Nikon NIKKOR Z MC 105 mm f/2.8 VR S

Profesionálny stredný teleobjektív na zhotovovanie makrosnímok so svetelnosťou f/2,8 Tento pôsobivo kompaktný, ostrý a stabilizovaný makro objektív radu Z s ohniskovou vzdialenosťou 105 mm je majstrom snímania v životnej veľkosti. Prináša bezchybné zaostrovanie, nádherne hladký bokeh a stabilné snímanie z ruky. Vďaka reprodukčnému pomeru 1 : 1 je ideálnym objektívom pre fotografov vyžadujúcich realistické podanie.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JMA602DA
Dostupnosť tovaru:
info v predajni
1 089,00 907,50 €
-+

Nikon NIKKOR Z MC 105 mm f/2.8 VR S

Tento 105 mm objektív radu S pre mirrorless systém prináša novú úroveň hĺbky a čistoty pri snímaní makrosnímok a detailov. Výsledkom neuveriteľných schopností sústrediť svetlo a presne zaostrovať je vynikajúca ostrosť, kontrast a atraktívny bokeh. Ohromujúce detailné zábery. Fascinujúce portréty. Od statických fotografií až po videozáznam – svoj objekt oddelíte od pozadia ako nikdy predtým.


Nádherný jemný bokeh
Tento makroobjektív vám umožňuje vytvárať snímky s pozoruhodnou hĺbkou. Široký bajonet Nikon Z, svetelnosť f/2,8 a clona s 9 lamelami produkujú dokonale hladký a prirodzene vyzerajú bokeh. Môžete zachytiť detaily v životnej veľkosti so skutočným charakterom.


Čistota pri každej vzdialenosti
Ostrosť je vynikajúca od minimálnej vzdialenosti zaostrenia po nekonečno. Antireflexné vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon zamedzujú vzniku reflexov a závoja. Optická stabilizácia obrazu (VR) priamo v objektíve spolu so stabilizáciou obrazu vo fotoaparáte zabezpečujú stabilné zábery z ruky aj v slabom svetle.


Rýchle a bezchybné zaostrovanie
Zaostrená oblasť bude vykreslená ostro, a to aj pri snímaní s malou hĺbkou ostrosti. Špičková optická konštrukcia dramaticky redukuje farebné aberácie a umožňuje AF systému zaostrovať s neuveriteľnou rýchlosťou a presnosťou.

 

Precíznosť pri snímaní zblízka
Odhaľte tajomné zákutia kvetu v správnom svetle. Zdôraznite jemné detaily, ktoré odlišujú produkt od ostatných. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,29 m umožňuje presne zaostriť aj pri snímaní zblízka. Prepínač obmedzenia rozsahu zaostrovania umožňuje dosiahnuť rýchlejšie zaostrenie objektov v rozsahu 0,29 – 0,50 m.


Vždy realistické podanie
Objektív NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S je optimalizovaný na snímanie makrosnímok a detailov a poskytuje presnú kontrolu nad parametrami snímania a hĺbkou ostrosti priamo z tubusu objektívu. Pri manuálnom zaostrovaní môžete upraviť citlivosť zaostrovania tak, aby zodpovedalo vášmu spôsobu práce.


Makro videosekvencie
Využite tiché automatické zaostrovanie a plynulé a stabilné ovládanie clony. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je eliminovaná, takže zaostrenie nemá viditeľný vplyv na obrazový uhol.


Všestrannosť od spoločnosti Nikon
Smer rotácie zaostrovacieho prstenca objektívu NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S môžete jednoducho otočiť. Objektív umožňuje používať rovnaké 62 mm filtre, ako renomovaný objektív AF-S Micro-NIKKOR 105 mm f/2,8G IF-ED.


Stvorený na prácu
Rozsiahle utesnenie okolo bajonetu a všetkých pohyblivých častí objektívu ho spoľahlivo chráni proti prachu a vlhkosti. Fluórová vrstva od spoločnosti Nikon na prednom prvku odpudzuje vodu, prach a nečistoty.


TECHNICKÉ PARAMETRE
Typ: Bajonet Nikon Z

Formát: FX/35 mm

Ohnisková vzdialenosť: 105 mm

Svetelnosť objektívu: f/2,8

Najvyššie clonové číslo: f/32

Konštrukcia objektívu: 16 prvkov v 11 skupinách (vrátane 3 optických prvkov zo skla ED, 1 asférického prvku, prvkov s antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat a ARNEO a predného optického prvku s fluórovou vrstvou)

Obrazový uhol: Formát FX: 23° 10', formát DX: 15° 20'

Zaostrovací systém: Vnútorné zaostrovanie

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,29 m od obrazovej roviny

Maximálny reprodukčný pomer: 1×

Stabilizácia obrazu: Optická, pohybom VR člena pomocou motorov s kmitacou cievkou (VCMs)

Počet lamiel clony: 9 (okrúhly otvor clony)

Rozsah clony: Pri zaostrení na nekonečno: f/2,8 až 32, pri vzdialenosti zaostrenia 0,29 m: f/4,5 až 51

Povrchová úprava: Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat, fluórová vrstva, antireflexná vrstva ARNEO

Priemer filtrového závitu: 62 mm (P = 0,75 mm)

Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu): Maximálny priemer približne 85 mm × 140 mm (vzdialenosť od príruby bajonetu objektívu po koniec objektívu)

Hmotnosť: Približne 630 g

Automatické zaostrovanie: Áno

Vnútorné zaostrovanie: Áno

Zaostrovanie: Automatické, manuálne

Prepínač obmedzenia rozsahu zaostrovania: Dve polohy: FULL (? až 0,29 m) a 0,5 m až 0,29 m

 

Dodávané príslušenstvo:

Kryt objektívu LC-62B (predný kryt), kryt objektívu LF-N1 (zadný kryt), slnečná clona objektívu HB-99, puzdro na objektív CL-C2

Špecifikácia Nikon NIKKOR Z MC 105 mm f/2.8 VR S

Bajonet objektívu:Nikon Z
Stabilizátor obrazuÁno
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Ohnisková vzdialenosť objektívu:105mm
Svetelnosť objektívu:2.8
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť:0,29
Priemer filtra62 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 1 089,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod