Hľadáme nového kolegu. Pridaj sa k nám!

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5441 4880

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH, strieborný

Obj. čislo: 11675
Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH je širokouhlý a extrémne svetelný objektív určený pre kinofilmové aj digitálne fotoaparáty rady M. Objektív ponúka extrémny 63° uhol záberu, ktorý Vám umožní fotografovať úchvatné širokouhlé zábery.
Výrobca:
Obj. čislo:
11675
EAN:
4022243116757
5 449 s DPH 4 540,83 € bez DPH
141 674 Kč s DPH 118 061,58 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH, strieborný

Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH je jedným z najuniverzálnejších objektívov v ponuke M-Systému. Tento vysoko svetelný objektív z rady SUMMILUX-M, vyniká okrem mimoriadnej svetelnosti aj svojou výbornou kompaktnosťou. Univerzalita objektívu rozšíri hranice vašich možností nielen v rôznorodých oblastiach fotografie, ale svoje uplatnenie nájde objektív najmä medzi krajinármi, reportážnymi fotografmi a fotografmi architektúry a street art – záleží už len na vašich tvorivých schopnostiach. Obľúbenosť objektívu si zakladá na praktickej kombinácii stredne širokouhlého ohniska, vysokej sveteľnosti, mimoriadnej obrazovej kvalite a výrazne kompaktných rozmeroch. Pre kombináciu týchto jeho vlastností je to objektív, ktorý býva častou voľbou pri kúpe nového diaľkomerného fotoaparátu zo série Leica M. Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH je modernizovanou verziou tohoto obľúbeného širokouhlého objektívu s ktorý už nemálo slávnych fotografov odfotilo svoje prvotriedne fotografie.

Neprekonaná obrazová kvalita:
Vďaka najnovšiemu pokroku v oblasti vývoja optiky a presnej mechaniky posúva nový 35mm objektív všetky štandardy optickej kvality na úplne novú úroveň bez kompromisov, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Nadštandardný optický výkon garantuje použitá asféricky tvarovaná šošovka v optickej sústave. Optická sústava Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH pozostáva z celkovo deviatich optických členov zoradených do piatich skupín, z ktorých jeden má asféricky tvarovaný povrch. Táto špeciálne tvarovaná asférická šošovka je navrhnutá tak aby objektív vo výsledku poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa a nedochádzalo ku skresleniu či deformáciám obrazu v rohoch. Korekcia chromatickej vady je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je optická sústava objektívu vybavená samostatnými šošovkami zo špeciálneho nízkorozptylového ED skla. Tradičným problémom u širokouhlých a svetelných objektívov je vinetácia v rohoch a optické skreslenie, no vďaka unikátnej optickej sústave objektívov Leica sú tieto tradičné neduhy objektívov u objektívu Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH vykorigované do takej miery že sú v praxi sotva postrehnuteľné. V prípade nasadenia objektívu na diaľkomerný fotoaparát Leica M8, ktorý je vybavený snímačom veľkosti APS-H je po prepočte jeho ohnisová vzdialenosť približne 46,5mm. Objektív vďaka svojej mimoriadnej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj skvelú prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone dosahuje iba niekoľko milimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/2.8 vyššie sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou.

Konštrukcia objektívu:
V porovnaní so svojim predchodcom je nová Leica SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH vybavená plávajúcimi zaostrovacími skupinami šošoviek umiestnenými za mechanizmom clony. Tieto menia svoju polohu počas zaostrovania vzhľadom k prednej skupine šošoviek tak aby zabezpečili optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,7m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 46mm. K objektívu sa dodáva aj kompaktná patentovaná kovová obdĺžnikova slnečná clona, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov. Slnečná clona sa na objektív skrutkuje.

Parametre

Bajonet objektívu Leica M
Odolnosť objektívu Štandardná
Stabilizátor obrazu Nemá stabilizátor obrazu
Svetelnosť objektívu: f/1.4

Príslušenstvo

B+W Polarizačný filter 46mm F-Pro DIGITAL C-POL MRC

B+W F-Pro DIGITAL C-POL MRC 46mm je výborný profesionálny cirkulárny polarizačný filter vysokej akosti od jednotky na trhu - firmy B+W. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre profesionálov.
89,90 s DPH
74,92 € bez DPH
2 337,40 Kč s DPH
1 947,92 Kč bez DPH
Na sklade
Obj. čislo: 1067874