Leica SUMMARIT-S 70mm f/2.5 ASPH., Čierny

Leica SUMMARIT-S 70mm f/2.5 ASPH je výborný štandardný objektív určený pre digitálne stredoformátové zrkadlovky rady S. Objektív ponúka 42° uhol záberu, ktorý Vám poskytne univerzalitu použitia v každej situácií.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11055
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
3 990,00 3 325,00 €
-+

Leica SUMMARIT-S 70mm f/2.5 ASPH., Čierny

Leica SUMMARIT-S 70mm f/2.5 ASPH je štandardný objektív, ktorý v ponuke objektívov S-Systému predstavuje univerzálnu platformu. Kvality tohto výkonného a ľahkého objektívu sú praxou vyskúšané a overené. Tento mimoriadne kvalitný objektív z rady SUMMARIT-S, vyniká okrem výborných optických vlastností aj svojou pomerne kompaktnou konštrukciou. Objektív je ideálny vďaka svojej štandardnej ohniskovej vzdialenosti pre rôzne fotografické štýly, je použiteľný pre fotografie v rámci reportážnej a street art fotografii, portrétnej fotografii atď. – záleží len na vašich schopnostiach a kreatívnych zámeroch ako ho využijete. Jeho obľúbenosť je založená na praktickej kombinácii klasického štandardného stredoformátového ohniska 70mm, mimoriadnej obrazovej kvalite, cenovej dostupnosti, kompaktnej a ľahkej konštrukcie.

Unikátna obrazová kvalita:
Vďaka vyše 100 ročnému know-how inžinierov Leica ponúka objektív Leica SUMMARIT-S 70mm f/2.5 ASPH dokonalú obrazovú kvalitu, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Objektív ponúka nadštandardný optický výkon garantujúci mimoriadnu obrazovú kvalitu od stredu až do rohov. Optická sústava objektívu Leica SUMMARIT-S 70mm f/2.5 ASPH pozostáva z celkovo ôsmych optických členov zoradených do šiestich skupín a navyše je pred prednou šošovkou umiestnený ochranný filter. Objektív je vybavený jednou špeciálne tvarovanou šošovkou. Táto špeciálne tvarovaná asférická šošovka je navrhnutá tak aby objektív vo výsledku poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa a nedochádzalo ku skresleniu či deformáciám obrazu v rohoch. Korekcia chromatickej vady a reflexov svetelných zdrojov v zábere je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je prvá šošovka objektívu vybavená špeciálnymi antireflexnými vrstvami. Objektív vzhľadom na svoju ohniskovú vzdialenosť poskytuje prirodzené podanie perspektívy, netrpí skreslením či deformáciami obrazu a nie je náchylný ani na prejavy vinetácie. Po nasadení objektívu na digitálnu stredoformátovú zrkadlovku Leica S2, ktorá je vybavená snímačom o veľkosti 30x45mm je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 56mm čo zodpovedá 42° uhlu záberu. Vďaka tomu je ho možné používať na fotografovanie amerických portrétov, či portrétov zasadených do prostredia. Objektív vďaka svojej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone a tejto ohniskovej vzdialenosti dosahuje iba niekoľko centimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Po priclonení na pracovné rozsahy clony od f/2.8, alebo f/4 sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou ostrosťou.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu Leica SUMMARIT-S 70mm f/2.5 ASPH dokáže zabezpečiť optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,9m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 82mm. K objektívu je pribalená praktická bajonetová kovová clona, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.


Pre viac informácií o technických parametroch objektívu Leica SUMMARIT-S 70mm f/2.5 ASPH. si pozrite na stránkach výrobcu jeho Technické špecifikácie


Špecifikácia Leica SUMMARIT-S 70mm f/2.5 ASPH., Čierny

Bajonet objektívu:Leica S
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.5

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 3 990,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod