Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Nikon Nikkor Z 85mm f/1.2 S

  • Nikon Nikkor Z 85mm f/1.2 S
  • Obrázok
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
  • Obrázok (5)
  • Obrázok (6)
  • Obrázok (7)
Obj. čislo: JMA302DA
-6%Akcia
NIKKOR Z 85mm f/1.2 S je optimalizovaný s ohľadom na pozoruhodnú schopnosť bajonetu Nikon Z sústrediť svetlo a ponúka neuveriteľný jas a detaily. Otvára nové možnosti tvorivej kontroly a poskytuje fotografom príležitosť nanovo objaviť možnosti portrétneho objektívu. Vďaka mimoriadne vysokej svetelnosti f/1,2, nádhernému bokehu a neuveriteľne presnému automatickému zaostrovaniu je tento mirrorless objektív radu Z dokonalým portrétnym objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou.

Extra zľava 10% s kódom len 3 dni

Ak si teraz zakúpite niektorý z vybraných produktov Nikon získate ho s extra zľavou 10%. Na uplatnenie zľavy zadajte v prvom kroku objednávky kód "NIKON10". Akciu je možné kombinovať s prebiehajúcou akciou Ušetri s Nikonom a ušetriť tak stovky Eur. Akcia platí od 17.6. do 19.6.2024 (polnoci), len na produkty dodané počas trvania akcie. Ďalšie výhodné produkty Nikon a podrobné podmienky nájdete na Nikon Extra zľava 10%.

Ušetri s Nikonom

Ak čakáte na správny okamih pre kúpu novej techniky Nikon, práve teraz je vhodný čas. Iba od 10.5. do 22.7.2024 si môžete zakúpiť vybrané produkty Nikon so až 700 €. Zľava je počas trvania akcie rovno započítaná v cene produktu. Akcia platí len na produkty dodané v termíne akcie. Viac zvýhodnených produktov Nikon nájdete na Ušetri s Nikonom.
Výrobca:
Obj. čislo:
JMA302DA
EAN:
4960759910318
3 349 € s DPH 3 149 s DPH 2 790,83 € bez DPH 2 624,17 € bez DPH
87 074 Kč s DPH 81 874 Kč s DPH 72 561,58 Kč bez DPH 68 228,42 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Nikon Nikkor Z 85mm f/1.2 S

NIKKOR Z 85mm f/1.2 S je optimalizovaný s ohľadom na pozoruhodnú schopnosť bajonetu Nikon Z sústrediť svetlo a ponúka neuveriteľný jas a detaily. Otvára nové možnosti tvorivej kontroly a poskytuje fotografom príležitosť nanovo objaviť možnosti portrétneho objektívu.

 

Veľkolepá rozlišovacia schopnosť tohto profesionálneho portrétneho objektívu umožňuje majstrovskú reprodukciu tónov pleti a jemných detailov odevov či mejkapu. Vďaka kombinácii s mimoriadne malej hĺbky ostrosti objektívu a krémového bokehu snímky získavajú trojrozmerný vzhľad. Samotný bokeh je jednoducho ohromujúci: dokonale zaoblený, plynulo odstupňovaný a bez viditeľných aberácií dokonca ani okolo bodových svetelných zdrojov. Tých, ktorých kreatívna vízia zahŕňa dramatické protisvetlo, poteší kontrastný a čistý obraz bez reflexov a závoja aj pri snímaní v silnom protisvetle.

Automatické zaostrovanie je precízne a umožňuje fotografom s istotou čeliť výzvam pri fotografovaní s clonou f/1,2 a pracovať s hĺbkou ostrosti tenkou ako čepeľ. Ovládacie prvky sú plne prispôsobiteľné a ľahko dostupné, čo je ideálne, keď chcete snímať bez prerušenia očného kontaktu s objektom. Odolné telo objektívu je navyše spoľahlivo utesnené s cieľom zaistiť, aby mohli fotografi pracovať bez obáv o objektív hoci aj v prašnom prostredí či premenlivom počasí.

Zurab Kiknadze, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Tento 85 mm portrétny objektív je skutočným medzníkom v našom rastúcom portfóliu výnimočných objektívov s bajonetom Nikon Z a svetelnosťou f/1,2. Vzhľadom na extrémnu svetelnosť a neuveriteľnú rozlišovaciu schopnosť ide o typ objektívu, pre ktorý bol bajonet Nikon Z vytvorený. Už teraz sa neviem dočkať, keď uvidím výsledky úžasnej práce, ktorú majstri svojho remesla vytvoria s týmto objektívom v nasledujúcich rokoch.“

Súhrn kľúčových vlastností: NIKKOR Z 85mm f/1.2 S

Klasická ohnisková vzdialenosť 85 mm: pre módne a umelecké portréty, ako aj redakčné a eventové portréty.

Mimoriadne vysoká svetelnosť f/1,2: umožňuje vynikajúcu tvorivú kontrolu pri akomkoľvek svetle. Fotografi môžu pracovať s mimoriadne malou hĺbkou ostrosti a izolovať aj tie najmenšie detaily.

Nádherný bokeh: zaoblená clona s 11-lamelami a pokročilá optická konštrukcia prinášajú výrazný, jemný a krémový bokeh, ktorý je dokonale zaoblený a plynulo odstupňovaný, bez výskytu aberácií dokonca ani okolo bodových svetelných zdrojov.

Optika radu S: fenomenálna rozlišovacia schopnosť pre detailnú a presnú reprodukciu odtieňov pleti, vzorov a textúr. Objektív prináša výnimočnú čistotu farieb a kontrast v celom obrazovom poli.

Oslobodzujúca čistota obrazu: špeciálne šošovky a antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon regulujú rozptyl svetla a zabraňujú vzniku reflexov, odrazov a závoja.

Precízny multi-focusing system: dve skupiny prvkov objektívu sa pohybujú v presnej synchronizácii, aby udržali objekt ostrý, aj keď sa voľne pohybuje.

Podmanivý filmový charakter: mimoriadne malá hĺbka ostrosti a ohromujúci bokeh robia z tohto portrétneho objektívu pri filmovaní dokonalú voľbu na zábery zblízka. Tvorcovia videosekvencií získajú tiché automatické zaostrovanie a presné ovládanie clony.

Prispôsobiteľný: tlačidlu L-Fn a nehlučnému ovládaciemu prstencu možno priradiť rôzne funkcie.

Odolný: odolné telo je v oblasti spojov tubusu a tlačidiel spoľahlivo utesnené – a gumené tesnenie zabraňuje vniknutiu prachu, nečistôt alebo vlhkosti do bajonetu objektívu.

TECHNICKÉ PARAMETRE
Typ:  Bajonet Nikon Z
Formát:  FX
Ohnisková vzdialenosť:  85 mm
Svetelnosť objektívu:  f/1,2
Najvyššie clonové číslo:  f/16
Konštrukcia objektívu:  15 prvkov v 10 skupinách (vrátane 1 ED optického člena, 2 asférických prvkov a prvkov s antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat)
Obrazový uhol:  Formát FX: 28° 30', formát DX: 18° 50'
Zaostrovací systém:  Vnútorné zaostrovanie
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť:  0,85 m (merané od obrazovej roviny)
Maximálny reprodukčný pomer:  0,11×
Počet lamiel clony:  11 (okrúhly otvor clony)
Povrchová úprava:  Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat
Priemer filtrového závitu:  82 mm (P = 0,75 mm)
Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu) : Približne 102,5 mm × 141,5 mm
Hmotnosť : 1160 g
Automatické zaostrovanie: Áno
Vnútorné zaostrovanie:  Áno
Zaostrovanie:  Automatické, manuálne
Dodávané príslušenstvo: Kryt objektívu LC-82B (predný kryt), kryt objektívu LF-N1 (zadný kryt), slnečná clona objektívu HB-106, puzdro na objektív CL-C2

Parametre

Bajonet objektívu Nikon Z