Predajňa je otvorená.

Nikon AF-S Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5G ED

Nikon AF-S Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5G ED je výborný ultra-širokouhlý objektív strednej triedy, ktorý je vybavený ultrazvukovým motorom SWM, antireflexnými vrstvami SIC a optickou sústavou využívajúcou šošovky z ED sklá a asférické šošovky.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA818DA
Dostupnosť tovaru:
info v predajni
819,00 682,50 €
-+

Nikon AF-S Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5G ED

S ultra-širokouhlým transfokátorovým objektívom Nikon AF-S Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5G ED sa môžete priblížiť k objektu ešte bližšie a zároveň zachytiť všetko potrebné z okolitej scenérie čo zasadí objekt do prostredia. Objektív vyniká mimoriadnou širokouhlosťou, keď na počiatku začína ohniskovou vzdialenosťou 18 mm, ktorá zodpovedá 100° uhlu záberu. Vďaka tomu je ideálny na fotografovanie nádherných architektonických skvostov, detailných záberov miest a dokonalých cestovateľských fotografií. Vďaka výnimočne vysokému optickému výkonu, ktorým sa tento objektív vyznačuje a exkluzívnemu ultrazvukovému zaostrovaciemu motoru (SWM) Nikon na rýchle, presné a mimoriadne tiché automatické zaostrovanie je tento objektív do vrecka skvelou voľbou pre pokročilých amatérskych fotografov.

Vlastnosti objektívu Nikon AF-S Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5G ED:
Širokouhlý zoomový objektív formátu FX:
Objektív je konštruovaný s ohľadom pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami vybavenými snímačmi formátu FX, pri ktorých rozsah ohniskových vzdialeností 18-35mm poskytuje univerzalitu použitia od krajinárskych fotografií cez fotografovanie architektúry až po dokumentárnu fotografiu. Pri nasadení objektívu na digitálne jednooké zrkadlovky s DX formátom snímača zodpovedá rozsah jeho ohniskových vzdialeností 27 – 52,5 mm, pri nezmenenej svetelnosti. Táto ohnisková vzdialenosť poskytuje majiteľom digitálnych jednookých zrkadloviek so snímačom formátu DX, špičkový univerzálny základný objektív.

Výnimočne vysoký optický výkon:
Optická sústava ultra-širokouhlého objektívu Nikon AF-S Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5G ED je zostavená z 12 šošoviek zoradených do 8 skupín pričom využíva dva prvky zo špeciálneho ED skla (Extreme Dispersion - extrémne nízky rozptyl svetla) a tri šošovky majú špeciálny asférické tvarovanie povrchu. ED šošovky pomáhajú korigovať farebnú vadu spôsobenú chromatickou aberáciou, ktorá sa môže prejaviť pri použití dlhšej ohniskovej vzdialenosti. Zároveň ED prvky zabezpečujú výborný prenos ostrosti a kontrastu obrazu. Asférické šošovky sa starajú o vykorigovanie optických dráh lúčov svetla tak aby v rovine ich priemetu premietaný obraz nebol zdeformovaný súdkovatením (u širokouhlých objektívov). Sekundárne prispievajú tiež k potláčaniu chromatickej aberácie. Optická sústava objektívu je optimalizovaná pre použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon s vysokým rozlíšením snímača.

Viacnásobné antireflexné vrstvy Nikon Super Integrated Coating:
Povrch šošoviek ultra-širokého objektívu je ošetrený špičkovými viacnásobnými antireflexnými vrstvami Nikon Super Integrated Coating, ktoré veľmi účinne znižujú reflexy a svetelné závoje a to aj pri fotografovaní objektov v protisvetle.

Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM):
Oproti svojmu predchodcovi je teleobjektív vybavený ultrazvukovým zaostrovacím motorom SWM, ktorý je pri týchto ohniskových vzdialenostiach už doslova nutnosťou pretože umožňuje mimoriadne rýchle, tiché a presné automatické zaostrovanie.

Dva režimy zaostrovania:
Objektív umožňuje dva režimy zaostrovania a to: M/A (automatické zaostrovanie s možnosťou manuálneho doostrenia, priorita manuálneho zaostrovania) a M (manuálne zaostrovanie).

Vysokokvalitná konštrukcia:
Konštrukcia objektívu je dostatočne robustná a funkčná, objektív je osadený kovovým bajonetom Nikon F, čo mu dodáva na tuhosti upevnenia na tele jednookej digitálnej zrkadlovky Nikon.

Kompaktné, ľahké telo:
Objektív sa vyznačuje mimoriadne kompaktnými rozmermi a malou hmotnosťou (iba 385 g), vďaka tomu si tento objektív môžete vziať kedykoľvek a kdekoľvek so sebou.

Dodávané príslušenstvo objektívu:
Objektív Nikon AF-S Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5G ED sa dodáva v balení spolu so slnečnou clonou Nikon HB-66, prednou krytkou objektívu Nikon LC-77 a zadnou krytkou bajonetu Nikon LF-4.

Špecifikácia Nikon AF-S Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5G ED

Bajonet objektívu:Nikon FX
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:Premenlivá

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 819,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod