Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Nikon AF-S DX Nikkor 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR

Nikon AF-S DX Nikkor 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR je výkonným veľko-rozsahový, cestovný objektív určeným pre použitie na zrkadlovkách Nikon formátu DX. Svojou univerzálnosťou použitia je najvhodnejší pre tých čo chcú len jeden objektív.
Výrobca:
Nikon
Obj. čislo:
JAA821DA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
619,00 € 515,83 €
-+

Nikon AF-S DX Nikkor 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR

Tento univerzálny objektív je konštruovaný ako cestovateľský objektív pre široké spektrum použitia, od širokouhlých záberov až po zábery s ohniskovou vzdialenosťou super-teleobjektívu. V brašni Vám tak nahradí celé spektrum objektívov a vy tak nebudete musieť na svoje cesty brať veľa ťažkej fotovýbavy. Objektív ponúka ohromujúci rozsah zoomu – 16,7x zodpovedajúci mimoriadnemu rozsahu ohniskových vzdialeností a to v rozsahu 18-300mm. Na širokouhlom 18mm konci má svetelnosť f/3.5 a na tele-ohnisku 300mm má iba f/6.3. Objektív tak síce neoplýva vysokou svetelnosťou, no v jeho výbave je sofistikovaným systémom redukcie vibrácií VR (Vibration reduktor) druhej generácie, ktorý čiastočne kompenzuje nižšiu svetelnosť objektívu a je zárukou ostrých fotografií aj pri fotografovaní z ruky na najdlhšej ohniskovej vzdialenosti. Optický stabilizátor zároveň poskytuje stabilný obraz fotografovanej scény aj v hľadáčiku fotoaparátu a vďaka jeho účinnosti je možné fotografovať s až o 4 expozičné stupne dlhšími expozičnými časmi.
Vysoko kvalitná optická konštrukcia je postavená na 16-tich optických členoch zoradených do 12-tich skupín. Tri optické šošovky sú vyrobené z nízko rozptylového ED skla, ktoré zabezpečujú nízku chromatickú aberáciu a tým aj vlastne vynikajúci prenos kontrastu a vysokú ostrosť obrazu. V optickej sústave sú zároveň zaradené aj tri špeciálne tvarované asférické šošovky, ktoré zabezpečujú dokonalé vyregulovanie optických deformácií obrazu ako je napr. súdkovatenie/poduškovatenie obrazu. Praktická aretácia transfokácie (zoomu) zabezpečuje objektív proti samovoľnému nechcenému vysunutiu v dobe keď sa fotoaparát nepužíva a je s objektívom v kľudovej či prepravnej polohe. Optická sústava objektívu zaostruje už od vzdialenosti 48cm a je poháňaná rýchlym, presným a bezhlučným ultrazvukovým zaostrovacím motorom SWM (Silent Wave Motor). Pre dokonalé rozostrenie pozadia je objektív vybavený tvarovanou 7 lamelovou elektromagneticky ovládanou clonou.
V prednej časti objektívu je závit pre uchytenie klasických kruhových filtrov s priemerom 67mm, ktorý sa pri ostrení objektívu neotáča a umožňuje tak bezproblémové použitie polarizačných a prechodových filtrov. Celkové dielenské spracovanie objektívu je veľmi kvalitné a objektív samotný je pevnej konštrukcie s kovovým bajonetom utesneným gumovou manžetkou (objektív napriek tomu nie je utesnený proti dažďu a prachu).
Tento výnimočný univerzálny objektív je ideálny pre cestovateľskú, dokumentárnu fotografiu, pre rodinné použitie, alebo všade tam kde chcete aby Vám jeden objektív zastúpil celé spektrum objektívov.


Nikon AF-S DX Nikkor 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR:
- Objektív je určený pre jednooké digitálne zrkadlovky Nikon so snímačmi formátu DX
- Pri 16,7x zoome ponúka objektív rozsah 18-300mm (27-450mm po prepočte na kinofilm)
- Rozsah svetelnosti objektívu je f/3.5-6.3
- Optická sústava pozostáva z 16-tich členov zoradených do 12-tich skupín
- Optická sústava obsahuje 3 ED šošovky a 3 asférické šošovky
- Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je 48cm
- Na objektíve je aretácia proti jeho samovoľnému vysunutiu
- 7 lamelová tvarovaná clona pre dokonalý Bokeh
- Optický stabilizátor VR 2 generácie udrží až o 4 EV stupne dlhšie expozičné časy
- Rýchle, tiché a presné automatické zaostrovanie zabezpečuje ultrazvukový SWM motorček
- Utesnený kovový bajonet
- Telo objektívu je iba 78,5 x 99mm veľké a jeho hmotnosť je iba 550g
- K objektívu výrobca dodáva prednú krytku Nikon LC-67 a zadnú krytku Nikon LF-4

Špecifikácia Nikon AF-S DX Nikkor 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR

Bajonet objektívu:Nikon DX
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:Premenlivá

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 619,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod