Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Pentax smc PENTAX-D FA 50mm f/2.8 Macro

Odmena za váš nákup => až 22 € späť!

Ak si kúpite v období 20. 11. 2020 - 10. 1. 2021 tento produkt Pentax, získate po zaregistrovaní späť 22 Eur. Viac info na Pentax Cashback.
smc PENTAX-D FA 50mm f/2.8 Macro je výborný makro objektív s prvotriednou obrazovou kvalitou, vysokou svetelnosťou f/2.8 a zväčšením 1:1. Objektív poskytuje 76,5mm ohniskovú vzdialenosť.
Výrobca:
Pentax
Obj. čislo:
21530
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
449,00 € 374,17 €
-+

Pentax smc PENTAX-D FA 50mm f/2.8 Macro

Prvotriedny makro teleobjektív smc PENTAX-D FA 50mm f/2.8 Macro je objektív odolnej konštrukcie z rady smc Pentax-D FA. Vyznačuje sa voči nepriazni prvotriednou obrazovou kvalitou, vysokou svetelnosťou f/2.8 a automatickým zaostrovaním. Objektív je určený pre klasické aj digitálne APS-C zrkadlovky Pentax s bajonetom K. Na klasických jednookých zrkadlovkách Pentax ponúka 50mm ohniskovú vzdialenosť pri 47°. Pri nasadení na digitálne jednooké zrkadlovky Pentax so snímačom veľkosti APS-C ponúka po prepočte na 35mm kinofilm, 76,5mm ohniskovú vzdialenosť pri 31,5° uhle záberu. Objektív je svojimi parametrami a konštrukciou vhodný pre macro fotografov, ale aj pre klasické detailné zábery statických motívov. Využiteľný je aj pri fotografovaní portrétu a ako krátky teleobjektív.
Za svoju prvotriednu obrazovú kvalitu objektív vďačí špičkovej optickej konštrukcii pozostávajúcej z 8 šošoviek zoradených do 7 skupín. Predná šošovka objektívu je vybavená ochrannou vrstvou Super Protect, ktorá efektívne chráni prednú šošovku proti nečistote a odtlačkom prstov. Optická sústava objektívu je tiež vybavená špeciálnou viacvrstvovou antireflexnou povrchovou úpravou smc, ktorá pomáha znižovať riziko vzniku nežiaducich odleskov a farebných závojov pri fotografovaní do protisvetla. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť objektívu je 19,5cm od roviny snímača a zväčšenie objektívu je 1x. Clonový mechanizmus objektívu je vyrobený z 8 tvarovaných lamiel, ktoré pri zaclonení vytvárajú kruhový prierez vďaka čomu dosiahnete na fotografiách dokonalý bokeh (rozostrenie pozadia). Vysoká svetelnosť objektívu f/2.8 umožňuje výbornú kontrolu nad hĺbkou ostrosti a tiež pohodlné fotografovanie aj v nedostatočných svetelných podmienkach aké v športových halách často prevládajú. Elektromagneticky ovládaná clona je plne automaticky riadená priamo z tela fotoaparátu a je ju možno pricloniť až na f/32. Pohon automatického zaostrovania objektívu je riešený pomocou prenosu krútiaceho momentu hriadeľom zo zaostrovacieho motorčeka v tele fotoaparátu do zaostrovacieho mechanizmu v tele objektívu. Optická sústava objektívu je zasadená do robustného, ľahkého a pevného tubusu zo zliatin hliníka a horčíka, vďaka čomu je objektív veľmi ľahký – váži iba 265g, ale je zároveň aj mimoriadne pevný. Objektív je v prednej časti vybavený 49mm závitom pre klasické kruhové fotografické filtre. Táto predná časť objektívu so závitom na filtre sa pri ostrení neotáča vďaka čomu je použitie polarizačných a prechodových filtrov bezproblémové. Súčasťou tubusu objektívu je bajonet pre pripojenie bajonetovej slnečnej clony Pentax PH-RBC 49mm, ktorá je súčasťou balenia objektívu rovnako ako polotvrdé prepravné puzdro.


Parametre teleobjektívu smc PENTAX-D FA 50mm f/2.8 Macro:
Ohnisková vzdialenosť: 50mm (ekvivalent 76,5mm pri prepočte na 35mm kinofilm)
Maximálna clona: f/2.8
Minimálna clona: f/32
Stavba objektívu: 8 šošoviek v 7 skupinách
Antireflexné vrstvy: Viacnásobné antireflexné smc vrstvy (Super Multi Coating)
Zorný uhol: 47° pri klasických SLR Pentax, 31,5° pri digitálnych DSLR Pentax s APS-C snezorom
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,195m
Maximálne zväčšenie: 1x
Počet lamiel clony: 8 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer závitu filtra: 49mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 68 x 60mm
Hmotnosť: 265g
Dodávané príslušenstvo: Predná krytka Pentax O-LC49, zadná krytka, slnečná clona Pentax PH-RBC49 a mäkké puzdro Pentax S80-80.

Špecifikácia Pentax smc PENTAX-D FA 50mm f/2.8 Macro

Bajonet fotoaparátuCanon EF
Bajonet objektívu:Canon EF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.0
Priemer filtra objektívu37 mm
Maximálne rozlíšenie videaHD
Max. frekvencia snímania Full HD25/30 obr./s
Max. frekvencia snímania 4K24/25/30 obr./s
Režimy snímaniaAutomatické programy
Uchytenie objektívuPevný vstavaný objektív
Vstupy a výstupyMikrofónny vstup XLR

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 449,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod