Predajňa je otvorená.

Nikon AF-S Nikkor 20mm f/1.8G ED

Nikon AF-S Nikkor 20mm f/1.8G ED je špičkový svetelný ultra širokouhlý objektív s 20mm ohniskom určený pre digitálne zrkadlovky s FX aj DX formátom snímača. Objektív poskytuje excelentný obraz a rýchle a presné zaostrenie.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA138DA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 5 dní
859,00 € 715,83 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 20mm f/1.8G ED

Nikon AF-S Nikkor 20mm f/1.8G ED je ultra širokouhlý veľmi svetelný objektív rady G s prvotriednym optickým výkonom. Objektív poskytuje ultra širokouhlé 20mm ohnisko na digitálnych zrkadlovkách vybavených snímačmi formátu FX (Full Frame), alebo širokouhlé 30mm ohnisko na digitálnych zrkadlovkách vybavených snímačmi formátu DX (APS-C). Výborná svetelnosť objektívu f/1.8 sa hodí všade tam kde nie je dostatok svetla a umožní Vám tiež kreatívne pracovať s hĺbkou ostrosti v obraze. O presné a rýchle zaostrenie sa stará tichý ultrazvukový motor automatického zaostrenia SWM (Silen Wave Motor), ktorý vie pracovať v dvoch režimoch M/A. Teda M – manuálnom, alebo A – automatickom, ktorý podporuje funkciu FTM (Full Time Manual) umožňujúcu kedykoľvek v priebehu automatického zaostrovania zasiahnuť do zaostrovania manuálne a to bez nutnosti prepínať volič režimov na manuálne zaostrovanie.
Optická sústava objektívu pozostáva z 13 šošoviek zoradených do 11 skupín, pričom dve zo šošoviek sú vyrobené zo špeciálneho ED skla (minimalizuje rozptyl svetla dopadajúceho na snímač a zabraňuje tak chromatickej aberácii čím sa tiež podieľa na zvýšení ostrosti fotografií). Dva optické členy majú asféricky tvarovaný povrch a tieto asférické šošovky pomáhajú eliminovať okrem iného najmä optické skreslenie obrazu. Optická sústava objektívu je ošetrená antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat, ktoré zabraňujú vzniku reflexov a farebných závojov. Optická sústava objektívu umožňuje na FX zrkadlovkách zobraziť až 94° uhol záberu a na zrkadlovkách formátu DX 70° uhol záberu. Vďaka nej dokáže objektív zaostriť 20cm od roviny snímača pri zväčšení 0,23x. O prácu s hĺbkou ostrosti a krásne rozostrenie pozadia (bokeh) sa stará 7 lamelová kruhová clona s tvarovanými lamelami, ktorú môžete nastavovať po tretinových krokoch v rozsahu od f/1.8 po f/16.
Optická sústava objektívu je zabudovaná do pevného plastového tela s rozmermi 83 x 81mm a celková hmotnosť objektívu je 355g. V prednej časti objektívu sa nachádza neotáčajúci sa predný člen so závitom pre 77mm kruhové filtre.


Nikon AF-S Nikkor 20mm f/1.8G ED:
Ohnisková vzdialenosť: 20mm
Maximálna clona: f/1.8
Minimálna clona: f/16
Stavba objektívu: 13 šošoviek v 11 skupinách s dvomi asférickými a dvomi ED členmi
Zorný uhol: 94° (FX zrkadlovky) / 70° (DX zrkadlovky)
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0.2m
Maximálne zväčšenie: 0.23x
Počet lamiel clony: 7 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer závitu filtra: 77mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 83 x 81mm
Hmotnosť: 355g
Dodávané príslušenstvo: Predná krytka Nikon LC-77, Zadná krytka Nikon LF-4, Slnečná clona Nikon HB-72 a Mäkké puzdro Nikon CL-1015.

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 20mm f/1.8G ED

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/1.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 859,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod