Zapojte sa do celoročnej súťaže PRO.Laika fotograf roka 2024.

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Leica APO-Summicron-SL 50 f/2 ASPH.

  • Leica APO-Summicron-SL 50 f/2 ASPH.
  • Obrázok (1)
  • Obrázok (2)
Obj. čislo: 11185
Viac ako storočná vášeň pre fotografovanie sa spája v novom APO-Summicron-SL 50 f/2 ASPH. vytvoriť novú dimenziu vizuálnej estetiky. Jeho jedinečná kombinácia vykreslenia najvyšších detailov a ohniskovej vzdialenosti, ktorá sa najviac približuje tomu, čo je prirodzene vnímané ľudským okom, poskytuje obzvlášť „autentické“ výsledky. Dokonale zladený s najmodernejším systémom SL a s jedným z najrýchlejších systémov automatického zaostrovania v segmente profesionálnych fotoaparátov, APO-Summicron-SL 50 f/2 ASPH. zachytáva podstatu výnimočných momentov v pozoruhodných snímkach.
Výrobca:
Obj. čislo:
11185
4 699 s DPH 3 915,83 € bez DPH
122 174 Kč s DPH 101 811,58 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Leica APO-Summicron-SL 50 f/2 ASPH.

Systém automatického zaostrovania s technológiou Dual Syncro Drive™


Systém automatického zaostrovania objektívov Summicron-SL je rýchly, presný a takmer tichý. Za svoje vynikajúce hodnoty výkonu automatického zaostrovania vďačia spoločnej jednotke automatického zaostrovania. Tie sú obmedzené iba hmotnosťou prvkov objektívu, ktoré sa pri zaostrovaní pohybujú, dráhou z nekonečna na najbližšiu zaostrovaciu vzdialenosť a, samozrejme, množstvom dostupného priestoru. Aby sa zachovali kompaktné rozmery šošoviek, integrácia týchto komponentov musí nasledovať integrálny prístup.

Špecialisti z oblasti optiky, strojárstva a elektroniky spolupracovali v interdisciplinárnom tíme na vývoji unikátnej koncepcie šošoviek založenej na dvojitom internom zaostrovaní. Tento systém pozostávajúci z dvoch mimoriadne ľahkých zaostrovacích šošoviek umožňuje konštrukciu obzvlášť malých a kompaktných pohonných systémov. Okrem priestorových obmedzení rozhoduje o výbere hnacích motorov aj princíp AF používaný na zaostrovanie.

Pred určením správneho smeru pohybu na zaostrenie a následným presným zaostrením je potrebné vykonať niekoľko meraní kontrastu v rôznych polohách zaostrenia. Pri tomto postupe sa zaostrovacie šošovky musia rýchlo pohybovať dozadu a dopredu v súlade s rýchlosťami systému kontrastného AF. To si vyžaduje dynamický systém pohonu bez akejkoľvek vôle.

V šošovkách Summicron-SL sú nainštalované hnacie jednotky extrémne výkonné a robustné krokové motory s Dual Syncro Drive™. Vďaka nim je možné celú zaostrovaciu vzdialenosť prejsť v zlomkoch sekundy. To znamená, že šošovky Summicron-SL dosahujú hodnoty, ktoré patria medzi najlepšie v segmente plnoformátových systémov z hľadiska rýchlosti, presnosti a emisií hluku.