Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR

Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR je profesionálny základný stredoformátový objektív z úplne novej rady objektívov Fujinon GF. Ohnisková vzdialenosť objektívu po prepočte na kinofilm je 25-51mm.
Výrobca:
Fujifilm
Obj. čislo:
16536659
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
2 499,00 2 082,50 €
-+

Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR

Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR je prvotriedny stredoformátový základný transfokačný (zoom) objektív z úplne novej profesionálnej rady objektívov Fujinon GF určených pre použitie s profesionálnymi stredoformátovými systémovými fotoaparátmi vybavenými bajonetom Fujifilm G. Objektív sa vyznačuje robustnou utesnenou konštrukciou, špičkovou optickou sústavou, konštantnou clonou v celom rozsahu ohniskových vzdialeností a lineárnym zaostrovacím motorom. Rozsah fyzickej ohniskovej vzdialenosť objektívu je 32-64mm no po prepočte na 35mm formát je ohnisková vzdialenosť objektívu 25-51mm. To zodpovedá uhlom záberu v rozsahu od 81° 46´ až po 46° 3´ v závislosti na aktuálne nastavenej ohniskovej vzdialenosti. Optická sústava objektívu je zložená zo 14-tich šošoviek, ktoré sú zoradené do 11-tich optických skupín. Je do nej zaradená aj jedna šošovka zo Super ED skla (Super nízko rozptylového), jedna šošovka z ED skla (nízko rozptylového) a tri asférické šošovky. Tieto špeciálne optické členy znižujú prejavy chromatickej aberácie, odleskov, vylepšujú prenos kontrastu, jasu, ostrosti, farebnú vernosť obrazu a korigujú optické skreslenie obrazu. Predné a zadné šošovky objektívu sú vybavené účinnou hydrofóbnou fluóritovou vrstvou, ktorá potláča usadanie nečistôt a uľahčuje čistenie povrchu šošovky. Takto navrhnutá optická konštrukcia objektívu umožňuje zaostrovať už od 50cm minimálnej zaostrovacej vzdialenosti pri 0,12x zväčšení obrazu a poskytuje špičkovú kvalitu obrazu. Objektív disponuje konštantnou svetelnosťou f/4 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností a clona objektívu sa dá nastavovať v rozsahu od f/4 po f/32. Clonový mechanizmus objektívu je vybavený 9 tvarovanými lamelami, ktoré vytvárajú dokonale kruhový otvor pre čo najdokonalejšie rozostrenie pozadia. Pre automatické zaostrovanie je objektív vybavený vysokorýchlostným trojitým lineárnym zaostrovacím motorom, ktorý je tvorený tromi lineárnymi motorčekmi osadenými okolo optickej sústavy s rozostupom 120°. Pri svojej práci je motorček takmer bezhlučný, mimoriadne rýchly a hlavne spoľahlivý. Samotný motorček je aktivovaný povelmi zo zaostrovacieho systému fotoaparátu, ktorý pracuje na princípe fázovej detekcie. Mechanická konštrukcia objektívu z ľahkej zliatiny je veľmi odolná, ale napriek tomu ľahká. Pri priemere 92,6mm a dĺžke 116mm je hmotnosť objektívu iba 875g. Mechanická konštrukcia objektívu je napriek tomu robustná a odolná voči nárazom, prachu, vode, ale aj mrazom do -10°C. V prednej časti objektívu je na tubuse 77mm závit pre klasické kruhové filtre.
Vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam ako aj špičkovej obrazovej kvalite je objektív mimoriadne vhodný pre fotografovanie portrétov, reportáže, svadobnej fotografie, krajinárskej fotografie, ako aj pre fotografovanie všetkého čo sa odohráva okolo od vás.

Vlastnosti objektívu Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR:
• Profesionálny základný stredoformátový objektív profesionálnej rady objektívov Fujinon GF určený pre použitie so stredoformátovými systémovými fotoaparátmi vybavenými bajonetom Fujifilm G.
• Veľmi kompaktná konštrukcia, vďaka ktorej je to jeden z najmenších transfokátorových objektívov vo svojej triede.
• Praktický rozsah teleohniskových vzdialeností od 32 po 64mm, po prepočte na 35mm kinofilm je to od 25 do 51mm.
• Konštantná svetelnosť f/4 vhodná aj pre fotografovanie v slabšom svetle.
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou pozostávajúca z 14 optických členov zoradených do 11 optických skupín.
• Optická sústava má jednu Super ED šošovku (Super nízko rozptylovú), jednu ED šošovku (nízko rozptylovú) a tri asférické šošovky. Tieto optické členy slúžia pre vykorigovanie chromatickej aberácie, zníženie odleskov, lepší prenos kontrastu, farebnú vernosť, vylepšenie ostrosti a elimináciu optického skreslenia obrazu..
• Vonkajší povrch prednej šošovky má hydrofóbickú fluoritovú úpravu pre prevenciu znečistenia jej povrchu.
• 9 lamelová clona s kruhovým otvorom pre dokonalý bokeh.
• Lineárny zaostrovací motor tiché a rýchle zaostrenie.
• Utesnená profesionálna mechanická konštrukcia objektívu z pevnej a ľahkej zliatiny je odolná voči nárazom, prachu, mrazu a stekajúcej vode.

Technické parametre objektívu Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR:
• Ohnisková vzdialenosť: 32-64mm (25-51mm ekvivalent pre 35mm formát)
• Zorný uhol: 81° - 46° 3´
• Maximálna clona: f/4
• Minimálna clona: f/32
• Optická konštrukcia: 14 členov / 11 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,5m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,12x
• Priemer filtrového závitu: 77mm
• Rozmery: 92,6 x 116 mm (145,5mm pri teleohnisku)
• Hmotnosť: 875g


Obsah balenia:
Objektív: Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR
Predná krytka objektívu: Fujifilm FLCP-77
Zadná krytka objektívu: Fujifilm RLCP-002
Slnečná clona objektívu: Fujifilm
Polotvrdé puzdro objektívu: Fujifilm
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Fujifilm Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR

Bajonet objektívuFujifilm GF
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0
Priemer filtra objektívu77 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 2 499,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod