Hoya ND variabilný filter 62mm ND 3-400x Variable Density II

Hoya ND variabilný filter 62mm ND 3-400x Variable Density je prvotriedny profesionálny variabilný ND filter vysokej akosti od firmy Hoya, ktorý znižuje expozíciu v rozsahu od 1,5 do 9 expozičných stupňov.
Výrobca:
Hoya
Obj. čislo:
VARIABLE62TECII
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
129 107,50 €
-+

Hoya ND variabilný filter 62mm ND 3-400x Variable Density II

Hoya ND variabilný filter 62mm ND 3-400x Variable Density je výborný 62mm filter ponúkajúci vysoký výkon určený pre amatérske aj profesionálne použitie s digitálnymi aj klasickými filmovými fotoaparátmi. ND (Neutral Density) filter je vlastne neutrálny šedý filter, ktorého použitím zámerne odfiltrujete prebytočné svetlo pri exponovaní fotografie, bez toho aby došlo k farebnému posunu. Tieto filtre sa používajú všade tam kde pre svoj kreatívny zámer potrebujete napr. použiť otvorené clony pri veľmi jasnom svetle a tím docieliť malej hĺbky ostrosti. Dovoľujú tiež ovplyvňovať ostrosť a rozmazanosť, alebo dlhú expozíciu pre rozmazanie pohybu. Variabilné ND filtre sú konštrukčne veľmi zaujímavé – sú zložené z dvoch optických skiel ktoré sa voči sebe otáčajú okolo svojej optickej osi, pričom na jednom optickom skle je aplikovaná lineárna polarizačná fólia a na druhom cirkulárna polarizačná fólia. Variabilný ND filter Hoya ND variabilný filter 62mm ND 3-400x Variable Density umožňuje vzájomným pootočením oboch optických skiel nastavovať silu ND filtra a znížiť tak expozíciu v rozsahu od ND3x (znižuje expozíciu o 1,5 expozičného stupňa) až po ND400x (znižuje expozíciu o 9 expozičných stupňov). Konštrukcia filtra má rovnomerný účinok a navyše umožňuje fotoaparátom s meraním expozície a automatickým ostrením na princípe TTL (Thrue The Lens – skrz objektív) korektne exponovať a presne zaostrovať.

Filter patrí do profesionálnej rady Variable Density, ktorá sa vyznačuje veľmi kvalitným dielenským spracovaním a profesionálnymi vlastnosťami. Filter je vyrobený z prvotriedneho planparalelného chemicky vytvrdeného optického skla s vysokým rozlíšením HD GLASS, ktoré je až 4x pevnejšie ako bežné optické sklo. Sklo vyniká vysokou priepustnosťou a nízkou odrazivosťou dopadajúceho svetla. Sklá s polarizačnou fóliou sú presne zalisované do tenkej iba 6mm hrubej dvojdielnej objímky HD FRAME z pevných a ľahkých zliatin hliníka. Samotné optické sklo filtra je opatrené 8-timi účinnými antireflexnými vrstvami HD COATING, ktoré sú na jeho povrch naparené z oboch – po 4 vrstvy z každej strany filtra. Filter tak má dokopy až 8 antireflexných vrstiev, ktoré spolu s lakovaním po hranách optického skla zabezpečujú vysokú ochranu filtra proti nepriaznivým vplyvom prostredia (chemickým, mechanickým) a proti parazitným svetelným lúčom.

Vlastnosti variabilného ND filtra Hoya ND variabilný filter 62mm ND 3-400x Variable Density:
- Profesionálny filter firmy Hoya z rady Variable Density.
- Veľmi číre bezfarebné profesionálne tvrdené optické sklá HD GLASS s polarizačnými fóliami.
- Na povrchu filtra sú z oboch jeho strán naparené po 4 antireflexné vrstvy HD COATING dokopy teda až 8 antireflexných vrstiev.
- Pevná dvojdielna nízkoprofilová obrúčka filtra HD FRAME so zabudovaným predným závitom pre kruhové filtre.
- Mimoriadne hladký chod rotácie oboch častí obrúčky filtra.


Obsah balenia:
Filter: Hoya ND variabilný filter 62mm ND 3-400x Variable Density
Krabička: Dvojdielna plastová krabička Hoya

Špecifikácia Hoya ND variabilný filter 62mm ND 3-400x Variable Density II

Priemer filtra62 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 129 €

Upozorni ma keď cena klesne pod