výrobky značky Sigma, ktoré boli zakúpené v oficiálnej distribúcii na území Českej a Slovenskéj republiky, je poskytovaná rozšírená štvorročná záruka "SIGMA EXTENDED WARRANTY".

Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art je výborný teleobjektív z špičkovej rady Art. Má klasickú 135mm ohniskovú vzdialenosť, vysokou svetelnosťou f/1.8, ultrazvukový motorček HSM a je určený pre FX aj DX zrkadlovky Nikon.
Výrobca:
Sigma
Obj. čislo:
12128300
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
1 479 1 232,50 €
-+

Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art, baj. Nikon

Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art je výborný teleobjektív z rady Art, ktorá vyniká nielen obrazovou kvalitou, ale aj dielenským spracovaním. Objektív je určený pre FX (Full Frame) zrkadlovky (DG) a má ohniskovú vzdialenosť 135mm. Pri jeho nasadení na DX (APS-C) zrkadlovky Nikon je jeho ohnisková vzdialenosť zodpovedajúca 202,5mm ohniskovej vzdialenosti pri Full Frame objektívoch. Vysoká svetelnosť objektívu až f/1.8 umožňuje dokonalú prácu s hĺbkou ostrosti a zároveň vám poskytuje možnosť udržať dlhší expozičný čas z ruky a to aj pri horších svetelných podmienkach. Objektív je pre tento účel vybavený 9 lamelovou clonou s kruhovým otvorom pre dokonale rozostrenie pozadia – tzv. bokeh. Pre rýchle a tiché zaostrovanie využíva objektív vstavaný ultrasonický zaostrovací motor HSM (Hyper Sonic Motor). Vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam ako aj špičkovej obrazovej kvalite je objektív mimoriadne vhodný pre fotografovanie prírody, krajinárskej fotografie, street fotografie, fotografie detailov architektúry, reportáže, portrétnej aj svadobnej fotografie ako aj pre fotografovanie všetkého čo sa odohráva okolo vás.

Vlastnosti objektívu Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art:
• Výborny teleobjektív z rady Art, určený pre použitie s FX (Full Frame) aj DX (APS-C) zrkadlovky Nikon.
• Mimoriadne kompaktná mechanická konštrukcia vďaka TSC kompozitom (Thermally Stable Composite – tepelne stabilným kompozitom).
• Obľúbené tele ohnisko 135mm (202,5mm pri nasadení na DX (APS-C) zrkadlovku Canon).
• Vysoká svetelnosť f/1.8 vhodná pre prácu s hĺbkou ostrosti ako aj pre fotografovanie v slabšom svetle.
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou.
• Dve SLD šošovky (Special Low Dispersion) a dve FLD šošovky (F Low Dispersion) v optickej sústave slúžia pre vykorigovanie chromatickej aberácie, zníženie odleskov, lepší prenos kontrastu, farebnú vernosť a vylepšenie ostrosti.
• Výkonná antireflexná úprava Super Multi-Layer Coating aplikovaná na šošovkách maximálne redukuje prejavy odleskov a zlepšuje prenos kontrastu.
• 9 lamelová clona s kruhovým otvorom pre čo najdokonalejší bokeh.
• Veľmi rýchly a tichý zaostrovací ultrasonický motorček (Hyper Sonic Motor).

Technické parametre objektívu Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art:
• Ohnisková vzdialenosť: 135mm (202,5mm pri použití na DX (APS-C) zrkadlovkách Nikon)
• Zorný uhol: 18° 2´
• Maximálna clona: f/1.8
• Minimálna clona: f/16
• Optická konštrukcia: 13 členov / 10 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,875m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,2x
• Priemer filtrového závitu: 82mm
• Rozmery: 91,4 x 114,9 mm
• Hmotnosť: 1130g

Uhol záberu objektívu je pri nasadení na FX (Full Frame) zrkadlovkách 18° 2´. Optická konštrukcia objektívu umožňuje 0,2x zväčšenie obrazu a jeho minimálna zaostrovacia vzdialenosť je iba 0,875m. Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva z 13-tich šošoviek, ktoré sú zoradené do 10-tich optických skupín. Optická sústava objektívu je vybavená dvomi SLD šošovkami (Super Low Dispersion – extra nízko rozptylové sklo) a dvomi šošovkami z FLD (F Low Dispersion – nízko rozptylové sklo). Tieto špeciálne optické členy výrazne znižujú prejavy chromatickej aberácie, odleskov a vylepšujú prenos kontrastu, jasu, ostrosti a farebnú vernosť obrazu. Predné a zadné šošovky objektívu sú vybavené špičkovou antireflexnou vrstvou Super Multi-Layer Coating, ktorá účinne potláča vznik reflexov, farebných závojov a zlepšuje prenos kontrastu. Takto navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú kvalitu obrazu.
Objektív je vybavený 9 lamelovou clonou s dokonale kruhovým otvorom, ktorú je možné nastaviť v rozsahu od f/1.8 po f/16. Kruhový otvor clony zabezpečuje dokonalé rozostrenie pozadia – tzv. bokeh. Pre zaostrovanie používa objektív overený tichý, rýchly a presný systém ultrasonického zaostrovania HSM (Hyper Sonic Motor). Objektív má v prednej časti bajonet pre pripojenie v balení priloženej bajonetovej slnečnej clony Sigma LH880-03 a je vybavený 82mm závitom pre klasické kruhové filtre. Mechanická konštrukcia objektívu je veľmi odolná, ale napriek tomu ľahká. Pri priemere 91,4mm a dĺžke 114,9mm je hmotnosť objektívu 1130g.


Obsah balenia:
Objektív: Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art, Baj. Nikon
Predná krytka objektívu: Sigma LCF III 82mm
Zadná krytka objektívu: Sigma LCR II
Slnečná clona objektívu: Sigma LH880-03
Dokumentácia: Návod, servisná karta

Špecifikácia Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art, baj. Nikon

Bajonet objektívuNikon FX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.8

Recenzie Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art, baj. Nikon

100%

2 recenzií užívateľov

2x

0x

0x

0x

0x

  • všetky objektívy radu Art s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktoré mám, excelujú (24, 35, 50, 85), a 135-ka nie je výnimkou. a keďže je najnovším prírastkom z tých čo už mám, je ešte o kúsok lepšia. podľa mňa sú to jediné objektívy za rozumnú cenu na bajonet F, ktoré znesú aj 100 MPx snímač.
    pevne verím, že ak už Sigma nebude revidovať túto radu (35-ka sa vyrába 10 rokov, 50-ka od roku 2014), tak sa zameria na bajonet Z, ktorý je budúcnosťou a podobne, ako v prípade bajonetu F, technicky prekoná všetky objektívy domácej stajne Nikon a to za polovičnú, či ešte nižšiu cenu!

    brutálne ostrý objektív, paráda.

    žiadne

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 1 479 €

Upozorni ma keď cena klesne pod