Objednávajte bezpečne on-line! Osobný odber e-shopu v prevádzke.

Kodak Professional PORTRA 400 135-36, Farebný 35mm negatívny film

Kodak Professional PORTRA 400 135-36 je 36 obr. profesionálny panchromaticky senzibilizovaný 35mm farebný negatívny film vyznačujúci sa najjemnejším zrnom, veľkou expozičnou pružnosťou, vysokou hranovou ostrosťou a verným farebným podaním.
Výrobca:
Kodak
Obj. čislo:
101402
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
18,90 € 15,75 €
-+

Kodak Professional PORTRA 400 135-36, Farebný 35mm negatívny film

Uvedená cena je za jeden film.

Charakteristika Kodak Professional PORTRA 400 120:
Kodak Professional PORTRA 400 135-36 je 36 obrázkový veľmi citlivý profesionálny panchromaticky senzibilizovaný 35mm farebný negatívny film vyznačujúci sa najjemnejším zrnom vo svojej kategórii, ktoré podstatne uľahčuje prípadné digitálne skenovanie filmu a rozširuje možnosti v oblasti portrétnej, módnej a reklamnej fotografie. Film disponuje skutočne širokou expozičnou pružnosťou, vysokou hranovou ostrosťou a vernou reprodukciou farebných odtieňov a pleťových tónov. Menovitá citlivosť filmu je ISO 400, ale jeho veľká expozičná pružnosť zaručuje veľmi dobré výsledky aj pri preexpozícii a podexpozícii. Film sa veľmi dobre správa hlavne pri preexpozícii. Je vyvážený pre denné svetlo, ale vďaka svojej spektrálnej senzibilite zaisťuje optimálne výsledky expozície aj pri rôznych chromatických teplotách. V ponuke firmy Kodak nahradzuje populárne filmy Kodak Professional PORTRA 400NC aj VC.
Tento panchromatický senzibilizovaný film zabezpečuje veľmi dobré výsledky za rôznych expozičných podmienok a svojím farebným podaním je ideálny pre fotografovanie portrétnej fotografii a to najmä pre schopnosť zachytiť extrémne jemné pleťové odtiene a prirodzené jasné farby v zobrazených detailoch. Film sa vyznačuje jemným podaním „pleťovky“, schopnosťou zachytenia aj tých najjemnejších kontrastov a pritom si zachováva veľkú expozičnú pružnosť, jemnejšie farebné podanie, mäkšiu kresbu a vďaka extrémne jemnému zrnu aj vysokú hranovú ostrosť. Napriek tomu že je prednostne určený pre portrétnu a figurálnu fotografiu je možné ho s úspechom použiť i v ďalších oblastiach kreatívnej fotografie, okrem iného aj pre komerčnú, reklamnú a módnu tvorbu.
Film má vylepšené recipročné vlastnosti a vyššiu stabilitu farebného obrazu. Nová generácia emulzie umožňuje optimálne výsledky pri skenovaní negatívov. Vďaka svojej jemnozrnnosti je film vhodný na veľkoformátové zväčšeniny a rovnako aj pre skenovanie.

Spracovanie filmu:
Film je určený pre strojové spracovanie vo fotolaboch procesom Kodak Process C-41.

Skladovanie:
Neexponované filmy sa skladujú v originálnych obaloch v suchom a chladnom prostredí (pri teplote 5-21°C a relatívnej vlhkosti 40-60%), mimo dosah pôsobenia škodlivých výparov, plynov a ionizujúceho žiarenia. Filmy skladované v chladničke je nutné nechať pred použitím temperovať pri izbovej teplote asi 2 hodiny, filmy skladované v mrazničke asi 6 hodín. Exponované filmy je potrebné čo najskôr vyvolať.

Pre viac informácií o charakteristikách a spracovaní filmu Kodak Professional PORTRA 400 120 si pozrite na stránkach jeho výrobcu Technický list

Špecifikácia Kodak Professional PORTRA 400 135-36, Farebný 35mm negatívny film

Recenzie Kodak Professional PORTRA 400 135-36, Farebný 35mm negatívny film

95%

4 recenzií užívateľov

3x

1x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • produkt neprišiel v originálnom balení, inak všetko v poriadku

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 18,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod