Predajňa je otvorená.

PENTAX-DA 50-200mm f/4-5.6 ED WR, použitý tovar

smc Pentax-DA 50-200mm f/4-5.6 ED WR je základný utesnený telezoom s výbornou obrazovou kvalitou a dobrým rozsahom ohniskových vzdialeností 50-200mm. Pri nasadení na APS-C zrkadlovky poskytuje ohniskovú vzdialenosť 76,5-307mm. - Stav A/B. Použitý tovar.
Výrobca:
Pentax
Obj. čislo:
22813/20
Dostupnosť tovaru:
V predajni
150,00 125,00 €

PENTAX-DA 50-200mm f/4-5.6 ED WR, použitý tovar

Výkonný telezoom smc Pentax-DA 50-200mm f/4-5.6 ED WR je utesnený objektív robustnej konštrukcie z rady smc Pentax-DA. Vyznačuje sa voči nepriazni dokonale utesnenou mechanickou konštrukciou, výbornou optickou konštrukciou, prvotriednou obrazovou kvalitou, svetelnosťou v rozsahu f/4-5.6 a výborným rozsahom ohniskových vzdialeností od 50 do 200mm. Je určený pre digitálne APS-C zrkadlovky Pentax s bajonetom K a po prepočte na 35mm kinofilm ponúka 76.5-307mm ohniskovú vzdialenosť pri 31,5-8,1° uhle záberu. Objektív je svojimi parametrami a konštrukciou vhodný pre fotografov divokej prírody, zvierat a športových aktivít. Za svoju výbornú obrazovú kvalitu objektív vďačí optickej konštrukcii pozostávajúcej z 11-tich šošoviek zoradených do 10-tich skupín. Do optickej sústavy sú zaradené aj šošovky z nízko rozptylového ED skla, ktoré zabraňujú vzniku chromatickej aberácie a zlepšuje tým ostrosť objektívu a jeho rozlíšenie. Predná šošovka objektívu je vybavená ochrannou vrstvou Super Protect, ktorá efektívne chráni prednú šošovku proti nečistote a odtlačkom prstov. Optická sústava objektívu je tiež vybavená špeciálnou viacvrstvovou antireflexnou povrchovou úpravou smc, ktorá pomáha znižovať riziko vzniku nežiaducich odleskov a farebných závojov pri fotografovaní do protisvetla. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť objektívu je 110cm od roviny snímača a zväčšenie objektívu je 0,24x. Clonový mechanizmus objektívu je vyrobený z 6 tvarovaných lamiel, ktoré pri zaclonení vytvárajú kruhový prierez vďaka čomu dosiahnete na fotografiách dokonalý bokeh (rozostrenie pozadia). Svetelnosť objektívu je v rozsahu od f/4 do f/5.6 umožňuje pohodlné fotografovanie športov a prírody. Elektromagneticky ovládaná clona je plne automaticky riadená priamo z tela fotoaparátu a je ju možno pricloniť až v rozsahu od f/22 do f/32. Pohon automatického zaostrovania objektívu je riešený pomocou prenosu krútiaceho momentu hriadeľom zo zaostrovacieho motorčeka v tele fotoaparátu do zaostrovacieho mechanizmu v tele objektívu. Optická sústava objektívu je zasadená do robustného, ľahkého a pevného tubusu zo zliatin hliníka, vďaka čomu je objektív veľmi ľahký – váži iba 325g, ale je zároveň aj mimoriadne pevný. Utesnenie objektívu voči prachu a vlhkosti je na profesionálnej úrovni a uľahčuje tak bezproblémovosť použitia v teréne pri profesionálnej práci. Objektív je v prednej časti vybavený 49mm závitom pre klasické kruhové fotografické filtre. Táto predná časť objektívu so závitom na filtre sa pri ostrení neotáča vďaka čomu je použitie polarizačných a prechodových filtrov bezproblémové. Súčasťou tubusu objektívu je bajonet pre pripojenie bajonetovej slnečnej clony Pentax PH-RBD 49mm, ktorá je súčasťou balenia objektívu.


Parametre telezoomu smc Pentax-DA 50-200mm f/4-5.6 ED WR:
Ohnisková vzdialenosť: 50-200mm (ekvivalent 76,5-307mm pri prepočte na 35mm kinofilm)
Maximálna clona: f/4–5.6
Minimálna clona: f/22-32
Stavba objektívu: 11 šošoviek vo 10 skupinách
Antireflexné vrstvy: Viacnásobné antireflexné smc vrstvy (Super Multi Coating)
Zorný uhol:31,5-8,1° (APS-C zrkadlovky s crop faktorom 1,5x)
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 1,1m
Maximálne zväčšenie: 0,24x
Počet lamiel clony: 6 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer závitu filtra: 49mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 69 x 79,5mm
Hmotnosť: 325g
Stav: A/B
Použitý tovar.

Príslušenstvo:
uv filter,krytka

Vysvetlenie známkovania stavu použitého tovaru
- Stav A - výborný stav, nenesie žiadne známky požívania, na tovar ešte prebieha záručná doba.
- Stav A/B - výborný stav, nenesie žiadne prípadne iba veľmi malé známky poživania.
- Stav B - dobrý stav, nesie známky požívania, prípadné odreniny a pod.
- Stav C - nesie veľké známky požívania, može sa jednať aj o ulomené časti krytov a pod., prístroj je ale naďalej funkčný.

Špecifikácia PENTAX-DA 50-200mm f/4-5.6 ED WR, použitý tovar

Bajonet fotoaparátuCanon EF
Bajonet objektívu:Canon EF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.0
Priemer filtra objektívu37 mm
Maximálne rozlíšenie videaHD
Max. frekvencia snímania Full HD25/30 obr./s
Max. frekvencia snímania 4K24/25/30 obr./s
Režimy snímaniaAutomatické programy
Uchytenie objektívuPevný vstavaný objektív
Vstupy a výstupyMikrofónny vstup XLR

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 150,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod