Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC II VDSLR MKV, baj. Sony E

Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC VDSLR je špeciálna verzia pôvodného vysoko svetelného portrétneho 85mm objektívu určená predovšetkým pre natáčanie videa k čomu má upravenú vonkajšiu konštrukciu tubusu a clony.
Výrobca:
Samyang
Obj. čislo:
114582
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
449 374,17 €
-+

Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC II VDSLR MKV, baj. Sony E

Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC VDSLR je vysoko svetelný portrétny objektív optimalizovaný pre natáčanie videa, ktorý konštrukčne vychádza z objektívu Samyang 85mm f/1.4 AS IF UMC. Je určený pre použitie na Full Frame a APS-C digitálnych a klasických jednookých zrkadlovkách Canon EOS. Pri použití s Full Frame zrkadlovkami Canon EOS umožňuje objektív odfotografovať scénu s 28,5° uhlom záberu, ktorý vám výborne poslúži na fotografie portrétov osôb, amerických portrétov a pod. Pri nasadení na APS-C zrkadlovky Canon EOS vám poskytne objektív uhol záberu 18,9° pri 136mm klasickej ohniskovej vzdialenosti po prepočte na kinofilm (1,6x crop faktor). Objektív má bajonetovú špeciálne tvarovanú (tzv. vykrajovanú) slnečnú clonu pre zabránenie vyniknutiu bočného svetla ktoré by mohlo zhoršiť výslednú obrazovú kvalitu.

Optická sústava oboch objektívov je úplne rovnaká, zmeny sa týkajú iba tubusu a clony. Tubus objektívu bol vybavený namiesto klasického zaostrovacieho a clonového prstenca, prstencami s ozubením pre follow-focusové ovládanie ostrenia a clony. Samotnú clonu objektívu je teraz možné nastavovať plynulo a tak dosahovať požadované filmárske efekty. Vďaka týmto zmenám objektív umožňuje pri využití profesionálnych follow-focusových zariadení zaostrovať ticho a plynule a rovnako plynule meniť hĺbku ostrosti. Stupnica zaostrenej vzdialenosti a použitej clony je na objektíve premiestnená na bok objektívu tak aby bola kameramanom vždy na očiach.

Samotná optická konštrukcia objektívu ako sa už vyššie spomína je bez zmeny. Pozostáva z 9-tich šošoviek zoradených do 7-mich skupín a je vybavená jednou asféricky tvarovanou šošovkou korigujúcou okrem chromatickej vady najmä skreslenie (deformáciu) obrazu. Optická sústava využíva najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev UMC – Ultra Multi Coated, ktoré pomáhajú výrazne obmedzovať vznik nežiaducich farebných odleskov a tzv. duchov. Objektív využíva optickú sústavu s vnútorným ostrením (Inter Focus - IF), vďaka čomu sa zaostrovacia skupina šošoviek pohybuje sa iba vo vnútri tubusu objektívu. Veľkosť objektívu sa tak pri zaostrovaní nemení a neotáča sa ani predný optický člen.

Objektív Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC VDSLR sa vyznačuje skutočne mimoriadnou obrazovou kvalitou, vysokou ostrosťou aj v rohoch obrazu, malou hĺbkou ostrosti s nádherným bookehom, výbornou kvalitou spracovania a robustnosťou, ktorú by ste čakali od profesionálneho objektívu a výborne poslúži nielen nadšencom filmu, ale aj fotografom. Objektív sa dodáva v balení spolu s vykrajovanou bajonetovou slnečnou clonou, prednou krytkou, zadnou krytkou a s mäkkým prepravným puzdrom.

Technické parametre objektívu Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC VDSLR:
Bajonet: Canon EF / Canon EF-S
Ohnisková vzdialenosť: 85mm / 136mm
Maximálna clona: T1.5
Minimálna clona: T22
Zorný uhol: 28,5° / 18,9°
Konštrukcia objektívu: 9 členov / 7 skupín
Počet lamiel clony: 8
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 1m
Priemer filtrového závitu: 72mm
Rozmery: 78 x 72,3mm
Hmotnosť: 513g
Dodávané príslušenstvo: predná, zadná krytka a mäkké prepravné puzdro

Špecifikácia Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC II VDSLR MKV, baj. Sony E

Bajonet objektívuCanon EF
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/1.4

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 449 €

Upozorni ma keď cena klesne pod