Fujifilm Fujinon GF 120mm f/4 R LM OIS WR Macro

Fujifilm Fujinon GF 120mm f/4 R LM OIS WR Macro je stabilizovaný univerzálny profesionálny stredoformátový makro objektív z úplne novej rady objektívov Fujinon GF. Ohnisková vzdialenosť objektívu po prepočte na kinofilm je 95mm.
Výrobca:
Fujifilm
Obj. čislo:
16536661
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
2 899 2 415,83 €
-+

Fujifilm Fujinon GF 120mm f/4 R LM OIS WR Macro

Fujifilm Fujinon GF 120mm f/4 R LM OIS WR Macro je prvotriedny stabilizovaný stredoformátový makro objektív z úplne novej profesionálnej rady objektívov Fujinon GF určených pre použitie s profesionálnymi stredoformátovými systémovými fotoaparátmi vybavenými bajonetom Fujifilm G. Objektív sa vyznačuje robustnou utesnenou konštrukciou, špičkovou optickou sústavou, dobrou svetelnosťou a lineárnym zaostrovacím motorom. Fyzická ohnisková vzdialenosť objektívu je 120mm no po prepočte na 35mm formát je jeho ohnisková vzdialenosť 95mm čo zodpovedá uhlu záberu 25° 7´. Optická sústava objektívu je zložená zo 14-tich šošoviek, ktoré sú zoradené do 9-tich optických skupín. Sú do nej zaradené aj tri šošovky zo Super ED skla (Super nízko rozptylového), ktoré redukujú prejavy chromatickej aberácie, odleskov, vylepšujú prenos kontrastu, jasu, ostrosti a farebnú vernosť obrazu. Predné a zadné šošovky objektívu sú vybavené účinnou hydrofóbnou fluóritovou vrstvou, ktorá potláča usadanie nečistôt a uľahčuje čistenie povrchu šošovky. Takto navrhnutá optická konštrukcia objektívu umožňuje zaostrovať už od 45cm minimálnej zaostrovacej vzdialenosti pri až 0,5x zväčšení obrazu a poskytuje špičkovú kvalitu obrazu. Navyše je optická sústava objektívu osadená výkonným systémom optickej stabilizácie obrazu OIS (Optical Image Stabilization), ktorá dokáže vďaka citlivému gyroskopickému senzoru a premyslenému algoritmu potláčať chvenie pri fotografovaní z ruky ako aj odchylku spôsobenú zmenami teploty. V kombinácii s výbornou svetelnosťou objektívu môžete teraz z ruky udržať až o 4,5 EV (expozičného stupňa) dlhšie expozičné časy ako bez použitia optickej stabilizácie obrazu. Objektív disponuje výbornou svetelnosťou f/4 a clonu objektívu je možné nastavovať v rozsahu od f/4 po f/32. Clonový mechanizmus objektívu je vybavený 9 tvarovanými lamelami, ktoré vytvárajú dokonale kruhový otvor pre čo najdokonalejšie rozostrenie pozadia. Pre automatické zaostrovanie je objektív vybavený vysokorýchlostným trojitým lineárnym zaostrovacím motorom, ktorý je tvorený tromi lineárnymi motorčekmi osadenými okolo optickej sústavy s rozostupom 120°. Pri svojej práci je motorček takmer bezhlučný, mimoriadne rýchly a hlavne spoľahlivý. Samotný motorček je aktivovaný povelmi zo zaostrovacieho systému fotoaparátu, ktorý pracuje na princípe fázovej detekcie. Mechanická konštrukcia objektívu z ľahkej zliatiny je veľmi odolná, ale napriek tomu ľahká. Pri priemere 89,2mm a dĺžke 152,5mm je hmotnosť objektívu 980g. Mechanická konštrukcia objektívu je napriek tomu robustná a odolná voči nárazom, prachu, vode, ale aj mrazom do -10°C. V prednej časti objektívu je na tubuse 72mm závit pre klasické kruhové filtre.
Vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam ako aj špičkovej obrazovej kvalite je objektív mimoriadne vhodný pre makrofotografiu a portrétnu fotografiu. Hodí sa tiež pre reportáže, svadobnú fotografiu a všade tam kde potrebujete krátky teleobjektív.

Vlastnosti objektívu Fujifilm Fujinon GF 120mm f/4 R LM OIS WR Macro:
• Stabilizovaný profesionálny stredoformátový makro objektív profesionálnej rady objektívov Fujinon GF určený pre použitie so stredoformátovými systémovými fotoaparátmi vybavenými bajonetom Fujifilm G.
• Kompaktná konštrukcia, vďaka ktorej je to jeden z najmenších objektívov vo svojej triede.
• Praktická 120mm ohnisková vzdialenosť je po prepočte na 35mm kinofilm 95mm.
• Zväčšenie pri makro zaostrení až 0,5x.
• Výborná svetelnosť f/4 vhodná aj pre fotografovanie v slabšom svetle.
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou pozostávajúca zo 14 optických členov zoradených do 9 optických skupín.
• Optická sústava obsahuje tri Super ED šošovky (Super nízko rozptylové). Tieto šošovky slúžia pre vykorigovanie chromatickej aberácie, zníženie odleskov, lepší prenos kontrastu a farebnú vernosť.
• Vonkajší povrch prednej šošovky má hydrofónu fluoritovú úpravu pre prevenciu znečistenia jej povrchu.
• Výkonná optická stabilizácia objektívu OIS (Optical Image Stabilization) s kompenzáciou až do 4,5EV.
• 9 lamelová clona s kruhovým otvorom pre dokonalý bokeh.
• Lineárny zaostrovací motor tiché a rýchle zaostrenie.
• Utesnená profesionálna mechanická konštrukcia objektívu z pevnej a ľahkej zliatiny je odolná voči nárazom, prachu, mrazu a stekajúcej vode.

Technické parametre objektívu Fujifilm Fujinon GF 120mm f/4 R LM OIS WR Macro:
• Ohnisková vzdialenosť: 120mm (95mm ekvivalent pre 35mm formát)
• Zorný uhol: 25° 7´
• Maximálna clona: f/4
• Minimálna clona: f/32
• Optická konštrukcia: 14 členov / 9 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,45m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,5x
• Priemer filtrového závitu: 72mm
• Rozmery: 89,2 x 152,5 mm
• Hmotnosť: 980g


Obsah balenia:
Objektív: Fujifilm Fujinon GF 120mm f/4 R LM OIS WR Macro
Predná krytka objektívu: Fujifilm FLCP-72II
Zadná krytka objektívu: Fujifilm RLCP-002
Slnečná clona objektívu: Fujifilm
Polotvrdé puzdro objektívu: Fujifilm
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Fujifilm Fujinon GF 120mm f/4 R LM OIS WR Macro

Bajonet objektívuFujifilm GF
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0
Priemer filtra objektívu72 mm

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 2 899 €

Upozorni ma keď cena klesne pod