OM System M. Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO

OM System M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO je profesionálny makro objektiv s dvojnásobným zväčšením pre fotoaparáty s bajonetom Micro Four Thirds. S použitím telekonvertora MC-20 môže dosiahnuť až 4x zväčšenie. Objektív má stabilizátor obrazu a v kombinácii so stabilizovaným telom fotoaparátu môže dosiahnuť výkon až 7 EV. Je odolný proti poveternostným vplyvom, prachu, vode a mrazu a má ľahkú a kompaktnú konštrukciu.
Výrobca:
OM System
Obj. čislo:
V335150BW000
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
1 499 1 249,17 €
-+

OM System M. Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO

HLAVNÉ VLASTNOSTI OBJEKTÍVU OM System M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Makro IS PRO

 • Makroobjektív s vysokým rozlíšením
 • Výnimočné zväčšenie - v spojení s telekonvertorom MC-20 poskytuje ekvivalent 4× zväčšenia
 • Automatické zaostrovanie bez obmedzení - vysoká rýchlosť, vysoká presnosť AF
 • Vysoko výkonná päťosová stabilizácia obrazu
 • Navrhnuté tak, aby umožnilo fotografovanie makrosnímkok za zlomok sekundy
 • Odolnosť voči striekajúcej vode a prachu s krytím IP53
 • Odolnosť voči mrazu -10 °C
 • Fluórovaná povrchová úprava
 • Hmotnosť: približne 453 g

Maximálne zväčšenie obrazu 2×, 4× v spojení s voliteľným telekonvertorom MC-20 2x, čo poskytuje flexibilitu aj pri tých najextrémnejších makro dobrodružstvách

Objektív M.Zuiko Digital ED 90 mm F3,5 Macro IS PRO je ľahký, vysoko výkonný makroobjektív, ktorý ponúka maximálne zväčšenie obrazu 2×. Možno naň nasadiť aj voliteľný 2-násobný telekonvertor MC-20, ktorý zvyšuje maximálne zväčšenie obrazu na 4× a umožňuje fotografovať veľmi zblízka (možno ho použiť aj s telekonvertorom MC-14). Detailné zábery kvetov, ako aj takmer mikroskopické objekty, napríklad šupiny na motýlích krídlach, sú reprodukované s úžasnými detailmi. Okrem makrofotografie možno objektív ED 90 mm F3,5 Macro IS PRO používať aj ako štandardný 90 mm teleobjektív s pevným ohniskom na zachytenie vzdialených objektov s úžasnou ostrosťou. Bez problémov zvláda prechod z makroobjektívu na teleobjektív, čo používateľovi umožňuje robiť všestranné fotografie počas celého dňa bez toho, aby sa musel starať o výmenu objektívov.

Na zabezpečenie stabilného výkonu s kvalitným vykreslením všetkých detailov je objektív zostavený z 18 optických členov usporiadaných do 13 skupín. Systém sa skladá okrem iného z dvoch objektívov Super ED, štyroch objektívov ED, jedného objektívu Super HR a jedného objektívu HR. Vďaka tomu objektív potláča chromatickú aberáciu, ktorá sa často vyskytuje pri fotografovaní zblízka, a ponúka vysokokvalitné, dobre zaostrené snímky hlavného objektu. Objektív je vybavený povrchovou úpravou ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), ktorá eliminuje duchy a odlesky a zaručuje jasný obraz aj v náročných podmienkach, napríklad pri protisvetle. Tým sa účinne potláčajú aj jasné škvrny ("spot flaring"), ktoré sú bežné pri makroobjektívoch.

Rýchle a presné automatické zaostrovanie v celom rozsahu, dokonca aj pri snímaní supermakra

Objektív ED 90 mm F3,5 Macro IS PRO popiera tradičnú predstavu, že fotografovanie s veľmi veľkým zväčšením pomocou makroobjektívu si vyžaduje manuálne zaostrovanie. Tento objektív umožňuje používať automatické zaostrovanie v celom rozsahu od priblíženia až po fotografovanie na nekonečno s maximálnym zväčšením 2× alebo 4× s nasadeným telekonvertorom. Systém plávajúcich zaostrovacích prvkov v dvoch skupinách zabezpečuje rýchle automatické zaostrovanie a poskytuje vysokú kvalitu snímok. Automatické zaostrovanie je k dispozícii aj pri snímaní v režime supermakro. V spojení s funkciou zaostrenia BKT alebo skladaným makrom6 možno ľahko zachytiť snímky s väčšou hĺbkou ostrosti pri zachovaní jemného pozadia, a to aj pri snímaní z ruky.

Vstavaný optický stabilizátor synchronizovaný s 5-osovým stabilizátorom v tele s korekciou až do 7EV

Mechanizmy stabilizácie obrazu v objektíve a v tele spolupracujú na dosiahnutí päťosovej synchronizovanej stabilizácie obrazu, ktorá poskytuje výkon až 7EV. Objektív ED 90 mm F3,5 Macro IS PRO je vybavený aj snímačom zrýchlenia, ktorý presne rozpoznáva rozmazanie pohybu na korekciu posunu, čo má významný vplyv na snímanie makrofotografií. V mnohých situáciách nie je potrebný ani statív. Synchronizovaný stabilizátor umožňuje zachovať oveľa dlhšie expozičné časy, než je bežné pri makrofotografii.

Odolnosť proti striekajúcej vode a prachu IP53 s fluórovou vrstvou pre bezkonkurenčný výkon za každého počasia

Rovnako ako vlajková loď OM SYSTEM OM-1, aj objektív ED 90 mm F3,5 Macro IS PRO ponúka vynikajúcu odolnosť proti striekajúcej vode a prachu s krytím IP534 a odolnosť proti mrazu až do -10 °C, takže používatelia môžu pokračovať v dobrodružstvách bez obáv o svoje vybavenie aj v tých najnáročnejších vonkajších podmienkach. Na prednej šošovke je použitá hladká fluórová vrstva odolná proti poškriabaniu a znečisteniu, ktorá tiež umožňuje ľahké odstránenie prachu a nečistôt pomocou fúkacieho balónika alebo handričky. Spojte objektív M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO s telom OM SYSTEM odolným voči poveternostným vplyvom (predáva sa samostatne) a získajte najlepší systém na outdoorovú makrofotografiu, aký bol kedy vyrobený.

Ďalšie funkcie

 • Prepínač obmedzovača zaostrenia nastavuje rozsah zaostrenia a určuje limity zaostrenia, čo umožňuje rýchlejšie zaostrovanie.
 • Prstenec manuálneho zaostrovania umožňuje rýchly prechod z AF na MF. Ponúka tiež zväčšenie pri snímaní pre jednoduchšie manuálne zaostrovanie.
 • Na bočnej strane objektívu je k dispozícii tlačidlo L-Fn (funkcia objektívu), takže používatelia môžu meniť nastavenia jediným stlačením palca.
 • Kompaktná, ľahká a všestranná konštrukcia 453g má priemer filtra 62 mm, maximálny priemer 69,8 mm a celkovú dĺžku 136 mm.

Špecifikácia OM System M. Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO

Bajonet objektívuMicro 4/3
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/3.5
Priemer filtra objektívu62 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 1 499 €

Upozorni ma keď cena klesne pod