Zapojte sa do celoročnej súťaže PRO.Laika fotograf roka 2024.

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Panasonic Lumix DC-S5IIX (telo)

  • Panasonic Lumix DC-S5IIX (telo)
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
  • Obrázok (5)
  • Obrázok (6)
  • Obrázok (7)
  • Obrázok (8)
Obj. čislo: DC-S5M2XE
Zľava 300 € s kódom
Panasonic Lumix S5 IIX druhej generácie predstavuje špičkovú bezzrkadlovku s full frame senzorom, ktorá bola navrhnutá pre profesionálnych tvorcov obsahu, hľadajúcich nekompromisnú kvalitu ako vo fotografii tak aj pre video a tiež napríklad funkcie živého vysielania. Model S5 IIX je vybavený radom nových funkcií a ťaží z nového dizajnu snímača a aktualizovaného procesora s technológiou L2. Súčasne ide o prvý fotoaparát radu Lumix vybavený Phase Hybrid AF technológiou pre rýchle a presné automatické zaostrovanie.

Okamžitá zľava 300 €

Ak si teraz zakúpite tento produkt Panasonic získate okamžitú zľavu 300 €. Pre uplatnenie zľavy zadajte v prvom kroku objednávky kód "LUMIX300". Akcia platí od 5.2. do 19.3.2024, na produkty dodané v termíne akcie. Ďalšie výhodné produkty Pansonic nájdete na Panasonic okamžitá zľava až 500 €.
Výrobca:
Obj. čislo:
DC-S5M2XE
EAN:
5025232951840
2 499 s DPH 2 082,50 € bez DPH
64 974 Kč s DPH 54 145 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Panasonic Lumix DC-S5IIX (telo)

Vďaka plnému využitiu 24,2 Mpx snímača a vylepšeného procesora zaznamená Lumix DC-S5 IIX až 6K video po dobu max. 30 minút, pričom je k dispozícii aj neobmedzené nahrávanie 4K videa. Model S5 IIX – optimalizovaný pre video, je vybavený novým Active I.S. systémom, podporujúcim zábery pri chôdzi pre ďalšie vylepšenie stabilizácie obrazu pri nahrávaní videa.

Model S5 IIX s pokročilými funkciami a výbavou je k dispozícii s vopred nahranými sofistikovanými video funkciami, z ktorých budú výhodne ťažiť nielen profesionálni používatelia ale aj pokročilí hobby fotografi a videokameramani. Patrím napríklad výstup video dát HDMI RAW, nahrávanie USB-SSD, nahrávanie ALL-Intra a nahrávanie v ProRes. Funkcia živého vysielania je tiež štandardná a S5 IIx ponúka bezdrôtové streamovanie IP, USB tethering do smartfónov a káblové IP streamovanie. S5 IIX je navyše prvým fotoaparátom Lumix so štýlovým kompletne čiernym designom.

Panasonic LUMIX S5IIX / S5II - Novinky - FOTO-VIDEO-SHOP

Nový senzor a procesor
Digitálny senzor pre S5 IIx bol vybavený vylepšeným full frame 24,2 Mpx CMOS snímačom a aktualizovaným jadrom na spracovanie obrazu s technológiou L2. Je tu novo vyvinutý Phase Hybrid AF systém – prvý pre fotoaparáty radu Lumix, poskytujúci 779 aktívnych AF bodov fázovej detekcie pre vylepšené sledovanie objektu. Snímač exceluje vysokým výkonom aj na vysokej citlivosti (ISO) a široký dynamický rozsah. Užitočný rozsah ISO 100 – 51 200 je možné ešte rozšíriť až na ISO 50 – 204 800 pre prácu v rôznych svetelných podmienkach.

Dual Native ISO, požičané od vysielacieho radu videokamier Panasonic, pomáha dosiahnuť vyváženú kombináciu nízkeho šumu a vysokú citlivosť, aby lepšie vyhovovala práci v rôznych svetelných podmienkach. Pre každý pixel sú k dispozícii dva vyhradené obvody: obvod pre nízke ISO poskytuje základné citlivosti ISO 100 na normálne použitie, ISO 640 pri použití V-Log, ISO 400 pri použití HLG a ISO 200 pri použití Cinelike D2/V2; obvod Low Noise poskytuje základné citlivosti ISO 640 pre normálne použitie, ISO 4000 pri použití V-Log, ISO 2500 pri použití HLG a ISO 1250 pri použití Cinelike D2/V2.

Vyšší stupeň vizuálneho vyjadrenia

Rýchlosť a výkon
S5 IIx je dobre vybavený pre akciu a rýchlo sa pohybujúce objekty a umožňuje aj fotografovanie v plnom rozlíšení rýchlosťou až 9 sn/s s mechanickou uzávierkou a až 30 sn/s s elektronickou uzávierkou. S5 IIx navyše využíva technológiu stabilizácie posunom snímača a je vybavený režimom vysokého rozlíšenia na zachytenie a kompiláciu ôsmich samostatných expozícií pre vytvorenie jediného obrovského 96 Mpx raw alebo JPEG súboru. Tento režim, ktorý je vhodný pre statické objekty a pri práci na statíve. Vytvára detailnejšiu a farebne špičkovú snímku s rozlíšením 12 000 × 8 000 bodov.

Prvotriedne videá 6K a 4K
Okrem fotografií ponúka S5 IIx špičkové prostriedky na nahrávanie profesionálneho videa. Full frame záznam 6K/30 fps s 4:2:0 10-bitovými farbami je možné zachytiť až 30 minút, zatiaľ čo pri natáčaní v DCI a UHD 4K/60 fps 4:2:2 10-bitovom režime je možný neobmedzený záznam videa. Kamera podporuje snímanie videa v rozlíšení až 120 fps pre situácie, kedy chcete vytvárať efektívne spomalené zábery vo vysokom rozlíšení. Výstup RAW HDMI je možný prostredníctvom voliteľného upgradu licencie. V-Log bol u S5 IIx predinštalovaný a používa sa na zachytenie plochej, neutrálnej gama krivky a ekvivalentných 14+ EV dynamického rozsahu. To všetko prispieva k presnému ovládaniu farebných dát v postprodukcii, rovnako ako bezproblémové úpravy s kamerami VariCam.

Natáčanie na profesionálnej úrovni
Lumix DC-S5 IIx ponúka vylepšený výkon a použiteľnosť a poskytuje výstup video dát HDMI RAW. Pre tvorcov videa, ktorí chcú zlepšiť efektivitu pri zálohovaní a následnom spracovaní dát, je podporované nahrávanie a prehrávanie pomocou externého SSD cez USB. Podporované je tiež nahrávanie ALL-Intra a nahrávanie ProRes. Kamera, navrhnutá pre moderných užívateľov a tvorcov obsahu, umožňuje bezdrôtové streamovanie IP, USB tethering do smartfónov a káblové IP streamovanie.

Fázové hybridné AF na agresívne snímanie

  Phase Hybrid AF System
Lumix DC-S5 IIx je prvou bezzrkadlovkou Lumix, využívajúcou systém Phase Hybrid AF, ktorý ponúka 779 bodov fázovej detekcie pre rýchle a presné ostrenie a pre vynikajúcu presnosť AF. Pokiaľ ide o automatické zaostrovanie, spoľahlivosť je najdôležitejšou vecou as AF s fázovou detekciou môžete presne a úplne spoľahlivo sledovať objekt v šiestich rôznych situáciách, ktoré boli doteraz pre konvenčné systémy problémom zachytiť. Či už vytvárate fotografie alebo videá, S5 IIx vytrvalo zaznamenáva snímaný objekt v ťažkých scénach zahŕňajúcich viac ľudí v protisvetle alebo v prostredí so slabým osvetlením.

Skvelé na snímanie pri chôdzi: Active I.S. Technology

Duálna I.S. s aktívnym stabilizátorom
Lumix DC-S5 IIx ponúka komplexnú podporu pre ručné natáčanie alebo filmovanie – vďaka duálnemu I.S. systému stabilizácie obrazu so ziskom približne 6,5 EV. Chvenie fotoaparátu je tu úplne minimalizované na dosiahnutie maximálnej ostrosti pri fotografovaní z ruky. Pre video aplikácie je kamera navrhnutá s novo vyvinutým Active I.S. systémom pre zábery pri chôdzi a pre ďalšie vylepšenie stabilizácie obrazu, keď sa kamera pohybuje a nahráva video.

 
Vynikajúca ergonómia aj odolnosť
Bajonet objektívu L používaný v spojení s ďalšími objektívmi L-mount Alliance (napríklad aj LEICA) je univerzálne rozhranie pre prácu so širokou škálou optiky. Tento fotoaparát navyše umožňuje použitie všetkých klasických aj moderných objektívov Anamorphic, ktoré sa používajú viac ako 60 rokov. OLED EVF s vysokým rozlíšením 3,68 míľ bodov ponúka jasné 0,78× zväčšenie spolu s plynulou meniteľnou obnovovacou frekvenciou 60 fps alebo 120 fps. Veľký 3,0" 1,84 míľ bodov LCD displej je tiež skvelým prostriedkom pre fotografovanie so živým náhľadom a tiež pre prehrávanie a navigáciu v menu. Displej je pohyblivý (výklopný a otočný), takže výrazne uľahčuje prácu pri natáčaní/fotografovaní z podhľadu. Robustné telo z horčíkovej zliatiny sa môže pochváliť konštrukciou odolnou voči prachu a striekajúcej vode a umožňuje prácu aj v drsných poveternostných podmienkach.

Filozofia dizajnu LUMIX: formovanie emócií

Ďalšie dôležité funkcie
Podpora Bluetooth a Wi-Fi: poskytuje stále spojenie medzi vašim smartfónom alebo tabletom s minimálnou spotrebou energie. Pre robustnejšie bezdrôtové aktivity je k dispozícii aj podpora IEEE 802.11b/g/n a 802.11a/n/ac
Sync dopĺňa bezdrôtové pripojenie fotoaparátu a je to aplikácia pre iOS a Android navrhnutá pre spárovanie s fotoaparátom pre diaľkové ovládanie fotografovania pomocou smartfónu alebo tabletu, bezdrôtový prenos snímok a aktualizáciu firmvéru
LUT v reálnom čase umožňuje vykonávať odstupňovanie farieb v samotnej kamere
Živé orezanie umožňuje posúvanie a približovanie v snímke počas nahrávania videa
Okrem bežných pomerov 3:2, 4:3, 1:1 a 16:9 je možné fotografie zaznamenávať aj v panoramatických formátoch 65:24 a 2:1
Kompenzácia farebného tieňovania koriguje modrasté/červenkasté zafarbenie na periférii, ktoré sa môže vyskytnúť pri nasadení starších objektívov
Kompatibilný s Lumix Tether pre vzdialené fotografovanie a natáčanie videa cez USB
4-kanálový 48 kHz alebo 96 kHz 24-bitový záznam s voliteľným adaptérom DMW-XLR1 XLR mikrofónu
Nabíjanie batérie USB PD vo fotoaparáte s voliteľnou nabíjačkou batérií DMW-BTC15
Praktický 8-smerový joystick a jednoducho použiteľná ponuka menu umožňujú rýchle a efektívne ovládanie
Port USB-C umožňuje rýchly prenos súborov a tiež vysokorýchlostné nabíjanie batérie vo fotoaparáte
Nový plnohodnotný port HDMI-A navyše prináša výhody video aplikáciám a 2,5mm port je možné použiť s voliteľnou diaľkovou spúšťou DMW-RS2
Jack 3,5mm konektory pre mikrofón a slúchadlá vyhovujú pokročilým potrebám nahrávania zvuku
Dva sloty pre pamäťové karty SD – oba kompatibilné s UHS-II – ponúkajú vylepšenú flexibilitu pre ukladanie snímok, umožňujú segregovať súbory raw a JPEG na rôzne karty, ukladať duplicitné súbory a pod.
Ako prvý v obore využíva S5 II vstavaný chladiaci ventilátor na zníženie vnútornej teploty fotoaparátu pre predĺžené alebo neobmedzené nahrávanie.
Prvý fotoaparát Lumix so štýlovým a luxusným celočiernym dizajnom

Parametre produktu
Bajonet Leica L
Farba čierna
Bezdrôtové rozhranie Bluetooth + Wi-Fi
Časozber áno
Druh pamäte SD/SD (dual slot)
Druh snímača CMOS
Expozičné režimy automatika | ručné režimy | programová automatika
Formát snímky RAW | JPEG
Formát záznamu MPEG2 (DVD) | AVCHD | H.264 | XAVC S | MPEG-4 | XF-HEVC/H.265
Hľadáčik elektronický | farebný
LCD obrazovka 3,0"
Max. citlivosť v ISO 51 200
Min. citlivosť v ISO 100
Napájanie Li-Ion
Najrýchlejší čas uzávierky 1/8 000
Pätica pre príslušenstvo aktívna
Počet fotografií za sekundu 30 | 9
Režimy zaostrovacích polí Detekcia oka | Face detection | Jednotlivý bod AF | Automatický výber AF bodu | Sledovanie objektu | Detekcia oka u zvierat
Rozhranie GPS modul | X-sync konektor | HDMI | bezdrôtový zábleskový systém | mikrofónny vstup | A/V vstup | A/V výstup | slúchadlový výstup (3,5 mm) | USB 3.1 | Wi-Fi + NFC | bluetooth
Rozlíšenie LCD (px) 1 840 000
Rozlíšenie v Mpx 24
Rozlíšenie videa 5,7K, 4K, Full HD
Sánky pre blesk so stredovým kontaktom
Snímková frekvencia v 4K videu 30, 60 fps
Stabilizácia obrazu elektronická | mechanická (posunom snímača) | päťosová stabilizácia
Veľkosť snímača Full Frame (24×36 mm)
Vlastnosti tela kovové | 100% hľadáčik
Zaostrovacie body (krížové) 779
Záznam videa Full HD (1920 x 1080) | kontinuálne AF | 50p | 60p | 4K/UHD (3840x2160)