Panasonic Leica DG SUMMILUX 9mm f/1,7 ASPH

„Niesť minimum, zachytiť najviac“ Nový 9 mm ultraširokouhlý objektív Micro Four Thirds s vysokou svetelnosťou f1,7 pre fotoaparáty radu LUMIX G - LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 ASPH je nielen ultraširokouhlý objektív s vysokou svetelnosťou, ale je aj bezkonkurenčne kompaktný a vyznačuje sa mimoriadne krátkou zaostrovacou vzdialenosťou 9,5 cm s vynikajúcim pomerom zväčšenia 0,25× (ekvivalent 35 mm fotoaparátu: 0,5×).
Výrobca:
Panasonic
Obj. čislo:
H-X09E
Dostupnosť tovaru:
info v predajni
499,00 415,83 €
-+
Novinka

Panasonic Leica DG SUMMILUX 9mm f/1,7 ASPH

Panasonic Leica DG SUMMILUX 9mm f/1,7 ASPH

LEICA DG SUMMILUX 9 mm (H-X09) je nielen ultraširokouhlý objektív s vysokou svetelnosťou, ale je aj bezkonkurenčne kompaktný a vyznačuje sa mimoriadne krátkou zaostrovacou vzdialenosťou 9,5 cm s vynikajúcim pomerom zväčšenia 0,25× (ekvivalent 35 mm fotoaparátu: 0,5×).

Kombinácia týchto výnimočných schopností umožňuje vyniknúť záberom rozsiahlych celkov a krajín. Takisto sa môže pochváliť perfektnou kresbou s hladkým a krásnym bokehom, čím spĺňa prísne štandardy spoločnosti LEICA.

Je vhodný pre profesionálov aj pokročilých amatérov na fotografovanie a záznam videa.

Objektív LEICA DG SUMMILUX 9 mm f/1,7 sa skladá z dvanástich optických členov v deviatich skupinách vrátane dvoch asférických šošoviek, dvoch šošoviek ED (Extra-Low Dispersion) a jednej šošovky UHR (Ultra High Refractive Index), ktoré účinne potláčajú axiálnu chromatickú aberáciu aj chromatickú aberáciu zväčšenia. Tieto asférické šošovky takisto pomáhajú korigovať astigmatizmus, čím model dosahuje vysoký rozlišovací výkon.

Objektív UHR (Ultra-High Refractive Index) navyše dosahuje rovnomernú kvalitu obrazu od stredu k okrajom obrazu a zároveň prispieva k zmenšeniu veľkosti tela objektívu.

Objektív LEICA DG SUMMILUX 9 mm f/1,7 je schopný tichej a plynulej prevádzky, aby mohol pracovať aj s vysokorýchlostným a vysokopresným kontrastným systémom automatického zaostrovania s obnovovacou frekvenciou pri max. 240 snímkach za sekundu.

Pri nelineárnom nastavení sa zaostrenie posúva s premenlivou hodnotou podľa rýchlosti otáčania zaostrovacieho prstenca, zatiaľ čo pri lineárnom nastavení sa zaostrenie posúva s určenou hodnotou podľa uhla otočenia zaostrovacieho prstenca.

Citlivosť (veľkosť posunu zaostrenia na jednotkové pootočenie prstenca) je možné zvoliť v rozsahu 90 až 360 stupňov po 30 stupňoch, aby bolo možné zaostrovať presne podľa zámeru fotografa, či „svalovej pamäte“.

Objektív LEICA DG SUMMILUX 9 mm f/1,7 vyniká aj v oblasti záznamu videa vďaka mechanizmu, ktorý potláča tzv. „focus breathing“ pri zaostrovaní, ktorý predstavoval významný problém všetkých výmenných objektívov určených na fotografovanie. Spolu s mikrokrokovým ovládaním clony na plynulú zmenu svetelnosti je možné nahrávať video v profesionálnej kvalite.

Objektív LEICA DG SUMMILUX 9 mm F1,7 má kompaktné rozmery aj nízku hmotnosť (približne 130 g) a vyznačuje sa ohromujúcou mobilitou, ktorou sa systém Micro Four Thirds pýši.

Utesnená konštrukcia odolná proti prachu a špine znesie použitie v náročných podmienkach aj pri teplote 10 stupňov pod nulou, čo zaisťuje vysokú mobilitu.

Priemer filtra je 55 mm a clona má 7 lamiel s kruhovým otvorom.

Špecifikácia Panasonic Leica DG SUMMILUX 9mm f/1,7 ASPH

Recenzie Panasonic Leica DG SUMMILUX 9mm f/1,7 ASPH

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 499,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod