Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED N

Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED je špičkový svetelný širokouhlý objektív s 24mm ohniskom určený pre digitálne zrkadlovky s FX aj DX formátom snímača. Objektív poskytuje excelentný obraz a rýchle a presné zaostrenie.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA139DA
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
799 665,83 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED N

Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED je širokouhlý veľmi svetelný objektív rady G s prvotriednym optickým výkonom. Objektív poskytuje širokouhlé 24mm ohnisko na digitálnych zrkadlovkách vybavených snímačmi formátu FX (Full Frame), alebo širokouhlé 36mm ohnisko na digitálnych zrkadlovkách vybavených snímačmi formátu DX (APS-C). Vysoká svetelnosť objektívu f/1.8 sa hodí všade tam kde nie je dostatok svetla a umožní Vám tiež kreatívne pracovať s hĺbkou ostrosti v obraze. O presné a rýchle zaostrenie sa stará tichý ultrazvukový motor automatického zaostrenia SWM (Silen Wave Motor), ktorý vie pracovať v dvoch režimoch M/A. Teda M – manuálnom, alebo A – automatickom, ktorý podporuje funkciu FTM (Full Time Manual) umožňujúcu kedykoľvek v priebehu automatického zaostrovania zasiahnuť do zaostrovania manuálne a to bez nutnosti prepínať volič režimov na manuálne zaostrovanie.
Optická sústava objektívu pozostáva z 12-tych šošoviek zoradených do 9-tich skupín, pričom dve zo šošoviek sú vyrobené zo špeciálneho ED skla (minimalizuje rozptyl svetla dopadajúceho na snímač a zabraňuje tak chromatickej aberácii čím sa tiež podieľa na zvýšení ostrosti fotografií). Dva optické členy majú asféricky tvarovaný povrch a tieto asférické šošovky pomáhajú eliminovať okrem iného najmä optické skreslenie obrazu. Optická sústava objektívu je ošetrená špičkovými antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat, ktoré zabraňujú vzniku reflexov a farebných závojov. Optická sústava objektívu umožňuje na FX zrkadlovkách zobraziť až 84° uhol záberu a na zrkadlovkách formátu DX 61° uhol záberu. Vďaka tejto výbornej optickej sústave dokáže objektív zaostriť 23cm od roviny snímača pri zväčšení 0,20x. O prácu s hĺbkou ostrosti a krásne rozostrenie pozadia (bokeh) sa stará 7 lamelová kruhová clona s tvarovanými lamelami, ktorú môžete nastavovať po tretinových krokoch v rozsahu od f/1.8 po f/16.
Optická sústava objektívu je zabudovaná do pevného plastového tela s rozmermi 77,5 x 83mm a celková hmotnosť objektívu je 355g. V prednej časti objektívu sa nachádza neotáčajúci sa predný člen so závitom pre 72mm kruhové filtre.


Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED:
Ohnisková vzdialenosť: 24mm
Maximálna clona: f/1.8
Minimálna clona: f/16
Stavba objektívu: 12 šošoviek v 9 skupinách s dvomi asférickými a dvomi ED členmi
Zorný uhol: 84° (FX zrkadlovky) / 61° (DX zrkadlovky)
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0.23m
Maximálne zväčšenie: 0.20x
Počet lamiel clony: 7 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer závitu filtra: 72mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 77,5 x 83mm
Hmotnosť: 355g

Obsah balenia:
Objektív: Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED
Predná krytka objektívu: Nikon LC-72
Zadná krytka objektívu: Nikon LF-4
Slnečná clona objektívu: Nikon HB-76
Polotvrdé prepravné puzdro: Nikon CL-1015
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED N

Bajonet objektívuNikon FX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/1.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 799 €

Upozorni ma keď cena klesne pod