Leica VARIO-ELMAR-S 30-90mm f/3.5-5.6 ASPH., Čierny

Leica VARIO-ELMAR-S 30-90mm f/3.5-5.6 ASPH je mimoriadne kvalitný základný transfokátorový objektív určený pre digitálne stredoformátové zrkadlovky rady S. Objektív poskytuje univerzálne využitie pre radu fotografických aplikácií.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11058
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
9 900,00 8 250,00 €
-+

Leica VARIO-ELMAR-S 30-90mm f/3.5-5.6 ASPH., Čierny

Leica VARIO-ELMAR-S 30-90mm f/3.5-5.6 ASPH je štandardný objektív, ktorý v ponuke objektívov S-Systému predstavuje univerzálnu platformu. Kvality tohto vysoko výkonného objektívu sú už praxou vyskúšané a overené. Tento mimoriadne kvalitný objektív z rady VARIO-ELMAR-S, vyniká okrem výborných optických vlastností aj svojou pomerne kompaktnou konštrukciou. Objektív je ideálny vďaka svojmu rozsahu ohniskových vzdialeností pre rôzne fotografické štýly a je použiteľný pre fotografie v rámci reportážnej, street art fotografii, portrétnej fotografii atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Jeho obľúbenosť je založená na praktickej kombinácii univerzálnosti transfokačného rozsahu ohniskových vzdialeností 30-90mm (24-72mm po prepočte na kinofilm), mimoriadnej obrazovej kvalite a kompaktnej ale robustnej konštrukcie.

Unikátna obrazová kvalita:
Vďaka vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica ponúka objektív Leica VARIO-ELMAR-S 30-90mm f/3.5-5.6 ASPH dokonalú obrazovú kvalitu, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Objektív ponúka nadštandardný optický výkon garantujúci mimoriadnu obrazovú kvalitu od stredu až do rohov. Optická sústava objektívu Leica VARIO-ELMAR-S 30-90mm f/3.5-5.6 ASPH pozostáva z celkovo štrnástich optických členov zoradených do jedenástich skupín. Objektív je vybavený tromi špeciálne tvarovanými šošovkami. Tieto špeciálne tvarované asférické šošovky sú navrhnutá tak aby objektív vo výsledku poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa a nedochádzalo ku skresleniu či deformáciám obrazu v rohoch. Korekcia chromatickej vady a reflexov svetelných zdrojov v zábere je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je prvá šošovka objektívu vybavená špeciálnymi antireflexnými vrstvami. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť poskytuje prirodzené podanie perspektívy, netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. Po nasadení objektívu na digitálnu stredoformátovú zrkadlovku Leica S2, ktorá je vybavená snímačom o veľkosti 30x45mm je po prepočte vzhľadom na kinofilm rozsah jeho ohniskových vzdialeností približne 24-72mm čo zodpovedá rozsahu 81,5°-34° uhlu záberu. Vďaka tomu je ho možné používať na fotografovanie amerických portrétov, či portrétov zasadených do prostredia. Objektív nevyniká svojou svetelnosťou no napriek tomu sa môže pochváliť nádherným bokehom. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/4, alebo f/6,3 sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu Leica VARIO-ELMAR-S 30-90mm f/3.5-5.6 ASPH dokáže zabezpečiť vďaka plávajúcej zaostrovacej sústave optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,65m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 95mm. K objektívu je pribalená praktická bajonetová kovová clona, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.


Pre viac informácií o technických parametroch objektívu Leica VARIO-ELMAR-S 30-90mm f/3.5-5.6 ASPH. si pozrite na stránkach výrobcu jeho Technické špecifikácie

Špecifikácia Leica VARIO-ELMAR-S 30-90mm f/3.5-5.6 ASPH., Čierny

Bajonet objektívu:Leica S
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:Premenlivá

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 9 900,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod