Fujifilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR

Fujifilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR je profesionálny stabilizovaný transfokačný teleobjektív (zoom) s konštantnou svetelnosťou v celom rozsahu ohniskových vzdialeností, ktorý ponúka v utesnenom tele prvotriedny optický výkon.
Výrobca:
Fujifilm
Obj. čislo:
16443060
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 699,00 1 415,83 €
-+

Fujifilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR

Špičkový profesionálny teleobjektív Fujifilm Fujinon XF 40-140mm f/2.8 R LM OIS WR je prvým profesionálnym transfokátorom (zoom objektívom) s vysokou konštantnou svetelnosťou f/2.8 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností v ponuke firmy Fujifilm. Objektív sa vyznačuje prvotriednou stabilizovanou optickou sústavou vsadenou do robustného utesneného tela z horčíkových zliatin. Objektív tak tvorí v kombinácii s kompaktným systémovým fotoaparátom Fujifilm FinePix X-T1 voči stekajúcej vode a prachu dokonale utesnenú zostavu, ktorá spoľahlivo a rýchlo zaostrí aj v zhoršených svetelných podmienkach. Tento transfokačný teleobjektív je určený pre použitie s kompaktnými systémovými fotoaparátmi Fujifilm FinePix rady X, vybavenými veľkými X-Trans CMOS snímačmi formátu APS-C na ktorých ohniskový rozsah objektívu 50-140mm zodpovedá po prepočte kinofilmovému rozsahu 76-213mm (2,8x zoom). Samotné telo objektívu je skutočne mimoriadne precízne a kvalitne spracované, bez mechanických vôlí, alebo iných nedokonalostí. V utesnenom kovovom tele priemeru 82,9mm a dĺžky 175,9mm je optická sústava precízne vyrobená z kvalitného optického skla.

Optická sústava a použitie objektívu:
Samotná optická sústava objektívu je zložená z 23-och šošoviek zoradených do 16-tich skupín z toho je päť šošoviek vyrobených z nízko rozptylového skla ED a jedna šošovka je zo Super ED skla, ktoré je svojimi vlastnosťami porovnateľné s fluoritovým sklom. Tieto špeciálne optické členy výrazne potláčajú chromatickú aberáciu, zlepšuje prenos kontrastu a ostrosť obrazu. Optická sústava dokáže zaostrovať v rozsahu od 1m až do nekonečna (v makro režime od 1m do 3m v celom rozsahu), disponuje rozsahom uhlov záberu od 31,7° - 11,6° a reprodukčným pomerom 0,12x. Všetky šošovky a optické členy objektívu sú vyrobené z prvotriedneho optického skla, sú dokonale vyleštené a na celom povrchu opatrené unikátnou povrchovou úpravou HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating). Povrchová úprava HT-EBC spoločnosti Fujifilm obmedzuje zdvojenie obrazu a vznik odleskov čoho výsledkom je jasný, kontrastný a ostrý obraz. Na povrch šošoviek a optických členov objektívu je povrchová úprava nanášaná technológiou Nano-GI (Gradient Index), ktorá mení index lomu svetla medzi sklom a vzduchom čím účinne potláča zdvojenie a odlesky obrazu vytvárané dokonca aj od svetla dopadajúceho na povrch šošoviek pod šikmým uhlom. Navyše je optická sústava objektívu osadená najvýkonnejším systémom optickej stabilizácie obrazu vo svojej triede. OIS (Optical Image Stabilization) dokáže vďaka citlivému gyroskopickému senzoru a premyslenému algoritmu potláčať chvenie pri fotografovaní z ruky ako aj odchylku spôsobenú zmenami teploty. V kombinácii s vysokou konštantnou svetelnosťou objektívu môžete teraz z ruky udržať až o 4,5 EV (expozičného stupňa) dlhšie expozičné časy ako bez použitia optickej stabilizácie obrazu. Pre dosiahnutie dokonalého rozostrenia obrazu v pozadí (bokeh) za zaostreným hlavným motívom je konštrukcia clony založená na 7 lamelovej tvarovanej elektromagnetickej clone. Tú je možné nastavovať aj manuálne pomocou clonového prstenca na vonkajšom tubuse objektívu v rozsahu od f/2.8 až po f/22 po tretinových expozičných krokoch. Objektív je vhodný na reportáže, ale nájde si svoje miesto aj v brašniach profesionálnych fotografov športu a zvierat v divokej prírode.

Rýchle a tiché automatické zaostrovanie vďaka trojitému lineárnemu motoru:
Výkonnej optickej sústave sekunduje nemenej výkonný systém automatického zaostrovania, ktorý sa opiera o vysokorýchlostný trojitý lineárny motorček. Tento zaostrovací motorček tvorený tromi lineárnymi motorčekmi osadenými okolo optickej sústavy s rozostupom 120° je pri svojej práci takmer bezhlučný, mimoriadne rýchly a hlavne spoľahlivý. Samotný motorček je aktivovaný povelmi zo zaostrovacieho systému fotoaparátu, ktorý pracuje na princípe fázovej detekcie. V kombinácii s tichou uzávierkou fotoaparátu, bude vaše fotografovanie úplne diskrétne a tak nebudete na seba pútať nežiadúcu pozornosť. Zaostrovací systém vám umožní dosiahnuť mimoriadne presné zaostrenie vzhľadom na to, že objektív zaostruje pri práci automatického ostrenia priamo na rovinu snímača

Konštrukcia a odolnosť objektívu:
Objektív je určený pre profesionálne použitie čomu zodpovedá aj jeho robustná a dokonale utesnená konštrukcia. Tubusy objektívu sú precízne vyrobené z horčíkovo-hliníkových zliatin a všetky ich časti sú utesnené voči vonkajším poveternostným vplyvom, prachu a objektív je tiež schopný pracovať aj pri teplotách do -10°C. Takýto stupeň utesnenia a ochrany objektívu z neho robí ideálny objektív pre fotoaparát Fujifilm FinePix X-T1, ktorý ponúka rovnakú úroveň ochrany. Keď v ruke držíte kovové telo objektívu a otáčate dokonale vypracovaným clonovým prstencom s krokovaním po 1/3, pocítite nutkanie vyfotografovať úplne každú scénu. Fotografom hľadajúcim to najlepšie z oblasti fotografie otvára spoločnosť Fujifilm dvere do novej éry výmenných objektívov.


Parametre objektívu Fujinon XF 50 - 140mm f/2.8 R LM OIS WR
• Rozsah ohniskových vzdialeností je 76 - 213mm (ekvivalent kinofilmu)
• Rozsah uhlov záberu je 31,7° - 11,6°
• 23 skupín / 16 optických členov (5 nízko rozptylových ED šošoviek a 1 Super ED šošovka)
• 7 lamelová konštrukcia clony s do kruhu tvarovanými lamelami
• Rozsah clony: F2.8 - F22 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností (krok 1/3)
• Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 1m až nekonečno (reprodukčný pomer: 0,12x)
• Priemer filtrov: 72 mm
• Rozmery: 82,9 mm x 175,9 mm
• Hmotnosť: cca. 995 g*

*hmotnosť je udávaná bez krytky objektívu a slnečnej clony


Obsah balenia:
Obsah balenia objektívu Fujifilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR :
Objektív: Fujifilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR
Slnečná clona
Predná krytka objektívu: Fujifilm
Zadná krytka objektívu: Fujifilm RLCP-001
Statívová objímka objektívu: Fujifilm
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Fujifilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR

Bajonet objektívu:Fujifilm X
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 699,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod