Panasonic Lumix DMC-LX100, Čierny

Recenziu na tento model nájdete na portále FOTOma.sk

Panasonic Lumix DMC-LX100 je špičkovo vybavený kompaktný fotoaparát pre náročných užívateľov. Fotoaparát je vybavený Micro 4/3 CMOS snímačom s rozlíšením 12,8MPix a veľmi svetelným objektívom Leica DC VARIO-SUMMILUX 24-75mm f/1.7-2.8 ASPH.
Výrobca:
Panasonic
Obj. čislo:
DMC-LX100BK
Dostupnosť tovaru:
Predaj skončil
729,00 € 419,00 € 607,50 € 349,17 €
Akcia -43%

Panasonic Lumix DMC-LX100, Čierny

Panasonic Lumix DMC-LX100 je v súčasnej dobe najlepšie vybaveným kompaktným digitálnym fotoaparátom z produkcie firmy Panasonic. Tento prémiový, špičkovo vybavený fotoaparát je tak novou vlajkovou loďou kompaktných digitálnych fotoaparátov Lumix a je vhodný aj pre tých najnáročnejších užívateľov.Veľký 12,8MPix MOS snímač formátu Micro 4/3:
Srdcom fotoaparátu Panasonic lumix DMC-LX100 je 12,8MPix MOS (CMOS) snímač formátu Micro 4/3 – čo je rovnaký typ snímača, aký sa používa aj v najdokonalejších digitálnych fotoaparátoch firmy Panasonic tj. v systémových digitálnych fotoaparátoch rady Panasonic Lumix DMC-G. Nový veľký snímač fotoaparátu prináša aktívnu plochu snímača, ktorá je sedem krát väčšia ako v prípade tých najväčších štandardných snímačov, ktorými boli vybavené dnešné špičkové kompaktné fotoaparáty od konkurencie. Vďaka veľkosti svojho snímača má fotoaparát Lumix DMC-LX100 lepší dynamický rozsah, lepší výkon aj pri nízkej hladine osvetlenia, menší šum, sýtejšie farby, lepšiu ostrosť a dokonalejšie rozostrenie pozadia – tzv. bokeh. V modelovej rade fotoaparátov Lumix DMC-LX je už tradične možnosť prepínania pomeru strán vytváraných fotografií pomocou k tomuto účelu určenému špeciálnemu prepínaču na tubuse objektívu. Tento prepínač vám umožní rýchly výber z rôznych pomerov strán (3:2, 4:3, 1:1, 16:9) vrátane širokouhlého pomeru 16:9 pre krásne panoramatické zábery.

Svetelný a širokouhlý objektív Leica DC VARIO-SUMMILUX 24-75mm f/1.7-2.8 ASPH:
Panasonic používa vo svojich prémiových kompaktných fotoaparátoch už tradične špičkové objektívy renomovanej značky Leica, ktorá je legendárnym výrobcom optiky s vyše 100 ročným know how. Fotoaparát Lumix DMC-LX100 je vybavený svetelným objektívom Leica DC VARIO-SUMMILUX 24-75mm f/1.7-2.8 ASPH. Sveteľnosť objektívu f/1.7 na širokouhlom konci (24mm) a f/2.8 na tele konci (75mm) v kombinácii s optickou stabilizáciou Vám umožní fotografovať aj v naozaj slabom osvetlení s dostatočne krátkymi expozičnými časmi uzavierky. Jedinečná optická konštrukcia objektívu ponúka mimoriadnu obrazovú kvalitu, vynikajúcu ostrosť obrazu až do rohov a výborný prenos kontrastu. Objektív je veľmi kompaktný a jeho deväť lamelová clona zaručuje perfektný bokeh na pozadí.

Elektronický hľadáčik:
Fotoaparát Lumix DMC-LX100 je vybavený kvalitným elektronickým hľadáčikom s vysokým rozlíšením až 2 764 000Pix a rýchlou obnovovacou frekvenciou. Elektronický hľadáčik vám poskytuje vyššiu úroveň kontroly nad fotoaparátom pri komponovaní záberov a integruje pomôcky pre manuálne zaostrovanie a odozvu automatického zaostrovania inštinktívnym a rýchlym spôsobom. Hľadáčik ponúka zväčšenie ekvivalentné 35mm fotoaparátu.

Inštinktívne manuálne ovládacie prvky:
Modelová rada kompaktných fotoaparátov Panasonic Lumix DMC-LX bola vždy tým najlepším čo Panasonic vo svojom portfóliu ponúkal. Preto sú už tradične digitálne fotoaparáty tejto modelovej rady vybavené kvalitným manuálnym ovládaním, ktorého ergonómia je logicky usporiadná tak aby podporovala intuitívne ovládanie fotoaparátu. V modeli Lumix DMC-LX100, prichádza Panasonic s osvedčenými retro dizajnovými prvkami ovládania, ako sú napríklad kruhový volič expozičných časov, kruhový volič korekcie expozície, ovládanie clony pomocou prstenca na objektíve a manuálne ovládanie zaostrenia. Fotoaparát je vybavený asistenčnou funkciou zaostrenia – Focus Peaking, ktorá na základe rozpoznávania mikrokontrastu farebne zvýrazňuje zaostrené hrany na LCD či v elektronickom hľadáčiku. Ďalšou asistenčnou funkciou pre manuálne zaostrovanie je 10x zväčšenie miesta kde chcete zaostriť, ktoré vám umožní dokonalé zaostrenie aj pri slabom osvetlení.

Digitálny negatív – formát RAW:
Panasonic Lumix DMC-LX100 dokáže zaznamenávať fotografie v nekomprimovanom formáte RAW (surové dáta zo snímača) a ukladá ich na pamäťovú kartu s minimálnym spracovaním. Informácie o farbe, svetle, ako aj metadáta sú odčítavané priamo zo snímača Micro 4/3 bez predošlého spracovania, čo vám umožňuje väčšiu flexibilitu pri reprodukovaní a úpravách fotografií. RAW formát je profesionálny formát pre záznam fotografií určených na ďalšie kreatívne spracovanie a používajú ho zväčša digitálne zrkadlovky, digitálne systémové fotoaparáty a prémiové kompaktné fotoaparáty. 

Prvotriedne videá v rozlíšení 4K:
Fotoaparát Lumix DMC-LX100 dokáže natáčať video v rozlíšení 3840 x 2160/25p/24p (4K: 100Mb/d/MP4). Vďaka tomuto rozlíšeniu sa vyššia jasnosť, hĺbka detailov a farba zachytáva pri zdroji a umožňuje zlepšenú flexibilitu pri úprave videa. Techniky ako stabilizácia a panorámovanie možno použiť pri zázname bez straty kvality, keď exportujete do rozlíšenia Full HD. Videá nasnímané frekvenciou 30 obr./s. s rozlíšením 4K umožňujú uložiť každý záber ako 8MPix fotografiu, takže nikdy nezmeškáte žiadny okamih.

Parametre fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-LX100:
- Veľký 12,8 MPix MOS snímač formátu Micro 4/3
- Mimoriadne svetelný objektív Leica DC VARIO-SUMMILUX 24-75mm f/1.7-2.8
- Inteligentná optická stabilizácia MEGA O.I.S.
- Veľký 7,5 cm (3,0") displej LCD s rozlíšením 921 000 Pix
- Videá v rozlíšení 4K (3840x2160/25p/24p), záznam do AVCHD, alebo MP4
- Fotografie aj do formátu RAW
- Rýchle automatické zaostrovanie
- Režim HDR, možnosť použiť ND filtre
- Množstvo príslušenstva

Obsah balenia:
Fotoaparát: Panasonic Lumix DMC-LX100
Akumulátor: Panasonic DMW-BLG10E
Nabíjačka: Panasonic DE-A98A a napájací kábel K2CQ2YY00082
Popruh: Panasonic VFC5137
Krytka objektívu: Panasonic SXQ0155 so šnúrkou Panasonic VFC4366
Krytka sánok blesku: Panasonic VKF5259
Externý blesk: Panasonic VEK0V37Z1-A + mäkké puzdro Panasonic VFC5140
USB kábel: Panasonic USB/Micro USB kábel K1HY08YY0031
Software: PHOTOfunSTUDIO 9.6 PE, SILKYPIX Developer Studio 4.2 SE, LoiLoScope
Dokumentácia: Návod

Špecifikácia Panasonic Lumix DMC-LX100, Čierny

Veľkosť snímača:Micro 4/3
Počet megapixelov:12,8
Rýchlosť sekvenčného snímania:11
Max. rozlíšenie videa:4K 30 obr./s
Stabilizátor obrazu:optická stabilizácia v objektíve
GPS modul:Možnosť cez mobilnú aplikáciu
Bajonet fotoaparátuPevne vstavaný objektív
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Štandardná odolnosť
BluetoothNemá Bluetooth
Wi-FiVstavané Wi-Fi

Recenzie Panasonic Lumix DMC-LX100, Čierny

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • Super obrazova kvalita,malučky.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 419,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod