Predajňa je otvorená.

Nikon RT-1 Statívový objímka pre AF-S 70-200mm F4

Nikon RT-1 je klasická statívová objímka určená pre objektív Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/4G ED VR, ktorá slúži na uchytenie sústavy objektví-fotoaparát na statíve v ich spoločnom ťažisku.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAW01001
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
242,00 € 201,67 €
-+

Nikon RT-1 Statívový objímka pre AF-S 70-200mm F4

Statívová objímka Nikon RT-1 slúži pre správne uchytenie sústavy objektív-fotoaparát na statíve tak aby táto sústava bola uchytená v ich spoločnom ťažisku. Toto je veľmi dôležité pri dlhodobom vyčkávaní fotografa na záber, pretože pri uchytení sústavy v ťažisku je potom sila potrebná na správne zarámovanie záberu minimálna. Uchytenie sústavy objektív-fotoaparát v ťažisku má výhodu aj v eliminácii nadmerných klopných síl, ktoré sa prenášajú na istiace prvky statívových hláv, čím dochádza aj k ich menšiemu opotrebeniu. Pri slabších hlavách nehrozí "preklopenie" sústavy objektív-fotoaparát vplyvom prekonania istiacej sily na pohyblivom prvku hlavy (guľovej či pákovej).

Okrem tejto jeho hlavnej funkcie statívová objímka Nikon RT-1 umožňuje voľné otáčanie sústavy objektív-fotoaparát okolo optickej osi objektívu. Statívová objímka Nikon RT-1 je tak veľmi užitočným príslušenstvom objektívu a okrem lepšieho vyváženia sústavy na statíve umožňuje aj rýchlu zmenu medzi horizontálnym a vertikálnym nastavením fotoaparátu pri fotografovaní na šírku a na výšku.

Parametre statívovej objímky Nikon RT-1:
Kompatibilné objektívy: Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/4G ED VR
Rozmery objímky (Š x V x H): 88 x 99,9 x 65 mm
Hmotnosť: 157 g

Špecifikácia Nikon RT-1 Statívový objímka pre AF-S 70-200mm F4

Recenzie Nikon RT-1 Statívový objímka pre AF-S 70-200mm F4

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • funguje

    kvalita

    mal by byt zahrnuty v cene objektivu, objektiv je sice stale v ponuke ale objimka uz na SK trhu nie je, ma cakaciu lehotu 10 dni

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 242,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod