Predajňa je otvorená.

Foma FOMAPAN 400 Action 120, Čiernobiely zvitkový negatívny film

Foma FOMAPAN 400 Action 120 je panchromatický senzibilizovaný čiernobiely negatívny zvitkový film, ktorý vyhovuje vysokým nárokom na nízku zrnitosť, vysokú rozlišovaciu schopnosť a obrysovú ostrosť.
Výrobca:
Foma
Obj. čislo:
115 61
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
4,50 3,75 €
-+

Foma FOMAPAN 400 Action 120, Čiernobiely zvitkový negatívny film

Charakteristika Foma FOMAPAN 400 Action 120:
FOMAPAN 400 Action 120 je panchromatický senzibilizovaný čiernobiely negatívny zvitkový film, ktorý vyhovuje vysokým nárokom na nízku zrnitosť, vysokú rozlišovaciu schopnosť a obrysovú ostrosť. Menovitá citlivosť filmu je ISO 400/27°, avšak jeho široká expozičná pružnosť umožňuje veľmi dobré výsledky aj pri preexpozíciach o 1 EV stupeň (ISO 200/24°) a podexpozíciách o 2 EV stupne (ISO 1600/33°) bez úpravy vyvolávania, tj. bez predĺženia vyvolávacej doby, prípadne bez zvýšenia teploty vývojky. Pre výrobu pozitívov sa doporučujú zväčšovacie papiere typu Fomabrom a Fomaspeed, je možné však použiť všetky druhy čiernobielych zväčšovacích papierov.

Spracovanie filmu:
Bezpečné osvetlenie pri vyvolávaní je buď infračervené svetlo, alebo úplná tma. FOMAPAN 400 Action môže byť spracovávaný vo všetkých negatívnych vývojkách. Po uplynutí vyvolávacej doby sa doporučuje film krátko vypláchnuť destilovanou vodou, alebo ho na 10s ponoriť do 2% ného roztoku kyseliny octovej, eventuálne použiť prerušovací kúpeľ vo Fomacitro. Ustalovanie filmu sa doporučuje pri teplotách 18-25°C, 10 min v bežne dostupných kyslých ustálovačoch, alebo minimálne tri minúty v rýchloustalovačoch Fomafix. Po ustálení sa musí film ešte vyprať v tečúcej vode a to 30min pri teplote pracej vody pod 15°C, alebo 15min pri teplote pracej vody nad 15°C. Spracovanie filmu sa doporučuje zakončiť oplachom vypraného filmu destilovanou vodou, prípadne ponorením do roztoku zmáčadla.

Skladovanie:
Neexponované filmy sa skladujú v originálnych obaloch v suchom a chladnom prostredí (pri teplote 5-21°C a relatívnej vlhkosti 40-60%), mimo dosah pôsobenia škodlivých výparov, plynov a ionizujúceho žiarenia. Filmy skladované v chladničke je nutné nechať pred použitím temperovať pri izbovej teplote asi 2 hodiny, filmy skladované v mrazničke asi 6 hodín. Exponované filmy je potrebné čo najskôr vyvolať.

Pre viac informácií o charakteristikách a spracovaní filmu Foma FOMAPAN 400 Action 120 si pozrite na stránkach jeho výrobcu Technický list

Špecifikácia Foma FOMAPAN 400 Action 120, Čiernobiely zvitkový negatívny film

Recenzie Foma FOMAPAN 400 Action 120, Čiernobiely zvitkový negatívny film

100%

3 recenzií užívateľov

3x

0x

0x

0x

0x

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

  • standardna kvalita a naozaj dobre zrno (vyvojka LQN)

  • Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 4,50 €

Upozorni ma keď cena klesne pod