Samyang 8mm f/2.8 UMC II Fisheye, baj. Fujifilm X, Čierny

Samyang 8mm f/2.8 UMC Fisheye je objektív typu rybie oko. Objektív je ideálnym efektovým objektívom pre kreatívnych fotografov poskytujúcim ultraširokouhlý záber až 180° na systémových fotoaparátoch (CSC) Fujifilm rady X.
Výrobca:
Samyang
Obj. čislo:
841164
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
345 287,50 €
-+

Samyang 8mm f/2.8 UMC II Fisheye, baj. Fujifilm X, Čierny

Samyang 8mm f/2.8 UMC Fisheye je objektív typu rybie oko s výborným pomerom obrazová kvalita/cena. Je to manuálny objektív, kde si zaostrovanie a clonu riadite ručne priamo na tubuse objektívu. Objektív samotný je určený pre použitie s APS-C systémovými digitálnymi fotoaparátmi (CSC) Fujifilm rady X so senzorom formátu APS-C (corp. faktor 1,5x). Objektív ponúka skvelý zorný uhol pokrývajúci až 180° šírku záberu vďaka čomu ponúka nespočetne veľa možností pre kreatívne uplatnenie sa. Optická sústava pozostáva z 10-tich šošoviek zoradených do 8 skupín, kde dve šošovky sú zo špeciálneho nízko rozptylového ED skla a jedna z šošovka je asfétricky tvarovaná pre odladenie skreslenia a potlačenie chromatickej aberácie. Optická sústava využíva najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev UMC – Ultra Multi Coated, ktoré pomáhajú výrazne obmedzovať vznik nežiaducich farebných odleskov a tzv. duchov. Vďaka vnútornému zaostrovaciemu systému pohybujúcemu sa iba vo vnútri tubusu objektívu sa nemení veľkosť objektívu a neotáča sa ani predný optický člen. 180° uhol záberu objektívu vám výborne poslúži nielen v uzavretých malých priestoroch, ale aj na úchvatné širokouhlé fotografie krajiny a architektúry. Pri nasadení na APS-C systémové digitálne fotoaparáty (CSC) Fujifilm rady X vám objektív poskytne 12mm ohniskovú vzdialenosť po prepočte na kinofilm (1,5x crop faktor).
Objektív vrelo doporučujeme ako výborný doplnok výbavy, ktorý rozšíri možnosti uplatnenia vašej kreativity vo fotografii.

Technické parametre objektívu Samyang 8mm f/2.8 UMC Fisheye:
Bajonet: Fujifilm X
Ohnisková vzdialenosť: 8 mm (12mm po prepočte na kinofilm)
Maximálna clona: f/2.8
Minimálna clona: f/22
Zorný uhol: 180°
Konštrukcia objektívu: 10 členov / 8 skupín
Počet lamiel clony: 6
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,3 m
Rozmery: 60 x 55,8 mm
Hmotnosť: 217 g
Dodávané príslušenstvo: predná a zadná krytka objektívu

Špecifikácia Samyang 8mm f/2.8 UMC II Fisheye, baj. Fujifilm X, Čierny

Bajonet objektívuFujifilm X
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 345 €

Upozorni ma keď cena klesne pod