Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Objednávky expedujeme každý pracovný deň a v týchto dňoch je k dispozícií rovnako technická podpora telefonicky aj emailom od 10:00 do 16:00. Viac info
DORUČENIE ZDARMA pri objednávke nad 20 €. Viac info

Leica S2, Čierna

Leica S2 je unikátny koncept stredoformátovej digitálnej zrkadlovky, ktorý zatiaľ nemá vo svete konkurenciu. Leica S2 ponúka kompaktné stredoformátové riešenie s prvotriednou obrazovou kvalitou jednoduchou obsluhou a výbornou ergonómiou.
Výrobca:
Leica
Obj. čislo:
10801
Dostupnosť tovaru:
na objednávku
18 600,00 € 15 500,00 €
-+

Leica S2, Čierna

Leica S2 je unikátna stredoformátová digitálna zrkadlovka, ktorá je od začiatku koncipovaná pre digitálnu fotografiu. Vyznačuje sa výbornou premyslenou ergonómiou, jednoduchým ovládaním, nekompromisnou obrazovou kvalitou, utesneným telom a mimoriadnou spoľahlivosťou.

Odolné a utesnené telo, kompaktných rozmerov:
Napriek použitiu 37,5 MPix stredoformátového CCD snímača o rozmeroch 30x45mm je fotoaparát mimoriadne kompaktný a jeho veľkosť zodpovedá klasickej digitálnej zrkadlovke s Full Frame snímačom. Robustné a precízne spracované telo fotoaparátu je vytvorené z horčíkových zliatin a je pomocou systému tesnení dokonale utesnené voči prachu sa stekajúcej vode čo Vám umožňuje pracovať s fotoaparátom bez ohľadu na poveternostné podmienky. Okrem tela sú utesnené aj objektívy radu Leica S, ktorých utesnenie dosahuje rovnakého stupňa ako utesnenie tela. Povrch vonkajšej šošovky je potiahnutý špeciálnym AquaDur™ povlakom, ktorý ju chráni pred chemickým pôsobením kvapkiek dažďa a svojím antistatickým účinkom vytvára efekt kedy kvapky vody po dopade na povrch okamžite v guličke skĺznu dolu po šošovke bez toho aby voda ostávala na šošovke.

Výkonný snímač, nekompromisná obrazová kvalita:
Najlepšie zábery vznikajú vždy na mieste a nie počas postprocesingu za počítačom a preto je pre Leicu dôraz na obrazovú kvalitu prvoradým cieľom. Nekompromisnú obrazovú kvalitu fotoaparátu Leica S2 nie je možné pripísať iba jednemu komponentu. Každý jednotlivý prvok tvoriaci system Leica S je optimalizovaný pre dosiahnutie spoločného cieľa – dokonalej obrazovej kvalite. Kombinácia veľkého stredoformátového CCD snímača s rozlíšením 37,5 MPix, výkonného grafického procesoru spracovania obrazových dát Maestro a špičkových objektívov radu Leica S prináša skutočne nekompromisnú a dokonalú obrazovú kvalitu.
Samotný snímač je vybavený infračerveným filtrom a mikrošošovkami nad každou jednou z 37,5 milióna fotovoltaických buniek – pixelov obrazu. Tento snímač spolu s procesorom spracovania obrazu Maestro umožňujú zaznamenávať a ukladať výsledné fotografie vo formátoch JPEG (možnosť nastavenia kompresie), DNG (univerzálny RAW formát), alebo v oboch naraz. Fotoaparát je vybavený dvoma slotmi pre pamäťové karty typu SD/SDHC/SDXC, alebo CF kde môžete výsledné fotografie ukladať jednotlivo, alebo na oba sloty naraz.

Ergonómia a intuitívne ovládanie:
Keď držíte Leicu S2 v rukách, zbadáte že všetky ovládacie prvky sú logicky umiestnené presne tam kde by ste ich očakávali/potrebovali. Je to výsledkom premysleného rozloženia ovládacích prvkov pri návrhu fotoaparátu sa kládol veľký dôraz okrem nekompromisnej obrazovej kvality aj na jednoduchosť ovládania a dokonalú ergonómiu. Snahou výrobcu je poskytnúť profesionálom na ovládanie intuitívny a prívetivý profesionálny fotoaparát, ktorý nebude obťažovať svojou zložitosťou a zároveň ohromí obrazovou kvalitou. Leica S2 je nositeľom presne týchto vlastností, ktoré sú navyše zabalené do tela s hmotnosťou a veľkosťou pohybujúcej sa na úrovni profesionálnych DSLR so snímačmi veľkosti Full-Frame (24x36mm).

3“ TFT LCD displejom s rozlíšením 460 000 bodov a informačný OLED display:
Leica S2 je na zadnej strane vybavená skvelým TFT LCD displejom s rozlíšením 460 000 Pix. Displej ponúka informácie o expozičných parametroch, expozičnom histograme a umožňuje kontrolu hĺbky ostrosti obrazu.
Informačný displej umiestnený v hornej časti fotoaparátu Leica S2 zobrazuje všetky dôležité expozičné parametre ako sú: rýchlosť uzávierky, clona, citlivosť ISO, zvolený expozičný režim, stav nabitia akumulátora a zostávajúca kapacita pamäťovej karty prepočítaná na počet fotografií. Tento displej využíva energeticky šetrnú OLED technológiu (Organic Light-Emitting Diode), ktorá je čitateľná aj vo veľmi slnečnom počasí a pod ostrým svetlom.

Jasný optický hľadáčik:
Dlhoročný užívatelia 35mm zrkadloviek budú pri pohľade do optického hľadáčika stredoformátovej digitálnej zrkadlovky Leica S2 doslova ohromený jeho veľkosťou a jasnosťou. Hľadáčik Leica S2 je presvedčivým argumentom sám za seba. Ponúka brilantne ostrý a jasný obraz s ktorým je komponovanie a presné manuálne zaostrovanie doslova pôžitkom. V spodnej časti hľadáčika je jednoriadkový displej zobrazujúci všetky najdôležitejšie expozičné parametre ako: expozičný čas, clona, indikátor správneho zaostrenia, režim merania expozície, korekcia expozície, režim práce fotoaparátu a symbol pripravenosti blesku.

Automatická korekcia optických chýb:
Objektívy systému Leica S sú v oblasti optiky tým najlepším čo existuje – vyznačujú sa prvotriednou konštrukciou s množstvom korekčných optických asférických členov z nízkorozptylového optického skla vďaka ktorým sú prakticky bez pozorovateľných optických chýb. No aj napriek tomu sa nedá úplne vyhnúť výskytu niektorých optických chýb (ako napr. chromatická aberácia a skreslenie) nedá zabrániť. Optický inžinieri Leica preto vypočítali na základe konštrukčných parametrov a praktických skúšok korekčné údaje všetkých objektívov Leica S a navrhli špeciálne profily pre použitie v programoch Adobe® Photoshop® a Adobe® Camera Raw. Vďaka týmto profilom môžete v spomínaných programoch automaticky korigovať chromatickú aberáciu, prípadne skreslenie objektívu. Vďaka tomu ušetríte pri spracovaní čas a dosiahnete dokonalú obrazovú kvalitu.

Konektivita:
Fotoaparát Leica S2 je vybavený množstvom konektorov pre pripojenie ďalšej výbavy, prípadne pripojenie fotoaparátu samotného k PC. Pre prenášanie dát z/do fotoaparátu/pamäťovej karty v ňom je Leica S2 vybavená LEMO High-Speed USB 2.0 konektorom. Pre pripojenie k HD TV je fotoaparát vybavený štandarným micro-HDMI konektorom. V hornej časti fotoaparátu nad optickým hranolom hľadáčika je umiestnený X-Synchro konektor s klasickými sánkami na blesk, ktoré umožňujú uchytenie profesionálnych externých systémových bleskov ako napr. Leica SF58. Všetky konektorové rozhrania sú chránené krytkou, pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi.


Vlastnosti fotoaparátu Leica S2:
• Nedostižná obrazová kvalita, vďaka 37,5 MPix CCD snímaču
• Pentaprizmatický optický hľadáčik s 96% pokrytím a 0,86x zväčšením
• Citlivosť ISO 80 až 1250
• 3” LCD displej s jemným rozlíšením 460 000 Pix, krytým špeciálnym odolným sklom Corning® Gorilla® glass, ktoré chráni LCD monitor pred poškriabaním
• Rýchle spracovanie obrazových dát, vďaka vysoko výkonnému procesoru spracovania obrazu Leica Maestro
• Odolné telo, utesnené proti prachu a vlhkosti
• Extrémne dlhá výdrž akumulátora na jedno nabitie
• Viac zónové a bodové meranie expozície
• Vynikajúca ergonómia a jednoduché ovládanie fotoaparátu

Špecifikácia Leica S2, Čierna

Veľkosť snímača:Stredoformátové snímače
Počet megapixelov:38
Rýchlosť sekvenčného snímania:1,5
Stabilizátor obrazu:nemá
GPS modul:Nemá GPS
Bajonet fotoaparátuLeica S
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Utesnený fotoaparát
Wi-FiNemá Wi-Fi

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 18 600,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod