Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR

Ušetri s Nikonom

Ak čakáte na správny okamih pre kúpu novej techniky Nikon, práve teraz je vhodný čas. Iba od 16.5. do 24.7.2023 si môžete zakúpiť vybrané produkty Nikon so až 700 €. Zľava je počas trvania akcie rovno započítaná v cene produktu. Akcia platí len na produkty dodané v termíne akcie. Viac zvýhodnených produktov Nikon nájdete na Ušetri s Nikonom.
Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR je nový profesionálny základný objektív pre FX formát s vysokou konštantnou svetelnosťou f/2.8, 1,5x rýchlejším automatickým zaostrovaním, elektromagneticky ovládanou clonou a stabilizátorom obrazu VR.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA824DA
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
2 199 € 1 999 1 832,50 € 1 665,83 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR

Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR je novým univerzálnym profesionálnym základným transfokátorom (zoom objektívom) z novej rady E, ktorý je určený pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon s formátmi snímača FX (Full Frame) a DX (APS-C). Novinka nahrádza v ponuke objektívov Nikkor profesionálny základný objektív Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8G ED. Úplne prepracovaný objektív prináša vo svojej konštrukcii mnohé vylepšenia a nové technológie. Medzi tie najdôležitejšie zmeny patrí nová mechanicky odolnejšia konštrukcia objektívu, úplne nová výkonnejšia optická sústava s asféricky tvarovanými šošovkami z nízko rozptylového ED skla, nový až 1,5x rýchlejší ultrazvukový SWM motor automatického zaostrovania, elektromagneticky ovládaná clona a po novom je objektív vybavený výkonným optickým stabilizátorom VR. Tento robustný a utesnený univerzálny objektív profesionálnej konštrukcie ponúka okrem už spomenutého klasický rozsah ohniskových vzdialeností 24-70 mm a konštantnú vysokú svetelnosť f/2.8. Objektív umožňuje zaostrovať v režime makro už od vzdialenosti 38cm (berie sa od roviny snímača) pri zväčšení až 0,28x. Optická sústava objektívu pozostáva z 20-tich šošoviek zoradených do 16-tich skupín a okrem dvoch nízko rozptylových šošoviek z ED skla obsahuje aj jednu asféricky tvarovanú šošovku z ED skla, jednu HRI šošovku s vysokým indexom lomu svetla a ďalšie tri asférické šošovky. Okrem toho sú predné šošovky vybavené fluórovou vrstvou a špeciálnou antireflexnou vrstvou Nikon Nano Crystal Coat. Takto navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú a nekompromisnú profesionálnu kvalitu obrazu.

Vlastnosti objektívu Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR:
• Profesionálna utesnená a veľmi robustná konštrukcia odolná voči prachu a vlhkosti
• Univerzálny rozsah transfokácie – 24-70mm (36-105mm pri DX formáte)
• Vysoká konštantná svetelnosť objektívu f/2.8
• Najkratšia zaostritelná vzdialenosť iba 0,38m
• Dve ED šošovky, jedna asférická ED šošovka, tri asférické šošovky a jedna HRI šošovka
• Špičkové antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a fluórové vrstvy
• Elektromagnticky ovládaná 9-lamelová clona pre jemné rozostrenie pozadia a dokonalý bokeh
• 1,5x rýchlejšie automatické zaostrovanie oproti predchádzajúcej generácií vďaka novému ultrazvukovému SWM motoru prstencového typu
• Výkonná až štvorkrokový optický stabilizátor obrazu VR

Detailné vlastnosti objektívu Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR:
Univerzálny rozsah profesionálneho štandardného zoomu:
Vďaka univerzálnemu klasickému rozsahu transfokácie si poradíte so širokou paletou najrôznejších fotografických žánrov od krajiniek, cez portréty až po dokumentárne zábery. Objektív Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR je ideálnym štandardným objektívom pre Full-Frame (FX formát) a APS-C (DX formát) jednooké digitálne zrkadlovky Nikon. Objektív tak ponúka širokouhlé, štandardné aj telefotografické ohniskové vzdialenosti pri vysokej konštantnej svetelnosť f/2.8 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností. Pri nasadení na jednookú digitálnu zrkadlovku Nikon s DX formátom snímača vám objektív poskytne ohniskovú vzdialenosť 36-105mm.

Špičkový optický výkon vďaka prvotriednej optickej konštrukcii:
Objektív dosahuje prvotriednu ostrosť obrazu a vynikajúci prenos kontrastu po celom obrazovom poli a to až do jeho rohov. Za špičkovou obrazovou kvalitou stojí profesionálne navrhnutá optická konštrukcia pozostávajúca z 20-tich šošoviek zoradených do 16-tich skupín. Do optickej sústavy sú zaradené dve šošovky z nízkorozptylového ED skla ako aj jedna asféricky tvarovaná šošovka z ED skla, ktoré pomáhajú vykorigovať chromatickú vadu a zlepšujú prenos kontrastu. Okrem toho objektív obsahuje aj jeden optický prvok s vysokým lomom svetla HRI a tri asféricky tvarované šošovky, ktoré zabezpečujú dokonalé vykorigovanie optického skreslenia v celom rozsahu transfokácie. Vonkajšie šošovky sú vybavené špeciálnou fluórovou vrstvou ako aj výkonnými antireflexnými vrstvami Nikon Nano Crystal Coat, ktoré zabezpečujú okrem dobrého prenosu kontrastu a zvýšenej ostrosti obrazu aj výraznú elimináciu farebných odleskov, „duchov“ a parazitného svetla pri fotografovaní do protisvetla. Vďaka tomuto všetkému ponúka objektív doslova dokonalú obrazovú kvalitu.

Fluórová vrstva:
Novinkou je použitie fluórovej vrstvy, ktorá aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty a nemá negatívny vplyv na obrazovú kvalitu objektívu. Vrstva je nanesená na ochrannú šošovku na prednom a zadnom prvku objektívu, kde tiež umožňuje jednoduchšie čistenie skla bez poškodenia jeho povrchu.

Zdokonalené automatické zaostrovanie:
Oproti predošlej verzii ponúka objektív Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR až 1,5x rýchlejšie automatické zaostrovanie za čo vďačí novému typu prstencového ultrazvukového motora SWM. Tento tak objektívu zabezpečuje mimoriadne rýchle, tiché a presné automativké zaostrovanie s možnosťou manuálneho doostrenia FTM. Vďaka funkcii FTM (Full Time Manual) môžete do procesu automatického zaostrenia kedykoľvek manuálne zasiahnuť bez nutnosti prepínania spôsobu zaostrovania (AF/MF). Týmto spôsobom máte možnosť plnej kontroly nad spôsobom a miestom zaostrenia kedykoľvek to budete potrebovať. Objektív je schopný zaostriť na vzdialenosť iba 0,38m od roviny snímača a ponúka 0,28x zväčšnie obrazu.

Elektromagneticky ovládaná clona objektívu:
Nová elektromagneticky ovládaná 9 lamelová tvarovaná clona umožňuje konzistentné a presnejšie expozície najmä pri fotografovaní vysokými frekvenciami sériového fotografovania. 9-lamelová clona s kruhovým prierezom vám umožní dosiahnuť nádherne rozostrené pozadie (bokeh) na ktorom vynikne dokonale zaostrený hlavný motív. Rovnako sa hodí aj pri natáčaní videosekvencií, kde sa vďaka nej dá použiť prirodzené plynulé priclonenie objektívu na rozdiel od skokovej zmeny clonenia na starších objektívoch rady G.

Výkonná optická stabilizácia obrazu VR:
Novinkou, ktorú určite privítajú všetci profesionálny fotografi je použitie výkonnej optickej stabilizácie obrazu VR v tejto triede objektívu. Optická stabilizácia VR Vám umožní fotografovať z ruky zábery aj pri veľmi slabých svetelných podmienkach, pretože Vám umožní fotografovať s až o 4 expozičné hodnoty dlhšími expozičnými časmi uzávierky, ako sa bežne odporúča pri objektívoch bez stabilizácie. Technológia optického stabilizátora obrazu (VR) automaticky rozpozná, keď fotograf posúva objektív pri fotografovaní pohybujúcich sa objektov a automaticky stabilizáciu v tomto smere pohybu vypne.

Odolná konštrukcia utesnená voči prachu a vode:
Profesionálne navrhnutá mechanická konštrukcia objektívu je teraz ešte odolnejšia ako pri predošlom modeli. Tubusy objektívu sú vyrobené z ľahkých horčíkovo-hliníkových zliatin, vďaka čomu je objektív mimoriadne ľahký a odolný voči nárazom. Okrem toho je objektív utesnený proti prenikaniu prachu a vlhkosti na profesionálnej úrovni vďaka čomu vás už nebude obmedzovať pracovné prostredie ani počasie v ktorom plánujete fotografovať.

Technické parametre objektívu Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR:
Ohnisková vzdialenosť: 24-70mm (36-105mm pri použítí na DX zrkadlovkách Nikon)
Maximálna clona: f/2.8
Minimálna clona: f/22
Zorný uhol: 84°-34° 20' (61°-22° 50' pri použití na DX zrkadlovkách Nikon)
Konštrukcia objektívu: 20 členov / 16 skupín
Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,38m
Maximálne zväčšenie objektívu: 0,28x
Priemer filtrového závitu: 82mm
Rozmery: 88 x 154,5mm
Hmotnosť: 1070g

Obsah balenia:
Objektív: Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR
Predná krytka objektívu: Nikon LC-82
Zadná krytka objektívu: Nikon LF-4
Slnečná clona objektívu: Nikon HB-74
Polotvrdé prepravné puzdro: Nikon CL-M3
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR

Bajonet objektívuNikon FX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Recenzie Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 1 999 €

Upozorni ma keď cena klesne pod