Pentax smc PENTAX-DA 17-70mm f/4 AL (IF) SDM, Použitý tovar

smc Pentax-DA 17-70mm f/4 AL (IF) SDM je prvotriedny základný transfokačný (zoom) objektív. Ponúka uhol záberu nastaviteľný v rozsahu od 79° do 23°, prvotriednu obrazovú kvalitu, štandardnú svetelnosť a antireflexné vrstvy smc a SDM motor. Stav: A/B Použitý tovar.
Výrobca:
Pentax
Obj. čislo:
21EX00021f
Dostupnosť tovaru:
V predajni
300,00 300,00 €

Pentax smc PENTAX-DA 17-70mm f/4 AL (IF) SDM, Použitý tovar

smc Pentax-DA 17-70mm f/4 AL (IF) SDM je výborným základným transfokačným (zoom) objektívom. Objektív je vybavený bajonetom Pentax K a po nasadení na APS-C digitálne zrkadlovky Pentax poskytuje ohniskovú vzdialenosť 26-107mm po prepočte na 35mm kinofilm. Poskytuje tak mimoriadnu univerzalitu použitia, čo sa aj pri tejto triede základných objektívov očakáva. Hodí sa do brašne každému fotografovi, od krajinárov a fotografov architektúry až po portrétnych a street fotografov. Objektív má prvotriednu optickú sústavu, ktorá poskytuje širokouhlý uhla záberu, ale aj ohniskové vzdialenosti krátkeho teleobjektívu. Na širokouhlom konci má 79° uhol záberu (17mm/26mm) a na tele ohnisku má 23° uhol záberu (70mm/107mm). Obrazová kvalita je naozaj prvotriedna a vyznačuje sa vynikajúcou ostrosťou, prenosom kontrastu. Samotná optická sústava je zložená zo 17-tich šošoviek zoradených do 12-tich skupín. Do optickej sústavy je zaradený aj hybridný asféricky tvarovaný optický člen AL pre vykorigovanie deformácie obrazu v krajoch obrazového poľa. Predná šošovka objektívu je vybavená ochrannou vrstvou Super Protect, ktorá efektívne chráni prednú šošovku proti nečistote a odtlačkom prstov. Optická sústava objektívu je tiež vybavená špeciálnou viacvrstvovou antireflexnou povrchovou úpravou smc, ktorá pomáha znižovať riziko vzniku nežiaducich odleskov a farebných závojov pri fotografovaní do protisvetla. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť objektívu je 28cm od roviny snímača a zväčšenie objektívu je 0,31x. Clonový mechanizmus objektívu je vyrobený zo 7-tich tvarovaných lamiel, ktoré pri zaclonení vytvárajú kruhový prierez vďaka čomu dosiahnete na fotografiách dokonalý bokeh (rozostrenie pozadia). Štandardná svetelnosť objektívu je v celom rozsahu ohniskových vzdialeností konštantná f/4 čo umožňuje pohodlné fotografovanie aj napriek slabším svetelným podmienkam. Elektromagneticky ovládaná clona je plne automaticky riadená priamo z tela fotoaparátu a je ju možno pricloniť až na f/22. Zaostrovanie objektívu je vyriešené ako vnútorné (Inter Focus), vďaka čomu sa rozmery objektívu pri zaostrovaní nezväčšujú. Pohon automatického zaostrovania objektívu zabezpečuje výkonný, rýchly, presný a tichý ultrasonický zaostrovací motor SDM, ktorý je umiestnený priamo v objektíve. Optická sústava objektívu je zasadená do robustného, ľahkého a pevného tubusu zo zliatin hliníka a horčíka, vďaka čomu je objektív veľmi ľahký – váži iba 485g, ale je zároveň aj mimoriadne pevný. Objektív je v prednej časti vybavený 67mm závitom pre klasické kruhové fotografické filtre, tento sa pri ostrení neotáča vďaka čomu je použitie polarizačných a prechodových filtrov bezproblémové. Súčasťou tubusu objektívu je bajonet pre pripojenie bajonetovej slnečnej clony, ktorá je súčasťou balenia.


Parametre objektívu smc Pentax-DA 17-70mm f/4 AL (IF) SDM:
Ohnisková vzdialenosť: 17-70mm (ekvivalent 26-107mm pri prepočte na 35mm kinofilm)
Maximálna clona: f/4
Minimálna clona: f/22
Stavba objektívu: 17 šošoviek v 12 skupinách
Antireflexné vrstvy: Viacnásobné antireflexné smc vrstvy (Super Multi Coating)
Zorný uhol: 79°-23° (APS-C zrkadlovky s crop faktorom 1,5x)
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0.28m
Maximálne zväčšenie: 0,31x
Počet lamiel clony: 7 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer závitu filtra: 67mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 75 x 94mm
Hmotnosť: 485g

Príslušenstvo:
-2x krytka, sl.clona.

Stav: A/B

Vysvetlenie známkovania stavu použitého tovaru
- Stav A - výborný stav, nenesie žiadne známky požívania, na tovar ešte prebieha záručná doba.
- Stav A/B - výborný stav, nenesie žiadne prípadne iba veľmi malé známky poživania.
- Stav B - dobrý stav, nesie známky požívania, prípadné odreniny a pod.
- Stav C - nesie veľké známky požívania, može sa jednať aj o ulomené časti krytov a pod., prístroj je ale naďalej funkčný.

Špecifikácia Pentax smc PENTAX-DA 17-70mm f/4 AL (IF) SDM, Použitý tovar

Bajonet fotoaparátuCanon EF
Bajonet objektívu:Canon EF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.0
Priemer filtra objektívu37 mm
Maximálne rozlíšenie videaHD
Max. frekvencia snímania Full HD25/30 obr./s
Max. frekvencia snímania 4K24/25/30 obr./s
Režimy snímaniaAutomatické programy
Uchytenie objektívuPevný vstavaný objektív
Vstupy a výstupyMikrofónny vstup XLR

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 300,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod