Zapojte sa do celoročnej súťaže PRO.Laika fotograf roka 2024.

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Nikon Nikkor Z 600mm f/4 TC VR S

  • Nikon Nikkor Z 600mm f/4 TC VR S
  • Obrázok
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
  • Obrázok (3)
  • Obrázok (4)
  • Obrázok (5)
  • Obrázok (6)
  • Obrázok (7)
  • Obrázok (8)
Obj. čislo: JMA504DA
Nikon rozširuje svoj rad profesionálnych superteleobjektívov o objektív NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S. Vďaka vstavanému telekonvertoru a novej úrovni výkonu automatického zaostrovania je tento superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou skvelou voľbou pre športových fotografov a fotografov divokej prírody. Špičková optika zaisťuje vždy úžasnú kvalitu obrazu, či už snímate s ohniskovou vzdialenosťou 600 mm alebo 840 mm s aktivovaným vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom.
Výrobca:
Obj. čislo:
JMA504DA
EAN:
4960759911247
17 249 s DPH 14 374,17 € bez DPH
448 474 Kč s DPH 373 728,42 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Nikon Nikkor Z 600mm f/4 TC VR S

Od vysokorýchlostných motoristických športov až po nepredvídateľnú divokú prírodu – fotografi pracujúci v náročných podmienkach môžu naplno využiť výhody tohto superteleobjektívu pri každom snímaní. Systém automatického zaostrovania Silky Swift prináša fenomenálne rýchle a neuveriteľne tiché automatické zaostrovanie s presným zaostrením a sledovaním objektu. A prvotriedna antireflexná vrstva Meso Amorphous od spoločnosti Nikon účinne bojuje proti reflexom a závoju, a to aj pri snímaní scén s viacerými priamymi svetelnými zdrojmi v zábere. Výkonná optická stabilizácia vstavaná v objektíve ponúka korekciu až o 5,5 EV na dosiahnutie stabilných záberov v akejkoľvek situácii, zatiaľ čo prispôsobiteľné ovládacie prvky umožňujú výnimočnú prevádzkovú všestrannosť. Fotografi, ktorí potrebujú väčší dosah, môžu okamžite aktivovať vstavaný telekonvertor bez toho, aby museli zmeniť svoju pozíciu alebo prerušiť sledovanie diania.

 

 

Objektív NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S je dokonale vyvážený, pričom ťažisko objektívu je umiestnené do stredu statívovej pätky, čo umožňuje stabilnejšie ovládanie a menej zaťažuje vaše telo pri snímaní zo statívu či z ruky. Tento superteleobjektív zvládne náročné prostredie vďaka utesneniu proti poveternostným vplyvom s úplnou samozrejmosťou a okrem toho sa môže pochváliť aj pôsobivo ľahkou konštrukciou. Jeho rozmery sú dokonca dostatočne kompaktné nato, aby sa objektív zmestil do tašky, ktorá bude vyhovovať väčšine požiadaviek na príručnú batožinu.

Dirk Jasper, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Podobne ako jeho sesterský objektív (400 mm f/2,8 TC VR S), aj profesionálny superteleobjektív NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S obsahuje najpokročilejšiu optiku a technológiu zaostrovania od spoločnosti Nikon, aby poskytoval výkon, ktorý nemá konkurenciu. Od najnáročnejších lokalít až po tie najnepredvídateľnejšie objekty – vytvoríte dokonalú snímku bez ohľadu na podmienky.“

 

 

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S

Vstavaný 1,4-násobný telekonvertor: na aktiváciu telekonvertora a premenu tohto 600 mm objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f/4 na 840 mm objektív so svetelnosťou f/5,6 stačí len prepnúť prepínač na pravej strane objektívu.

Precízne automatické zaostrovanie: automatické zaostrovanie využíva systém Nikon Silky Swift VCM s optickým ABS kodérom, ktorý je schopný detegovať a poskytovať informácie o polohe objektívu s absolútnou presnosťou.

Skvostné detaily: ostrosť je vynikajúca v celom obrazovom poli, dokonca aj pri fotografovaní s plne otvorenou clonou, a bokeh je nádherne hladký.

Výkonná stabilizácia obrazu v objektíve: poskytuje výhodu až 5,0 EV, resp. 5,5 EV pri použití mirrorless fotoaparátu Nikon, ktorý podporuje funkciu Synchro VR.1

Antireflexná vrstva Meso Amorphous: znižuje reflexy a závoj odstránením parazitného svetla prichádzajúceho z diagonálnych aj vertikálnych smerov.

 

 

Odolnosť: utesnenie okolo bajonetu a všetkých pohyblivých častí objektívu ho spoľahlivo chráni pred prachom a vlhkosťou. Fluórová vrstva od spoločnosti Nikon chráni predným prvok objektívu.²

Vyvážený: ťažisko objektívu je posunuté do stredu statívovej pätky, čo umožňuje stabilnejšie ovládanie a menej zaťažuje vaše telo.

Prispôsobiteľný: jednotlivé funkcie možno priradiť prstencu Fn, ako aj tlačidlám Fn, zaostrovaciemu prstencu a nehlučnému ovládaciemu prstencu. Pomocou tlačidla nastavenia pamäte možno ukladať zaostrené vzdialenosti.

Vhodný do príručnej batožiny:  objektív je dostatočne kompaktný a ľahký, aby sa zmestil do tašky s výbavou, ktorá splní rozmerové požiadavky väčšiny leteckých spoločností na príručnú batožinu.

Kompatibilita: podporuje používanie TELEKONVERTORA Z TC-1,4x a TELEKONVERTORA Z TC-2,0x.

 

Poznámky:

¹ Na základe noriem asociácie CIPA: v režime NORMAL dosahuje optická stabilizácia vstavaná v objektíve korekciu až o 5,0 EV (alebo 5,5 EV s funkciou Synchro VR). Táto hodnota bola dosiahnutá s objektívom nasadeným na mirrorless fotoaparáte vybavenom obrazovým snímačom zodpovedajúcim formátu 35 mm.

² Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

 

Upozornenie:

Pred použitím objektívu NIKKOR Z 600 mm f/4 TC VR S je potrebné aktualizovať firmvér fotoaparátu na najnovšiu dostupnú verziu.

Parametre

Bajonet objektívu Nikon Z