Olympus M. Zuiko Digital ED 12-100mm f/4 IS PRO, Čierny - Cashback 200 €

Cashback 200 €

Ak si teraz zakúpite tento produkt Olympus/OM System získate po zaregistrovaní späť 200 €. Akcia platí od 18.5. do 16.7.2023, iba na produkty dodané v termíne akcie. Ďalšie výhodné produkty Olympus a podrobné podmienky nájdete na Olympus Cashback.
Olympus M.ZD ED 12-100mm f/4 IS PRO je veľko-rozsahový stabilizovaný transfokačný objektív s konštantnou svetelnosťou f/4 v celom rozsahu. Objektív z Profesionálnej rady PRO je vybavený špičkovou optikou, ultrasonickým AF a 5-osím optickým stabilizátorom.
Výrobca:
Olympus
Obj. čislo:
V314080BW000
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 399 1 165,83 €
-+

Olympus M. Zuiko Digital ED 12-100mm f/4 IS PRO, Čierny - Cashback 200 €

Olympus M.ZD ED 12-100mm f/4 IS PRO je profesionálny veľko-rozsahový objektív s konštantnou svetelnosťou f/4.0 v celom rozsahu a prvotriednou obrazovou kvalitou od okraja po okraj. Objektív je navrhnutý pre použitie s fotoaparátmi vybavenými bajonetom Micro 4/3 (Olympus PEN / OM-D a Panasonic DMC-G / DMC-GH / DMC-GX / DMC-GF / DMC-GM). Objektív ponúka mimoriadne veľký rozsah ohniskových vzdialeností 12-100mm zodpovedajúci po prepočte na 35mm formát rozsahu ohniskových vzdialeností 24-200mm (zoom 8,33x) pri štandardnej svetelnosti f/4.0. Objektív sa výborne hodí pre cestovateľskú fotografiu, krajinársku fotografiu, fotografiu architektúry, reportáže ale aj pre príležitostnú fotografiu. Objektív je zaradený do profesionálnej rady PRO, ktorá kladie mimoriadny dôraz na obrazovú kvalitu a mechanickú odolnosť objektívov. Obrazová kvalita objektívu sa opiera o špičkovú optickú sústavu pozostávajúcu zo 17-tich optických členov (šošoviek) zoradených do 11 optických skupín. Pre korekciu skreslenia na širokouhlom konci využíva objektív jednu obojstrannú asférickú šošovku a okrem nej sú v optickej sústave zaradené aj tri štandardné asférické šošovky pre dokonalé vykorigovanie optického skreslenia obrazu. Korekciu chromatickej aberácie a výborný prenos kontrastu zabezpečuje päť šošoviek z nízko rozptylového ED skla (optického skla s špeciálne nízkym rozptylom svetla). Okrem toho sú do optickej sústavy zaradené aj dve Super HR šošovky (šošovky s vysokým indexom lomu svetla) a jedna HR šošovka pre dokonalú elimináciu chromatickej aberácie, pre zamedzenie farebných závojov na hranách, pre väčší prenos kontrastu a pre vysokú farebnú vernosť. Predné a zadné šošovky objektívu sú vybavené špičkovými antireflexnými vrstvami ZERO Coating a Z Coating Nano, ktoré účinne redukujú odlesky a farebné závoje. Zaostrovacia skupina šošoviek sa pohybuje vo vnútri tubusu objektívu a je vyrobená ako tzv. plávajúca – čo umožňuje dokonalé zaostrenie aj pri fotografovaní na minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť – 0,15m. Objektív je vybavený ultrasonickým zaostrovacím motorčekom prstencového typu, s ktorým objektív ostrí mimoriadne presne, rýchlo a takmer bezhlučne. 7 lamelová vykrajovaná clona s kruhovým otvorom umožňuje dokonalé rozostrenie pozadia do nádherného bookehu. Utesnená konštrukcia objektívu je kompaktná, robustná a pritom ľahká, k čomu využíva veľmi pevné ale ľahké materiály znižujúce hmotnosť pri zachovaní mimoriadnej odolnosti. Pri priemere 77,5mm, dĺžke 116,5mm je jeho hmotnosť 516g. Objektív je utesnený voči prachu, mrazu a stekajúcej vode, čo vám umožní pracovať za akéhokoľvek počasia.

Vlastnosti objektívu Olympus M.ZD ED 12-100mm f/4 IS PRO:
• Profesionálny veľko-rozsahový objektív z profesionálnej rady PRO určený pre použitie so všetkými kompaktnými systémovými fotoaparátmi s bajonetom MFT (Micro 4/3) od firmy Olympus (PEN, OM-D) ale aj Panasonic (DMC-G, DMC-GH, DMC-GX, DMC-GF, DMC-GM)
• Veľmi veľký rozsah ohniskových vzdialeností 12-100mm (24-200mm ekvivalent 35mm formátu) pokrývajúci širokouhlé ohniská aj teleohniská.
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou
• Štandardná svetelnosť objektívu f/4.0 konštantná v celom rozsahu ohniskových vzdialeností postačujúca pre fotografovanie aj v slabšie osvetlených priestorov
• Jedna obojstranná asférická a tri štandardné asférické šošovky pre dokonalé vykorigovanie optického skreslenia obrazu
• Päť šošoviek z nízko rozptylového ED skla pre redukciu chromatickej aberácie a zlepšenie prenosu kontrastu
• Dve Super HR šošovky (šošovky s vysokým indexom lomu svetla) a jedna HR šošovka pre dokonalú elimináciu chromatickej aberácie, pre zamedzenie farebných závojov na hranách, pre väčší prenos kontrastu a pre vysokú farebnú vernosť
• Špičkové antireflexné vrstvy ZERO Coating a Z Coating Nano sú aplikované na predných a zadných šošovkách objektívu a výrazne redukujú odlesky a farebné závoje
• 7 lamelová kruhová clona pre dokonalé rozostrenie pozadia – bookeh
• 5-osá optická stabilizácia obrazu Sync IS poskytne možnosť fotografovať s až o 6,5 stupňa dlhšími časmi ako obvykle.
• Ultrasonický zaostrovací motor prstencového typu pre veľmi tiché a mimoriadne rýchle zaostrenie
• Vnútorné ostrenie, neotáčajúci sa predný člen
• Profesionálna utesnená mechanická konštrukcia objektívu odolná voči nárazom, mrazu, prachu a stekajúcej vode.

Technické parametre objektívu Olympus M.ZD ED 12-100mm f/4 IS PRO:
• Bajonet objektívu: Olympus Micro 4/3
• Ohnisková vzdialenosť: 12-100mm (24-200mm ekvivalent 35mm formátu)
• Zorný uhol: 84° - 12°
• Maximálna clona: f/4.0
• Minimálna clona: f/22
• Optická konštrukcia: 17 členov / 11 skupín
• Počet lamiel clony: 7 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,15m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,3x (MFT), 0,6x (35mm formát)
• Priemer filtrového závitu: 72mm
• Rozmery: 77,5 x 116,5 mm
• Hmotnosť: 561g


Obsah balenia:
Objektív: Olympus Micro Zuiko Digital ED 12-100mm f/4 IS PRO
Predná krytka objektívu: Olympus LC-72C
Zadná krytka objektívu: Olympus LR-2
Slnečná clona objektívu: Olympus LH-76B
Polotvrdé puzdro objektívu: Olympus LSC-0914
Dokumentácia: Návod, servisná karta

Špecifikácia Olympus M. Zuiko Digital ED 12-100mm f/4 IS PRO, Čierny - Cashback 200 €

Bajonet objektívuMicro 4/3
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 399 €

Upozorni ma keď cena klesne pod