Leica SUMMARIT-S 35mm f/2.5 ASPH. CS, Čierny

Leica SUMMARIT-S 35mm f/2.5 ASPH. CS je širokouhlý, svetelný objektív s centrálnou uzávierkou určený pre pre digitálne stredoformátové zrkadlovky rady S. Objektív ponúka široký uhol záberu – až 75° pre skvelé širokouhlé zábery.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
11050
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
7 600,00 6 333,33 €
-+

Leica SUMMARIT-S 35mm f/2.5 ASPH. CS, Čierny

Leica SUMMARIT-S 35mm f/2.5 ASPH. CS je univerzálny širokouhlý a pomerne svetelný objektív vybavený centrálnou uzávierkou z rady SUMMARIT-S. Kvality tohto výkonného a ľahkého objektívu sú praxou vyskúšané a overené. Jeho univerzalita rozšíri hranice vašich možností nielen v rôznorodých oblastiach fotografie, ale svoje uplatnenie nájde objektív najmä medzi krajinármi, reportážnymi fotografmi a fotografmi architektúry a street art – záleží už len na vašich tvorivých schopnostiach. Obľúbenosť objektívu si zakladá na praktickej kombinácii klasického širokouhlého ohniska 35mm (28mm po prepočte na kinofilm), výbornej svetelnosti f/2.5 a mimoriadnej obrazovej kvalite. Pre kombináciu týchto jeho vlastností je to veľmi populárny objektív, ktorý býva častou voľbou pri kúpe novej stredoformátovej digitálnej zrkadlovky Leica S2/S2-P.

Špičková obrazová kvalita:
Vďaka vyše 100 ročnému know-how firmy Leica v oblasti vývoja optiky a presnej mechaniky posúva tento stredoformátový objektív všetky štandardy optickej kvality na úplne novú úroveň bez kompromisov, čím potvrdzuje tradičné postavenie legendárnej značky Leica. Špičkový optický výkon zaručuje optická sústava pozostávajúca z celkovo jedenáctich optických členov zoradených do deviatich skupín. Objektív je vybavený dvomi špeciálne tvarovanými asférickými šošovkami. Tieto špeciálne tvarované asférické šošovky sú navrhnuté tak aby objektív vo výsledku poskytoval vynikajúci optický výkon od stredu až po rohy obrazového poľa a nedochádzalo ku skresleniu či deformáciám obrazu v rohoch. Korekcia chromatickej vady je vždy veľkou výzvou a za účelom jej eliminácie je optická sústava objektívu vybavená samostatnými šošovkami zo špeciálneho nízkorozptylového ED skla. Tradičným problémom u širokouhlých a svetelných objektívov je vinetácia v rohoch a optické skreslenie, no vďaka unikátnej optickej sústave objektívov Leica sú tieto tradičné neduhy objektívov u objektívu Leica SUMMARIT-S 35mm f/2.5 ASPH. CS vykorigované do takej miery že sú v praxi sotva postrehnuteľné. Po nasadení objektívu na digitálnu stredoformátovú zrkadlovku Leica S2, ktorá je vybavená snímačom o veľkosti 30x45mm je po prepočte vzhľadom na kinofilm jeho ohnisková vzdialenosť približne 28mm čo zodpovedá 75° uhlu záberu. Objektív je vybavený centrálnou uzávierkou, ktorá umožňuje využitie širšieho spektra synchronizačných časov blesku. Objektív vďaka svojej výbornej svetelnosti umožňuje fotografovať aj v zhoršených svetelných podmienkach a taktiež umožňuje aj skvelú prácu s hĺbkou ostrosti, ktorá pri plne otvorenej clone dosahuje iba niekoľko centimetrovú hĺbku. Pri takto svetelnom objektíve vôbec nie je problém odpichnúť objekt fotografovania od pozadia, pričom samotné pozadie sa rozostrí do nádherného bokehu. Objektív skvelo vykresluje už na plne otvorenej clone ale po priclonení na f/4 a vyššie sa dostanete do oblasti pracovných clôn pri ktorých objektív vyniká mimoriadnou priam neprekonateľnou ostrosťou a kontrastom.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu Leica SUMMARIT-S 35mm f/2.5 ASPH. CS dokáže zabezpečiť optimálne zaostrenie a vynikajúci optický výkon aj pri fotografovaní na najkratšiu zaostrovaciu vzdialenosť 0,55m. Tubusy objektívu sú zhotovené z mosadze a ľahkých a pevných horčíkových zliatin. Objektívy sa montujú ručne v nemeckom Solmse, čo zaručuje ich dokonalé remeselné spracovanie a dlhodobú spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Sú vybavené vnútorným filtrovým závitom pre uchytenie klasických kruhových filtrov o priemere 82mm. K objektívu je pribalená praktická bajonetová kovová clona, ktorá účinné eliminuje vplyv parazitného svetla na kontrast fotografií a vznik odleskov.


Pre viac informácií o technických parametroch objektívu Leica SUMMARIT-S 35mm f/2.5 ASPH CS. si pozrite na stránkach výrobcu jeho Technické špecifikácie

Špecifikácia Leica SUMMARIT-S 35mm f/2.5 ASPH. CS, Čierny

Bajonet objektívu:Leica S
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.5

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 7 600,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod