Predajňa je otvorená.

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR, Čierny

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E ED VR je prvým objektívom značky Nikon vybaveným fázovým Fresnelovým optickým členom (PF). Vďaka nemu je tento nový super teleobjektív z ponuky Nikon mimoriadne ľahkým a kompaktným.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA342DA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 999,00 1 665,83 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR, Čierny

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR je veľmi kompaktný a ľahký stabilizovaný super teleobjektív s bajonetom Nikon F určený pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon so snímačom formátu FX aj DX. Je objektívom z ponuky značky Nikon vybaveným unikátnym fázový Fresnelovým optickým členom (Phase Fresnel). Vďaka nemu sa výrazne zmenšila optická konštrukcia objektívu, čo v konečnom dôsledku viedlo k zásadnej redukcii hmotnosti a rozmerov nového objektívu pri zachovaní vysokej obrazovej kvality. Tento objektív je ideálnym nástrojom pre fotografovanie športu a života divokých zvierat, ako aj pre cestovnú fotografiu a fotografovanie portrétov zameraných na detaily s tesnou kompozíciou.
Na Full Frame digitálnych aj klasických zrkadlovkách Nikon (snímače formátu FX) objektív ponúka pri 300mm ohniskovej vzdialenosti uhol záberu 8° 10“ (diagonálny). Pri nasadení na APS-C digitálne zrkadlovky Nikon (snímače formátu DX) ponúka až 450mm ohniskovú vzdialenosť (po prepočte na kinofilm) a uhol záberu 5°20“. Svetelnosť objektívu F/4 je výborná a je podporená najnovšou generáciou systému optickej stabilizácie VR, vybavenej aj režimom SPORT, ktorá Vám umožní fotografovať s až o 4,5 expozičného stupňa dlhšími expozičnými časmi. Optická sústava pozostáva zo 16 optických členov zoradených do 10 skupín, jeden z týchto optických členov je už spomínaný fázový Fresnelový optický prvok. Okrem neho je do optickej sústavy zaradený aj šošovka vyrobená z nízko rozptylového ED optického skla eliminujúceho vznik chromatickej aberácie. Optická sústava a jej vonkajšie členy sú opatrené fluoritovou vrstvou, ktorá odpudzuje vodu a nečistoty a zabezpečuje ich ľahké čistenie. Okrem toho je optická sústava objektívu vybavená mimoriadne účinnými antireflexnými vrstavmi najnovšej generácie Nano Crystal Coat (N). Objektív dokáže zaostrovať už od 1,4m a umožňuje zväčšenie 0,24x. Zaostrovať s objektívom je možné manuálne pomocou k tomuto účelu určenému zaostrovaciemu prstencu na tubuse objektívu, alebo pomocou výkonného systému automatického zaostrovania. To sa opiera o bezhlučný, rýchly a tichý ultrasonický zaostrovací motorček SWM (Silent Wave Motor). Pre dokonalú prácu s hĺbkou ostrosti vo fotografii aj videu je objektív osadený elektromagneticky (E verzia objektívov) ovládanou 9 lamelovou clonou s tvarovanými lamelami pre dokonale kruhový otvor clony. Vďaka nej dosiahnete nádherné a plynulé rozostrenie pozadia (tzv. bokeh) na svojich fotografiách. Vo videu vám nové elektromagnetické ovládanie clony umožní plynule meniť zaclonenie objektívu (nie skokovo po tretinových stupňoch clonových čísel).
Objektív je pevnej utesnenej, kompozitovej konštrukcie s veľkým podielom ľahkých kovových zliatin. V prednej časti objektívu je závit pre 77mm klasické kruhové filtre a celá táto časť sa pri zaostrovaní neotáča, takže umožňuje bezproblémové použitie polarizačných a prechodových filtrov. Objektív je naozaj veľmi kompaktný a ľahký, pri hmotnosti iba 755g má dĺžku iba 147,5mm a priemer 89mm. Spolu s objektívom nájdete v balení aj prednú krytku Nikon LC-77, zadnú krytku Nikon LF-4, slnečnú clonu Nikon HB-73 a polotvrdé polstrované puzdro Nikon CL-M3.


Vysokovýkonný teleobjektív:
Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PR ED VR ponúka ohniskovú vzdialenosť 300 mm a svetelnosť f/4. (Ohnisková vzdialenosť je 450 mm, keď objektív použijete s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX).

Fázový Fresnelov prvok:
Tento teleobjektív má vynikajúci optický výkon a pozoruhodne kompaktnú konštrukciu. Využitie fázového Fresnelovho (PF) optického prvku výrazne znižuje hmotnosť bez negatívneho vplyvu na obrazovú kvalitu snímok.

Stabilizácia obrazu (VR):
Systém optickej stabilizácie obrazu s režimom SPORT minimalizuje účinky chvenia fotoaparátu a umožňuje vám fotografovať s časmi uzávierky dlhšími až o 4,5 stupňa EV.1 Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku pri fotografovaní pohybu s vysokou rýchlosťou a umožňuje frekvenciu sériového fotografovania s oneskorením expozície podobným ako v prípade, keď je stabilizácia obrazu vypnutá.

Pokročilý optický výkon:
Vďaka antireflexným vrstvám Nano Crystal Coat nanesených na povrchoch šošoviek sa účinne znižujú prejavy odleskov a farebných závojov čo zvyšuje ostrosť a kontrast fotografií a nemalou mierou tak dvíha celkovú obrazovú kvalitu objektívu. Optický prvok zo skla ED (s extrémne nízkym rozptylom) minimalizuje chromatickú vadu.

Elektromagnetická clona:
Nová elektromagneticky ovládaná 9 lamelová tvarovaná clona umožňuje konzistentné a presnejšie expozície najmä pri fotografovaní vysokými frekvenciami sériového fotograqfovania. Rovnako je aj využívaná pri natáčaní videosekvencií, kde sa vďaka nej dá použiť pre prirodzené plynulé priclonenie objektívu.

Fluórová vrstva:
Fluórová vrstva naparená na vonkajších povrchoch šošoviek aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty, pričom nemá negatívny vplyv na obrazovú kvalitu fotografií. Vrstva je nanesená na ochrannú meniskovú šošovkou na prednom prvku objektívu, zvyšuje odolnosť a zjednodušuje čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu.

Statívová objímka Nikon RT-1 (voliteľné príslušenstvo):
K objektívu si môžete samostatne dokúpiť voliteľnú statívovú objímku Nikon RT-1, ktorá umožňuje voľné otáčanie objektívom a zabezpečuje uchytenie sústavy objektív-fotoaparát v jej ťažisku. Statívová objímka umožňuje plynulé natočenie sústavy objektív-fotoaparát z polohy pre fotografovanie na šírku do polohy pre fotografovanie na výšku.


Technické parametre objektívu Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR:
Ohnisková vzdialenosť: 300mm (450mm pri použítí na DX zrkadlovkách Nikon)
Maximálna clona: f/4
Minimálna clona: f/32
Zorný uhol: 8° 10' (5° 20' pri použití na DX zrkadlovkách Nikon)
Konštrukcia objektívu: 16 členov / 10 skupín
Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 1,4m
Maximálne zväčšenie objektívu: 0,24x
Priemer filtrového závitu: 77mm
Rozmery: 89 x 147,5mm
Hmotnosť: 755g
Dodávané príslušenstvo: predná krytka Nikon LC-77, zadná krytka Nikon LF-4, slnečná clona Nikon HB-73 a polotvrdé prepravné puzdro Nikon CL-M3

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4E PF ED VR, Čierny

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 999,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod