Hoya UV filter 52mm FUSION ANTISTATIC

Hoya UV filter 52mm FUSION ANTISTATIC je výborný profesionálny UV filter vysokej akosti od firmy Hoya. Vďaka použitým materiálom a technológiám je to ideálny filter pre amatérov aj profesionálov.
Výrobca:
Hoya
Obj. čislo:
UV52FUS
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
32,90 27,42 €
-+

Hoya UV filter 52mm FUSION ANTISTATIC

Hoya UV filter 52mm FUSION ANTISTATIC je výborný 52mm profesionálny UV filter, ktorý ponúka výkon určený pre amatérske aj profesionálne použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. UV filtre blokujú ultrafialové žiarenie, ktoré môže spôsobiť farebný závoj, alebo modrý nádych u farebných fotografií (pri fotení na klasický filmový materiál). Tento filter je ideálny pri fotografovaní na horách, pri mori, alebo v oblastiach s veľmi čistým vzduchom. Po použití UV filtra sú výsledné fotografie brilantnejšie, bez nežiaduceho modrého závoja a reprodukcia farieb je korektne neutrálna. UV filtre sú tiež vhodné ako ochrana prednej šošovky objektívu pred mechanickým poškodením a toto je pri digitálnych fotoaparátoch ich primárnym poslaním.

Filter patrí do rady FUSION ANTISTATIC, ktorá sa sa vyznačuje veľmi kvalitným dielenským spracovaním a profesionálnymi vlastnosťami. Filter je vyrobený z prvotriedneho planparalelného chemicky vytvrdeného optického skla s vysokým rozlíšením HD GLASS, ktoré je až 4x pevnejšie ako bežné optické sklo. Sklo vyniká vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Toto je presne zalisované do tenkej iba 4mm hrubej nízkoprofilovej objímky HD FRAME z pevných a ľahkých zliatin hliníka. Samotné optické sklo filtra je opatrené 8-timi účinnými antireflexnými vrstvami HD COATING, ktoré sú na jeho povrch naparené z oboch – po 4 vrstvy z každej strany filtra. Z vonkajšej strany filtra je ešte jedna špeciálna extrémne tvrdá antistatická vrstva FUSION ANTISTATIC, ktorá ako posledná ochranná vrstva kryje 4 antireflexé vrstvy HD COATING vonkajšej strane. Ochranná tvrdá antistatická vrstva FUSION ANTISTATIC chráni povrch filtra pred mechanickým poškodením (poškriabanie povrchu), pred znečistením atramentom či liehovými zvýrazňovačmi, pred mastnotou z odtlačkov prstov/šmúh a antistatický náboj tejto povrchovej vrstvy odpudzuje vodu, prach a iné nečistoty. Filter tak má dokopy až 9 antireflexných vrstiev, ktoré spolu s lakovaním po hranách optického skla zabezpečujú vysokú ochranu filtra proti nepriaznivým vplyvom prostredia (chemickým, mechanickým) a proti parazitným svetelným lúčom.

Filter je tak vďaka svojej konštrukcii mimoriadne odolný voči mechanickému poškodeniu, znečisteniu mastnotou a chemickým účinkom vody a iných látok. Je určený pre použitie s objektívmi vybavenými filtrovým závitom 52mm, ktorých ohnisková vzdialenosť je 17mm a viac (pri formáte 35mm filmu).

Vlastnosti UV filtra Hoya UV filter 52mm FUSION ANTISTATIC a jeho tvrdenej poslednej antireflexnej vrstvy:
- Nová antistatická vrstva odpudzujúca prach FUSION ANTISTATIC.
- Posledná tvrdená antireflexná vrstva chráni povrch filtra pri každodennom nosení pred mechanickým poškodením.
- Chráni tiež povrch filtra pred znečistením atramentom či liehovými farbami zo zvýrazňovačov.
- Vďaka špeciálnemu povrchu poslednej tvrdenej antireflexnej vrstvy sa z neho veľmi ľahko odstraňujú stopy po mastnote, odtlačkoch prstov a šmúh.
- Povrchová vrstva je tiež antistatická čo odpudzuje nielen vodu, ktorá sa z povrchu ľahko utiera, ale aj prach a iné nečistoty.
- Pevná nízkoprofilová obrúčka filtra HD FRAME s veľmi nízkym profilom a so zabudovaným predným závitom pre kruhové filtre.
- Veľmi číre profesionálne tvrdené optické sklo HD GLASS.


Obsah balenia:
Filter: Hoya UV filter 52mm FUSION ANTISTATIC
Krabička: Dvojdielna plastová krabička Hoya

Špecifikácia Hoya UV filter 52mm FUSION ANTISTATIC

Priemer filtra52 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 32,90 €

Upozorni ma keď cena klesne pod