Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Nikon AF-S Nikkor 58mm f/1.4G

Nikon AF-S Nikkor 58mm f/1.4G je vínimočný štandardný objektív s 58mm ohniskom formátu FX a s vysokou sveteľnosťou f/1.4. Tento štandardný objektív sa môže pochváliť mimoriadnou obrazovou kvalitou, kompaktnosťou a nízkou hmotnosťou.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA136DA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
1 659,00 € 1 382,50 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 58mm f/1.4G

Nikon AF-S Nikkor 58mm f/1.4G je špeciálnou edíciou ktorá je navrhnutá s ohľadom na mimoriadnu obrazovú kvalitu pri maximálej sveteľnosti objektívu, tak aby predstavovala nový kvalitatívny štandard. Vďaka tomu sa jedná o bezkonkurenčný objektív s ohniskovou vzdialenosťou 58mm, ktorá vzdáva hold legendárnemu objektívu Noct Nikkor spoločnosti Nikon, zatiaľ čo úplne nová optická konštrukcia umožňuje neuveriteľnú ostrosť, kontrast a rozlíšenie.
Nikon AF-S Nikkor 58mm f/1.4G je výnimočným svetelným objektívom na fotografovanie nočných scén pri ktorých sa bodové svetelné zdroje (ako napr. mestké osvetlenie) reprodukujú ako jemné dokonale okrúhle body po celej ploche obrazového poľa a to až k jeho okrajom. Rozostrenie pozadia (bokeh) je výnimočne hladké bez hrubých okrajov, čo z objektívu robí aj vynikajúci objektív na fotografovanie portrétov.

Svetelný objektív s pevným ohniskom formátu FX:
Obejktí poskytuje svetelnosť f/1,4 a ohniskovou vzdialenosťou 58 mm (87 mm, ak je použitý s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX). Podáva výnimočný výkon pri maximálne otvorenej clone. Ideálny na fotografovanie nočných scén, ako aj portrétov.

Výnimočná vernosť zobrazenia:
Výnimočná rozlišovacia schopnosť umožňuje vernú reprodukciu každého prvku scény v dokonale vysokom rozlíšení. Efektívne sa minimalizuje sagitálna koma, čo umožňuje špičkovú reprodukciu bodových zdrojov svetla ako jemných okrúhlych bodov, dokonca aj v okrajových častiach fotografie.

Vynikajúce rozostrenie pozadia (bokeh):
Intenzita rozostrenia pozadia prechádza plynule so zvyšujúcou sa vzdialenosťou od zaostreného bodu, takže nevznikajú žiadne hrubé okraje. Umožňuje fotografie s vysokým rozlíšením a dodatočným pocitom hĺbky.

Kráľ svetelných objektívov:
Vďaka svojej vínimočnej optickej konštrukcii sú zaostrené fotografované objekty výnimočne ostré aj pri fotografovaní na plne otvorenú clonou - f/1,4. Fotky vzdialených objektov s vysokým kontrastom, alebo scény pri slabom osvetlení môžete získať aj bez toho, aby ste museli pricloňovať.

Špičkový celoplošný výkon:
Výkonná optická sústava objektívu pozostáva z 9 šošoviek zoradených do 6 skupín, z ktorých mnohé sú vybavené špeciálnou antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat. Dve z deviatich šošoviek objektívu sú asféricky tvarované čo pomáha vykorigovať pokles periférneho osvetlenia aby sa zachoval jas a ostrosť obrazového poľa až do krajov. Tieto špeciálne tvarované šošovky výrazne redukujú optické deformácie rovných hrán a chromatickú chybu v celom obrazovom poli. Objekty, ktoré sa nachádzajú na okraji obrazového poľa, sú ostré a s dobrým rozlíšením, dokonca aj pri fotografovaní s maximálnou svetelnosťou objektívu a zaostrením nastaveným na nekonečno.

Ultrasonický zaostrovací motor SWM:
Nikon vybavil objektív exkluzívnym ultrazvukovým zaostrovacím motorom (SWM) zaručujcim rýchle, tiché a hlavne presné zaostrenie. Je schopný pracovať v dvoch režimoch zaostrovania: M/A – automatické zaostrovanie s možnosťou ručného doostrenia (FTM – Full Time Manual – priorita ručného zaostrovania) a M – manuálne zaostrovanie.

Antireflexné vrstvy Nikon Nano Crystal Coat:
Renomovaná kvalita objektívov Nikkor sa opiera o najnovšie technológie v oblasti antireflexných vrstiev. Nikon Nano Crystal Coat účinne znižujú reflexy, farebné závoje pri fotografovaní v protisvetle a zvyšujú ostrosť a kontrast fotorgafií.

Obsah balenia:
Objektív Nikon AF-S Nikkor 58mm f/1.4G sa v balení dodáva s odnímateľnou bajonetovou slnečnou clonou Nikon HB-68, mäkkým semišovým puzdrom Nikon CL-1015, prednou krytkou Nikon LC-72 a zadnou krytkou Nikon LF-4.


Technické parametre objektívu Nikon AF-S Nikkor 58mm f/1.4G:
Bajonet: Nikon FX / Nikon DX
Ohnisková vzdialenosť: 58mm / 87mm
Maximálna clona: f/1.4
Minimálna clona: f/16
Zorný uhol: 40° 50´ / 27° 20´
Konštrukcia objektívu: 9 členov / 6 skupín
Typ zaostrovacieho motorčenka: SWM – ultrasonický zaostrovací motorček
Počet lamiel clony: 9 (okrúhly otvor clony)
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,58m
Zväčšenie objektívu: 0,13x
Priemer filtrového závitu: 72mm
Rozmery: 85 x 70mm
Hmotnosť: 385g
Dodávané príslušenstvo: LC-58 predná krytka, LF-4 zadná krytka a mäkké prepravné puzdro CL-1015

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 58mm f/1.4G

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.4

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 659,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod