Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 10:00 - 18:00
0911 645 118

Nikon Nikkor Z DX 24mm f/1.7

  • Nikon Nikkor Z DX 24mm f/1.7
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
  • Obrázok (5)
Obj. čislo: JMA109DA
Novinka
Objektív NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 má vysokú svetelnosť, ostrý obraz, je brilantný pri snímaní zblízka a ponúka skvelý výkon v slabom svetle. Je to kompaktný a všestranný objektív na každodenné fotografovanie bezprostredných snímok.
Výrobca:
Obj. čislo:
JMA109DA
EAN:
4960759911001
289 s DPH 240,83 € bez DPH
7 514 Kč s DPH 6 261,58 Kč bez DPH
Dostupnosť Na sklade

Nikon Nikkor Z DX 24mm f/1.7

bezprostredných snímok.

 

Vďaka hmotnosti iba 135 g (približne) sa objektív NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 výborne hodí k fotoaparátom Nikon Z DX a tvorí s nimi veľmi kompaktný celok, ktorí sa pohodlne nosí a je nádherne flexibilný. 24 mm ohnisková vzdialenosť poskytuje obrazový uhol ekvivalentný 36 mm ohniskovej vzdialenosti na plnoformátovom (FX) fotoaparáte: fotografi používajúci fotoaparáty Nikon Z formátu DX sa vďaka tomu dostanú ku klasickej perspektíve 35 mm objektívov, ktorá ponúka vynikajúcu flexibilitu pri komponovaní a skvelo sa hodí na fotografovanie krajiny, pouličnú fotografiu, portréty so zahrnutým prostredím a mnoho ďalších žánrov – a rovnako aj pre video.

 

 

Vďaka svetelnosti objektívu f/1,7, najkratšej zaostriteľnej vzdialenosti iba 0,18 m a výraznému, prirodzene vyzerajúcemu bokehu, tento objektív ponúka veľmi pôsobivé kreatívne možnosti. Používatelia môžu ľahko vytvárať ostré zábery aj v šere, alebo použiť kratšie časy uzávierky na zmrazenie pohybu. Vďaka tomu, že objekty vyniknú na hladko rozostrenom pozadí, môžu na snímkach dosiahnuť skutočný pocit hĺbky. V prípade záberov zblízka môžu používatelia zachytiť ostré snímky už pri vzdialenosti prednej šošovky objektívu len 12,4 cm od objektu. V kombinácii s malou hĺbkou ostrosti, ktorú možno dosiahnuť vďaka svetelnosti f/1,7, fotografie detailov objektu a detailné videosekvencie diváka očaria.

Schéma utesnenia objektívu.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Sme nesmierne nadšení z toho, že do rodiny Nikon Z pribudol prvý objektív formátu DX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Objektív NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 stelesňuje ideálny pomer medzi kvalitou obrazu a všestrannosťou. Je dokonalým objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou na každodenné kreatívne fotografovanie a zároveň predstavuje výrazný posun zo štandardného setového objektívu so zoomom.”

 

Schéma optickej konštrukcie.

 

Oficiálny MTF graf ostrosti.

 

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z DX 24mm f/1.7

24 mm objektív formátu DX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre systém mirrorless: skvelý na fotografovanie krajiny, pouličnú fotografiu, portréty v prostredí a ďalšie využitie. Ponúka obrazový uhol ekvivalentný 36 mm ohniskovej vzdialenosti na plnoformátovom (FX) fotoaparáte. Podíďte bližšie a vyplňte záber objektom, alebo zostaňte na mieste a vneste do záberu prvky z pozadia, aby ste vytvorili snímky so širším kontextom.

Vysoká svetelnosť objektívu f/1,7: v kombinácii s veľkým bajonetom Nikon Z umožňuje zachytiť viac svetla: zachovajte nízku hodnotu citlivosti ISO a snímajte ostré zábery aj v slabom svetle, alebo používajte kratšie časy uzávierky na zmrazenie pohybu.

Výrazný, prirodzene vyzerajúci bokeh: snímajte s doširoka otvorenou clonou na hodnote f/1,7 a nechajte objekty a portréty vyniknúť na rozostrenom pozadí, alebo dodajte fotografiám a videosekvenciám skutočný pocit hĺbky.

Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie: poháňané nehlučným krokovým motorom.

Ostré zábery zblízka: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,18 m (od roviny snímača) umožňuje dosiahnuť dokonalé zaostrenie aj vtedy, keď je predná šošovka objektívu vzdialená od objektu iba 12,4 cm.

Skvelý na video: vďaka perspektíve blízkej klasickému 35 mm ohnisku, ktoré uprednostňujú filmári, je to skvelý malý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou na snímanie videosekvencií. Má tiché zaostrovanie a ponúka minimálnu zmenu uhla záberu pri zmene vzdialenosti zaostrenia.

Ľahký, kompaktný a chránený: váži iba 135 g (približne) a má kompaktnú konštrukciu odolnú voči prachu a kvapkajúcej vode.1

Súčasťou balenia je slnečná clona so závitom na filtre: slnečná clona objektívu Nikon HN-42 pomáha predchádzať vzniku závoja a reflexov pri snímaní. Na slnečnú clonu tiež možno nasadiť 46 mm filtre.