Panasonic Lumix LX100 II

Nový model Panasonic Lumix LX100 II siedmej generácie obľúbeného radu LX je ideálnym spoločníkom najmä pre street fotografiu a ako každodenný spoločník - je malý a ľahký, pritom ponúka špičkové technické parametre. Fotoaparát Panasonic Lumix LX100 II je vybavený unikátne veľkým snímačom Micro 4/3 s variabilným pomerom strán a maximálnym efektívnym rozlíšením 17 megapixelov (celkom 21,8 M). Medzi ďalšie prednosti patrí skvelý, vysoko svetelný objektív Leica DC VARIO-SUMMILUX f1,7-2,8 s ohniskovou vzdialenosťou zodpovedajúcej 24-75 mm pri klasickom fotoaparáte.
Výrobca:
Panasonic
Obj. čislo:
DC-LX100M2EP
Dostupnosť tovaru:
info na predajni
849,00 707,50 €
-+

Panasonic Lumix LX100 II

Panasonic Lumix LX100 II
• Veľký m4 / 3 snímač s vysokou citlivosťou a rozlíšením 17 megapixelov (pri pomere strán 4: 3)
• Špičkovo svetelný širokouhlý objektív Leica DC Vario-Summilux f1,7 pre príjemné rozmazanie pozadia.
• Hľadáčik a nový dotykový LCD pre flexibilné použitie

Model siedmej generácie obľúbeného radu LX je ideálnym spoločníkom najmä pre street fotografiu a ako každodenný spoločník - je malý a ľahký, pritom ponúka špičkové technické parametre.
Fotoaparát je vybavený unikátne veľkým snímačom Micro 4/3 s variabilným pomerom strán a maximálnym efektívnym rozlíšením 17 megapixelov (celkom 21,8 M). Medzi ďalšie prednosti patrí skvelý, vysoko svetelný objektív Leica DC VARIO-SUMMILUX f1,7-2,8 s ohniskovou vzdialenosťou zodpovedajúcej 24-75 mm pri klasickom fotoaparáte.

K tvorbe kompozície slúži ako elektronický hľadáčik triedy LVF (Live View Finder), tak aj nový dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm. Okrem toho fotoaparát umožňuje natáčať videozáznamy v rozlíšení 4K a podporuje funkcie 4K FOTO. K dispozícii sú čiernobiele filtre a efekty, Bluetooth, Wi-Fi a možnosť rýchleho dobíjania cez USB štandardným konektorom.


Panasonic Lumix LX100 IIzákladné parametre

Veľký snímač Micro 4/3 s vysokou citlivosťou a obrazový procesor Venus Engine
Lumix LX100 II je vybavený veľkým snímačom m4 / 3 s celkovým rozlíšením 21,77 megapixelov a unikátnym variabilným pomerom strán. Najvyššieho reálneho rozlíšenie 17 M dosahuje fotoaparát pri pomere strán 4: 3. Okrem toho možno mechanickým prepínačom nastaviť pomer strán 3: 2, 1: 1 alebo 16: 9 a pri zachovaní ohniskovej vzdialenosti. Snímač je teda vyšší a širší ako snímanej pole a pri zmene pomeru strán nedochádza k orezu, ale sa obraz roztiahne v požadovanom smere.
Snímač typu Micro 4/3 je cca 1,6x väčšia než bežný jednopalcový snímač používaný v lepších kompaktoch, čo prináša veľmi dobrý odstup signálu od šumu a teda nižšie šumovú hladinu pri vyšších citlivostiach až po ISO 25 600.
Nový obrazový procesor Venus Engine sa stará o mimoriadne kvalitné a realistické snímky s výbornou kresbou detailov, výraznými kontrasty a jemným neagresívnym farebným podaním, tak typickým pre rad LX.

Objektív LEICA DC VARIO-SUMMILUX
s vysokou svetelnosťou f1,7-2,8, prepočítanú ohniskovou vzdialenosťou 24-75 mm a možnosťou ostriť už od 3 cm
3,1x optický zoom ponúka efektívny ohniskovú vzdialenosť 24-75 mm, čo sa veľmi blíži obľúbenému rozsahu 24-70 mm.
Táto ohnisková vzdialenosť umožňuje fotografovať celú radu motívov a žánrov od krajiniek po portréty a art. Veľkou výhodou je aj vynikajúca svetelnosť f1,7-2,8, ktorá umožňuje kreatívnu prácu s hĺbkou ostrosti aj vylepšený výkon v slabom svetle.

Objektív je vybavený výkonným optickým stabilizátorom Power O.I.S. Optickú zostavu tvorí 11 členov v 8 skupinách, medzi nimi 2 ED členmi a 5 asférických členov s 8 asférickými povrchmi, čo prináša ostrú kresbu, jemný prenos kontrastu a minimum optických chýb.
Veľkou výhodou je aj schopnosť makro ostrenia už od 3 cm na najširšom ohnisku (alebo 30 cm na najdlhšom). Tieto možnosti ocenia predovšetkým milovníci makrofotografie.

Intuitívne ovládanie, jednoduchá tvorba kompozície a rýchlej reakcie
K dispozícii je elektronický hľadáčik Live View Finder s vysokým rozlíšením 2,76 M. Pokrýva 100% scény a má vynikajúci pomer zväčšenia 0,7x, (ekv. 35 mm). Okrem toho výrobcovia výrazne vylepšili aj dotykový LCD na zadnej strane.
Jeho rozlíšenie narástlo na 1,24 M a svižný dotykový systém výrazne vylepšuje užívateľský komfort.
O intuitívne ovládanie sa okrem displeja stará aj šikovný systém mechanických ovládacích prvkov, v ktorom nechýba clonový prstenec, príkazové koliesko či voliča pre priame nastavenie expozičného času alebo korekcia expozície.
Logika ovládania expozičných režimov vychádza priamo z klasických filmových fotoaparátov. Nie je potrebné žiadne blúdenie v menu alebo špeciálne volič programov. Stačí len pootočiť clonovým, či expozičným prstencom a hneď máte časový / clonový automat / program / manuál.
LUMIX LX100 II dokáže automaticky ostriť za cca 0,1 s. V sekvenčnom snímaní zvláda zaobstarať 11 snímok za sekundu s konštantným zaostrením alebo 5,5 obr / s pri kontinuálnom preostrovanie. Vďaka režimu Starlight AF možno automatické ostrenie použiť aj pri nočnom fotografovaní hviezd (fotoaparát dokáže vyhodnotiť pomer kontrastu aj na veľmi malej ploche).

Videozáznam v najvyššom dostupnom rozlíšení 4K a funkcie 4K FOTO
Vďaka funkcii 4K FOTO nikdy nepremárnite vhodný okamih ku stisku spúšte. Prístroj natáča videozáznam v rozlíšení 4K rýchlosťou 30 obr / s a jednotlivé okienka možné následne uložiť ako samostatné fotografie s 8 megapixelmi. Medzi ďalšie novinky patrí funkcia Auto Marking, umožňujúce jednoduchý prechod na vybrané okienko, alebo Sequence Composition, vďaka ktorej je možné spájať viac okienok do jednej fotografie (rozfázovanie pohybu).
K dispozícii sú aj funkcie Post Focus (priebežné ostrenie do rôznych miest a následný výber najvhodnejšie zaostreného okienka) a Focus Stacking (skladané snímky s rôznou rovinou ostrenie). Režim Light Composition uľahčuje fotografovanie ohňostrojov alebo nočných záberov.

Vylepšené kreatívne možnosti
N režim L.Monochrome D a efekt filmového zrna
Do čiernobielych kreatívnych režimov pribudol nový režim L.Monochrome D s dynamickými kontrasty medzi jasy a tiene pri zachovaní všetkých detailov. Okrem toho možno voliť rôznu intenzitu zrná kvôli autentickému filmovému vzhľadu.

Ďalšie funkcie
- Bluetooth 4.2 * a Wi-Fi 2.4GHz (IEEE802.11b / g / n /)
Panasonic Lumix LX100 II ponúka podporu Bluetooth i Wi-Fi, čo umožňuje jednoduché zdieľanie fotografií. Vďaka podpore štandardu Bluetooth Low Energy môže fotoaparát udržiavať konštantnú spojenie s telefónom alebo tabletom a pritom spotrebovávať len minimum energie.

Špecifikácia Panasonic Lumix LX100 II

Veľkosť snímača:Micro 4/3
Počet megapixelov17
Stabilizátor obrazu:optická stabilizácia v objektíve
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
Svetelnosť objektívu:Premenlivá
Maximálne rozlíšenie videa4K
BluetoothMá vstavaný Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 849,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod