Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Nikon Nikkor Z 50mm f/1.8 S

  • Nikon Nikkor Z 50mm f/1.8 S
  • Obrázok
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
Obj. čislo: JMA001DA
-15%Akcia
Objektív NIKON Z 50 mm f / 1,8 S
je základným pevným ohniskom pre nové fullframe bezzrkadlovky Nikon Z6 a Nikon Z7.
Poskytuje snímky s prirodzenou perspektívou a špičkovou kvalitou obrazu v celej ploche záberu a to aj pri plne otvorenej clone. Nový príkazový krúžok umožňuje plynulé nastavenie clony alebo korekcie expozície ako pri fotografovaní, tak pri natáčaní videa.
Výkonný krokový STM zaostrovací motor zaisťuje plynulé, rýchle a presné zaostrovanie. Konštrukcia utesnená proti vnikaniu prachu a stekajúcej vody obsahuje kruhovú deväťlamelovú clonu pre príjemný bokeh.

Ušetri s Nikonom

Ak čakáte na správny okamih pre kúpu novej techniky Nikon, práve teraz je vhodný čas. Iba od 10.5. do 22.7.2024 si môžete zakúpiť vybrané produkty Nikon so až 700 €. Zľava je počas trvania akcie rovno započítaná v cene produktu. Akcia platí len na produkty dodané v termíne akcie. Viac zvýhodnených produktov Nikon nájdete na Ušetri s Nikonom.
Výrobca:
Obj. čislo:
JMA001DA
EAN:
4960759900067
649 € s DPH 549 s DPH 540,83 € bez DPH 457,50 € bez DPH
16 874 Kč s DPH 14 274 Kč s DPH 14 061,58 Kč bez DPH 11 895 Kč bez DPH
Dostupnosť Na sklade

Nikon Nikkor Z 50mm f/1.8 S

Objektív NIKON Z 50 mm f / 1,8 S je základným pevným ohniskom pre nové fullframe bezzrkadlovky Nikon Z6 a Nikon Z7.
Poskytuje snímky s prirodzenou perspektívou a špičkovou kvalitou obrazu v celej ploche záberu a to aj pri plne otvorenej clone. Nový príkazový krúžok umožňuje plynulé nastavenie clony alebo korekcie expozície ako pri fotografovaní, tak pri natáčaní videa. 
Výkonný krokový STM zaostrovací motor zaisťuje plynulé, rýchle a presné zaostrovanie. Konštrukcia utesnená proti vnikaniu prachu a stekajúcej vody obsahuje kruhovú deväťlamelovú clonu pre príjemný bokeh. 
Šošovky objektívu sú opatrené nanokryštálovými antireflexnými vrstvami a predný člen navyše ešte fluoridovú ochrannou vrstvou, ktorá zamedzuje usadzovaniu nečistôt.

Špičková kvalita obrazu v celej ploche záberu ďaleko prevyšuje možnosti bežných objektívov
Odolnosť proti stekajúcej vode a vnikaniu prachu

Popis produktu NIKON Z 50 mm f / 1,8 S

Ešte viac svetla
Vďaka bajonetu Nikon Z s extrémne veľkým priemerom môžu objektívy NIKKOR Z zachytiť viac svetla v celom obrazovom poli. Naviac sú vďaka malej vzdialenosti medzi bajonetom a obrazovým snímačom výrazne potlačené úbytky svetla na okrajoch obrazového poľa. Výsledkom sú úplne nové možnosti zachytenia detailov a jemných nuáns - od stredu až do krajov obrazového poľa.

Rozsiahle tvorivé možnosti. Ľubovoľná témy.
Objektív NIKKOR Z 50 mm f / 1,8 S pracuje perfektne pri fotografovaní za prirodzeného svetla. Dokáže s perfektnou ostrosťou zachytiť každý objekt a jeho najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je iba 0,4 m - môžete teda pracovať celkom prirodzene vlastným štýlom. A fotografovaný objekt zachytíte aj vrátane časti okolitého prostredia. Ale rovnako tak môžete zaobstarať detailný portrét hlavy a ramien osoby.

Nekompromisná presnosť
Život vo verných farbách. Ešte viac svetla. Objektív má vynikajúcu rozlišovaciu schopnosť, ktorú si vďaka perfektnej korekcii úbytkov osvetlenie a produkciu rovnomerne jasného obrazu zachováva v celom obrazovom poli. Reprodukcia každého prvku scény je dokonalá, a to aj pri fotografovaní s plne otvorenou clonou.

Brilantnejší
Dva optické členy z ED skla a dva asférické optické členy zaručujú ostré a brilantné snímky s bohatými farbami a vysokým kontrastom.

Jemnejšie
 Antireflexné vrstvy Nikon Nano Crystal Coat potláčajú výskyt reflexov a závoja, čo zvyšuje brilanciu snímky aj pri fotografovaní v protisvetle. Tieto antireflexné vrstvy prejavujú svoje perfektné vlastnosti tiež pri fotografovaní scén s množstvom priamych svetelných zdrojov v obrazovom poli.

Jemná reprodukcia neostrých miest obrazu. Špičková ostrosť. Vďaka kombinácii jemne odstupňovaných tieňov a detailne zobrazených jasných miest môžete s fotoaparátom Nikon Z vytvárať snímky s výnimočnou priestorovou hĺbkou.

Dokonalá reprodukcia neostrých miest obrazu (bokeh)
Deväťlamelová kruhová clona objektívu so svetelnosťou f / 1,8 umožňuje dosiahnutie prirodzenej, jemnéj reprodukcie v neostrých miest obrazu. Bodové jasy sú reprodukované ako jemné kruhové plôšky. Krásnych výsledkov možno dosiahnuť aj v prípade čiastočného zaclonenia.

Záruka ostrosti
Systém kombinovaného zaostrovania objektívov NIKKOR Z a viac zaostrovacích motorov zaručuje výnimočne presné, extrémne plynulé a prakticky bezhlučné zaostrovanie. Objektív je vďaka tomu ideálny pre statické snímky aj videosekvencie.

Váš uhol pohľadu
Vysokorýchlostný a veľkokapacitný prenos dát medzi objektívom a fotoaparátom umožňuje dokonale korigovať skreslenie a dosiahnuť tak neuveriteľne ostrého obrazu - až do okrajov obrazového poľa.

Vždy precízne
 Plávajúce optické členy zaisťujú presné zaostrenie na krátke vzdialenosti. Elektromagnetická clona zaručuje presné expozície pri rýchlom sériovom snímaní.

V akomkoľvek svetle
Objektív využíva redukciu vibrácií zabudovanú vo fotoaparáte a vy tak môžete fotografovať s časom uzávierky, ktorý je až o 5 EV dlhšie, než by bolo inak možné.? Zachyťte brilantnejší snímky pri ubúdajúcim dennom svetle i filmové scény - bez nežiaducich efektov chvenia fotoaparátu.

Len vo vašich rukách
Veľký vrúbkovaný príkazový krúžok umožňuje úplne presné a intuitívne ovládanie. Pri fotografovaní v režime AF môžete príkazovému krúžku priradiť ovládanie korekcia expozície alebo citlivosti ISO. Pri fotografovaní v režime manuálneho zaostrovania môžete príkazový krúžok používať ako krúžok zaostrovací. Rýchlosť preostrovania je úmerná rýchlosti otáčania príkazového krúžku, čo uľahčuje presnú prácu a filmovanie na blízke vzdialenosti.

Tichá prevádzka
Vďaka takmer bezhlučnému krokovému motoru nenarušíte emocionálny dopad ani tých najtichších okamihov. A vďaka tichému príkazovému krúžku, ktorý umožňuje úplne presné preostrovanie, sa budete môcť plne sústrediť aj na tie najnapínavejšie okamihy.

Dokonalá kompozícia
Podarilo sa takmer odstrániť zmeny ohniskovej vzdialenosti počas zaostrovania - takže dokonalé kompozíciu pôsobivých záberov nestojí už nič v ceste. Plynulá a stabilná regulácia clony je zárukou prirodzených zmien expozície pri natáčaní scény.

Zásadné vlastnosti objektívu NIKKOR Z 50 mm f / 1,8 S
Vynikajúce zobrazovacie vlastnosti zaisťujú výnimočne kvalitné podanie obrazu, ktoré posúva hranice možností objektívov 50 mm f / 1,8
Účinné potlačenie farebnej vady polohy zaisťuje vynikajúce rozlíšenie s vernou reprodukciou jemných štruktúr objektov počnúc plne otvorenou clonou
Ostré a brilantné vykresľovanie detailov od stredu ku krajom obrazového poľa nezávisle na vzdialenosti objektu
Mäkká a prirodzená reprodukcia neostrých miest obrazu pri ľubovoľnej zaostrené vzdialenosti vďaka vysokej svetelnosti objektívu.
Využitie dvoch optických členov z ED skla a dvoch asférických optických členov
Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat potláčajú výskyt reflexov a závoja
Využitie nového výkonného krokového motora (STM) zaisťuje tiché a presné automatické zaostrovanie ako snímok, tak videosekvencií
V záujme zabezpečenia odolnosti proti vnikaniu prachu a kvapkajúcej vody bol utesnený celý objektív vrátane pohyblivých častí.

Parametre produktu
Svetelnosť objektívu .....................1,8
Objektív pre formát..................... plný kinofilmový formát (24x36mm)
Zaostrovanie............................... manuálné | automatické
Ohnisková vzdialenosť ...............50
Filtre (priemer v mm ) ..................62
Bajonet....................................... Nikon Z
 

Parametre

Bajonet objektívu Nikon Z
Priemer filtra objektívu 62 mm
Stabilizátor obrazu Nemá stabilizátor obrazu
Svetelnosť objektívu: f/1.8

Recenzie Nikon Nikkor Z 50mm f/1.8 S

100%
hodnotení: 2

Prehľad hodnotenia

5 hviezdičiek
hodnotení: 2

4 hviezdičky
hodnotení: 0

3 hviezdičky
hodnotení: 0

2 hviezdičky
hodnotení: 0

1 hviezdička
hodnotení: 0

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • super ostrý,ľahký,top