Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5441 4880

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Nissin MF18 - Kruhový blesk pre Sony

  • Nissin MF18 - Kruhový blesk pre Sony
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
  • Obrázok (5)
  • Obrázok (6)
  • Obrázok (7)
  • Obrázok (10)
  • Obrázok (8)
  • Obrázok (9)
Obj. čislo: MF18S
Nissin MF18 je výborne vybavený výkonný kruhový makroblesk so smerným číslom 16 (ISO100), ktorý optimálne nasvieti fotografovanú scénu. Blesk pozostáva zo zdrojovej riadiacej jednotky a kruhovej zábleskovej hlavy s dvomi hlavnými výbojkami.
Výrobca:
Obj. čislo:
MF18S
EAN:
4938574188038
409 s DPH 340,83 € bez DPH
10 634 Kč s DPH 8 861,58 Kč bez DPH
Dostupnosť Na sklade

Nissin MF18 - Kruhový blesk pre Sony

Nissin MF18 je prvotriedny výborne vybavený výkonný kruhový makroblesk určený pre digitálne jednooké zrkadlovky, ktorý sa vyznačuje svojou všestrannosťou, TTL meraním, rýchlym a tichým dobíjaním, vymeniteľným zásobníkom Nissin BM-01 a rošíritelnou kruhovou zábleskovou hlavicou s dvomi hlavnými výbojkami. Pre zabezpečenie dokonalej kompatibility je blesk vybavený systémom vlastnej kalibrácie TTL merania. Je možné ho používať pripojený na Hot-Shoe pätici fotoaparátov Canon ako riadiaci (MASTER) blesk a spúšťať v priestore umiestnené podriadené zábleskové jednotky. Tento šikovný makroblesk v spolupráci s ostatnými bleskami v skupine, rozšíri vaše možnosti v oblasti kreatívneho nasvietenia fotografovanej scény. Vyniká smerným číslom 16 (pri ISO100) a špeciálnym režimom Fine Macro.

Prednosti systémového makroblesku Nissin MF18:
• Dokonalé nasvietenie makro a portrétnych záberov
• Smerné číslo blesku je výborných 16 (ISO100)
• Možnosť nastaviť silu záblesku manuálne v až 18 úrovniach v rozmedzí od plného výkonu až po 1/64 plného výkonu a to po 1/3 EV krokoch
• Režim Fine Macro využívajúci 1/128 – 1/1024 plného výkonu v krokoch po 1/6 EV
• Možnosť korekcie zábleskovej expozície o ±3 EV po 1/3 stupňoch EV
• Doba trvania záblesku je 1/700 – 1/30 000s pri spoločnom použití pravej a ľavej výbojky, 1/300 – 1/30 000s pri plnom výkone iba jednej výbojky
• Farebná teplota záblesku zodpovedá 5600K čo je ako pri prirodzenom dennom svetle
• 4 modelovacie LED diody, pre presnú predstavu o rozložení tieňov
• Bezdrôtové diaľkové ovládanie v TTL režime (MASTER) pre 3 skupiny (A, B a C) a 4 komunikačné kanály
• Možnosť vytvárať kreatívne svetelné efekty
• Možnosť použitia so štandardnými digitálnymi zrkadlovkami Canon
• Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom
• Napájanie štvoricou bežne dostupných batérií typu AA (LR6)
• Počet zábleskov na jednu sadu batérií sa pohybuje od 120 do 800 zábleskov v závislosti na nastavenom výkone
• Vymeniteľný zásobník pre batérie Nissin BM-01 urýchľuje výmenu batérií
• Rýchle a bezhlučné znovu nabitie blesku pre ďalší záblesk za iba 0,1-5,5s
• Kovová pätica blesku
• Možnosť aktualizácie firmware a kalibrácie blesku
• V rámci balenia sú redukčné krúžky o priemere 52, 58, 62, 67, 72, 77mm, krúžky o priemere 49, 55 a 82mm sa dajú zakúpiť samostatne
• Automatické prejdenie do pohotovostného režimu po 30 s nečinnosti a vypnutia po 30min. nečinnosti. Možnosť nastaviť vypnutie po 10, 15, 30, 45 a 60 min
• Rozmery zdrojovej riadiacej jednotky sú 85mm(Š) x 65mm(H) x 115mm(V), kruhová hlava blesku má rozmery 134mm(Š) x 41mm(H) x 120mm(V) pri celkovej hmotnosti 446g
• Ako dodávané príslušenstvo je stojanček a mäkké puzdro


Praktické a rýchle použitie makroblesku Nissin MF18:
Makroblesk Nissin MF18 sa skladá z dvoch hlavných častí spojených spolu dátovým káblom. Zdrojová riadiaca jednotka blesku sa veľmi jednoducho nasadí na fotoaparát nasunutím do Hot-Shoe pätice fotoaparátu, zatiaľ čo kruhovú zábleskovú jednotku zasuniete do držiaka s príslušnou redukciou vzhľadom na použitý objektív. Blesk následne zapnete, zamierite ho na fotografovaný objekt a stlačíte spúšť. Jeho špičkové fotografické technológie podporujú TTL riadenie záblesku, vďaka čomu poskytujú za všetkých okolností prvotriedne výsledky. Vďaka TTL riadeniu sily záblesku sa vám podaria optimálne exponované zábery v úplne automatickom režime. Nissin MF18 sa navyše vyznačuje jednoduchým a pohodlným ovládaním.

Všestrannosť makroblesku Nissin MF18:
Makroblesky Nissin MF18 sú výborným pomocníkom nielen v makrofotografii, ale aj dobrým všestranným vybavením vďaka ktorému dosiahnete zvýšenie kreatívnych možností svojej fototechniky. Chromatická teplota svetla záblesku je rovnaká ako chromatická teplota prirodzeného slnečného svetla. Vďaka tomu ho môžete bez najmenších problémov používať pri fotografovaní v exteriéroch za denného svetla - napríklad pre dosiahnutie zaujímavého kruhového odlesku v zreničkách fotografovaných osôb. Blesk je možné používať tiež k ovplyvneniu celkového kontrastu osvetlenia fotografovanej scény.


Konštrukcia makroblesku Nissin MF18:
Konštrukcia výbojky blesku:
Pre dosiahnutie rovnomerného osvetlenia sú použité trubicové výbojky. Výkon záblesku môžete nastavovať podľa svetelných podmienok nezávisle pre obe strany blesku (výbojku A a B).

Rozšíriteľná hlava blesku:
Kruhovú hlavu blesku je možné prispôsobiť pre nasadenie na objektívy s filtrovým závitom o priemeru 49 až 82 mm. Pravú aj ľavú výbojku na zábleskovej hlave blesku je možné vysunúť o pár mm do strán a eliminovať tak prípadný problém vinetácie a stmavených okrajov fotografie pri fotografovaní makrofotiek. Súčasťou dodávky blesku sú redukčné krúžky v priemeroch 52, 58, 62, 67, 72 a 77 mm (redukčné krúžky o priemere 49, 55 a 82 mm si v prípade nutnosti môžete zakúpiť samostatne).

Farebný displej s automatickou zmenou orientácie zobrazovaných informácií:
Profesionálny makroblesk Nissin MF18 je vybavený farebným displejom s automatickou zmenou orientácie zobrazovaných informácií, ktorý ponúka jednoduchú a užívateľsky prívetivú voľbu funkcií makroblesku. Indikácia na farebnom displeji sa automaticky otáča do správnej orientácie v závislosti na orientácii fotoaparátu a ponúka k dispozícii šesť symbolov užívateľského rozhrania pre jednoduchú voľbu rôznych funkcií a menu - Auto, TTL režim, Manuálny režim, Fine Macro režim, Bezdrôtový zábleskový režim TTL (Master) a Custom Settings (Užívateľské nastavenia).
Automatický režim: zblesková expozícia je riadená automaticky fotoaparátom.b>TTL režim: zblesková expozícia je riadená automaticky fotoaparátom, ale navyše je k dispozícii korekcia zábleskovej expozície.
Bezdrôtový zábleskový režim TTL: tento režim sa používa ako režim MASTER pre ovládanie bleskov SLAVE v skupinách A a C, režim podporuje blesky Canon.
Manuálny režim: umožňuje nastavovať výkon záblesku v rozmedzí 1/128 až 1/1024 plného výkonu v krokoch po 1/6 EV.
Fine Macro režim: umožňuje nastavovať výkon záblesku v rozmedzí plného výkonu až po 1/64 plného výkonu v krokoch po 1/3 EV.
Custom Settings: užívateľské nastavenie – slúži na užívateľské nastavenie blesku.

Modelovacie osvetlenie LED:
Pomocné LED osvetlenie s nastaviteľným výkonom uľahčuje zaostrenie fotografovaného objektu. Vďaka nastaviteľnému výkonu, ktorý odpovedá nastaveniu výkonu pravej a ľavej strany blesku, je možné taktiež posudzovať kontrast výsledného osvetlenia zábleskom.

Vysoko citlivé snímače bezdrôtovej prevádzky:
Vysoko výkonné snímače bezdrôtovej prevádzky pokrývajú okolie do vzdialenosti 25 m (v priamom smere). S využitím týchto snímačov je možné ľahko zaistiť osvetlenie viac zábleskovými jednotkami v rôznych prostrediach.

Zásobník na batérie:
Pre rýchlu výmenu batérií je makroblesk Nissin MF18 vybavený vymeniteľným zásobníkom Nissin BM-01 na 4 AA batérie/akumulátory. V rámci balenia makroblesku dostanete jeden takýto zásobník, no je možné si ich dokúpiť viac ako voliteľné príslušenstvo. Tento jednoduchý a praktický zásobník obsahuje štyri držiaky pre uchytenie tužkových batérií veľkosti AA v rovnakom smere, ktoré sú upravené tak, aby nebolo možné batérie vložiť chybným spôsobom. Správne vloženie batérií je tak zaručené aj za tmy.

Konektory pre externé zariadenia:
Makroblesk Nissin MF18 je vybavený konektormi rôznych rozhraní. Patria medzi ne konektor pre vonkajší energetický zdroj, konektor s X-Synchro kontaktom, konektor servisného USB portu a káblový konektor X-Synchro (PC).
Konektor pre vonkajší energetický zdroj, ktorý spĺňa aj profesionálne nároky podporuje použitie externého energetického zdroja Nissin Power Pack PS-300. Vďaka nemu blesk dosiahne výrazne kratšie časy pre nabitie záblesku ako aj celkovú výdrž fotografovania s bleskom (počet zábleskov).
K dispozícii je tiež X-Synchro (PC) konektor pre pripojenie blesku štandardným synchronizačným káblom a synchronizačný 3,5mm jack konektor pre pripojenie do systému štúdiových bleskov.
Servisný USB port rieši problémy s nekompatibilitou firmware makroblesku, ktoré sú achilovou pätou mnohých neoriginálnych bleskov, ktoré majú problém s kompatibilitou zakaždým keď je na trh uvedený nový model fotoaparátu. Pre Nissin MF18 to však vďaka servisnému USB portu vôbec nie je problémom, k dispozícii je totiž služba aktualizácie firmware. Vďaka nej si môžete aktualizovať firmware. Služba aktualizácie firmware je v závislosti na regiónu spoplatnená. Informácie týkajúce sa služby aktualizácie firmware vám poskytne miestny predajca.

Odolná pätka pre upevnenie blesku:
Zdrojová riadiaca jednotka makroblesku Nissin MF18 je vybavená pevnou kovovou Hot-Shoe päticou čo jej umožňuje jednoduchú montáž a znižuje riziko jej poškodenia pri manipulácii.


Funkcie makroblesku Nissin MF18:
Bezdrôtový zábleskový režim TTL:
Bezdrôtový zábleskový TTL režim makroblesku Nissin MF18 plne podporuje bezdrôtový zábleskový systém E-TTL/E-TTL II Canon. Makroblesk Nissin MF18 môžete používať spoločne s originálnymi systémovými bleskami Nikon, alebo inými bleskami Nissin ako riadiaci (MASTER) makroblesk. Nissin MF18 pracuje s analógovými aj digitálnymi zábleskovými systémami.

S analógovými zábleskovými systémami pracuje makroblesk Nissin MF18 v manuálnom režime odpaľovanom riadiacim synchronizačným zábleskom (spolupráca s filmovými fotoaparátmi, štúdiovými bleskami), alebo v režime Av.
Manuálny zábleskový režim: Výkon záblesku môžete nastaviť manuálne v až 18 úrovniach od plného výkonu až po 1/64 plného výkonu, v krokoch po 1/3 EV. Na displeji blesku sa zobrazuje pracovná vzdialenosť platná pre hodnotu clony nastavenou na fotoaparátu.

S digitálnymi zábleskovými systémami pracuje makroblesk Nissin MF18 v automatickom TTL systéme s meracími predzábleskami. Takto postavený bezdrôtový zábleskový systém vám ponúka slobodnú a veľmi kreatívnu prácu so skupinou bleskov (napr. ideálne Nissin Di866 Mk.II/ Di622 Mk.II) pre kreatívne osvetlenie fotografovanej scény. V bezdrôtovom TTL režime dokáže makroblesk pracovať v úlohe riadiaceho blesku (MASTER). V režime riadiaceho blesku (MASTER) je makroblesk Nissin MF18 umiestnený na fotoaparáte a dokáže pracovať naraz s až tromi skupinami bleskov A-C s až štyrmi kanálmi 1-4.

Unikátny režim Fine Macro:
Revolučná technológia Fine Macro umožňuje presné dávkovanie svetla záblesku od 1/128 do 1/1024 plného výkonu (v krokoch po 1/6 EV) pre dosiahnutie maximálnej presnosti osvetlenia. Pri použití manuálneho režimu je možné nastavovať osvetlenie od plného výkonu do 1/64 plného výkonu v krokoch po 1/3 EV. Tento režim pomáha dosahovať konzistentných výsledkov pri vytváraní komplikovaných fotografií.

Korekcia TTL zábleskovej expozície:
Zábleskovú expozíciu makroblesku je možné upravovať pomocou korekcie zábleskovej expozície (korekcia výkonu záblesku). Zatiaľ čo funkcia korekcie expozície na fotoaparáte ovplyvňuje celkovú expozíciu výslednej fotografie, tak korekcia zábleskovej expozície ovplyvňuje iba expozíciu hlavného fotografovaného objektu, s minimálnym vplyvom na expozíciu pozadia fotografie. Korekciu zábleskovej expozície je možné korigovať v rozsahu ±3 EV po 1/3 stupňoch EV.

Špeciálne funkcie Nissin „MY TTL":
Úroveň TTL zábleskovej expozície je presne kalibrovaná podľa štandardov spoločnosti Nissin. Ak budete potrebovať túto štandardnú úroveň zábleskovej expozície zmeniť na vami preferovanou úroveň, môžete ju upraviť v rozmedzí ±3 EV v krokoch po 1/3 EV. Po vypnutí blesku sa predvolená hodnota uloží do pamäti ako nová štandardná hodnota zábleskovej expozície. Korekcia TTL zábleskovej expozície potom bude brať túto hodnotu ako počiatočnú hodnotu zábleskovej expozície. X synchro kontakt a externý synchronizačný konektor makroblesku Nissin MF18 môžete používať v kombinácii s fotoaparátmi, ktoré nie sú vybavené štandardnými sánkami pre blesk so stredovým kontaktom. Niektoré fotoaparáty ponúkajú namiesto štandardných sánok na blesk iba synchronizačný konektor pre pripojenie blesku. Pre tieto typy fotoaparátov je makroblesk MF18 vybavený externým synchronizačným konektorom s kontaktom X synchro (PC).

Synchronizácia makroblesku na druhú lamelu uzávierky:
Fotoaparáty Nikon umožňujú nastaviť makroblesk Nissin MF18 do režimu synchronizácie odpálenia záblesku na druhou lamelu uzávierky. Makroblesk Nissin MF18 je s touto synchronizáciou kompatibilný a spolupracuje s riadiacimi signálmi vysielanými príslušnými kompatibilnými modelmi fotoaparátov. Nissin MF18 je vybavený štandardným 3,5mm jack konektorom a X (PC) konektorom pre synchronizáciu blesku.

Dostatočný výkon pre každú situáciu:
Makroblesk Nissin MF18 ponúka smerné číslo 16 (ISO100) čo je hodnota platná pre obrazové pole veľkosti kinofilmu. Pre porovnanie: smerné čísla vstavaných bleskov v digitálnych jednookých zrkadlovkách sa pohybujú okolo hodnoty 16 pre ISO200.

Systém úspory energie:
Profesionálny makroblesk Nissin MF18 využíva pre úsporu energie dva systémy. V prípade nečinnosti v dĺžke 30 s sa blesk automaticky prepne do pohotovostného režimu a je možné ho znova aktivovať stlačením tlačidla spúšte fotoaparátu do polovice, alebo stlačením ľubovoľného tlačidla na blesku. Makroblesk sa dá nastaviť na automatické vypnutie v prípade nečinnosti viac ako 10, 15, 30, 45,alebo 60 minút. Makroblesk umožňuje aktivovať možnosť vypnutia displeja pre šetrenie s energiou.

Blokovanie zábleskovej expozície:
Nissin MF18 podporuje blokovanie zábleskovej expozície FE lock (Canon). Podrobné informácie o týchto systémoch nájdete v návode na obsluhu fotoaparátu.

Redukcia červených očí:
Redukcia červených očí je k dispozícii iba v kombinácii s fotoaparátmi Canon. Aby sa zamedzilo sčervenaniu zreničiek pri hlavnom záblesku, odpáli makroblesk bezprostredne pred hlavným zábleskom a expozíciou fotografie tri krátke predzáblesky, ktoré spôsobia zúženie zreničiek fotografovaných osôb.

Príslušenstvo

GP Recyko USB Rapid Charger

USB nabíjačka batérií GP U421
15,90 s DPH
13,25 € bez DPH
413,40 Kč s DPH
344,50 Kč bez DPH
Info v predajni
Obj. čislo: B04210

Nissin Power Pack PS 8 - Prenosný batériový zdroj pre Canon

Nissin Power Pack PS 8 je externý prenosný batériový zdroj novej generácie, ktorý v sebe spája multifunkčnosť, praktickosť s kompaktnou a ľahkou konštrukciou. Zdroj má vymeniteľnú batériu, napäťový kábel a USB port.
159 s DPH
132,50 € bez DPH
4 134 Kč s DPH
3 445 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: PS8C

Súvisiace produkty

Delta Di980 Kruhový macro blesk pre Canon

Kruhový blesk DELTA, umožňuje plne automatické fotografovanie s makro bleskom pomocou TTL režimu, ktorý automaticky volí optimálnu expozíciu v okamihu, keď je fotoaparát nastavený na režim P či Auto. Možno ho tiež použiť s fotoaparátom v ktoromkoľvek z poloautomatických režimov (AV-priorita clony, TV - priorita času uzávierky, manuálna expozícia). Nechýba ani možnosť ovládať intenzitu svetla vyžarovaného prstencovú trubicou, a to aktiváciou kompenzácia blesku na fotoaparáte DSLR, čo umožní upravenie expozície blesku až o +/- 3 EV po krokoch +/- 0,3. Rozsah záblesku 0,06 - 7,0 m.
59,90 s DPH
49,92 € bez DPH
1 557,40 Kč s DPH
1 297,92 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: Di980CAF