Canon Speedlite 470EX-AI Blesk

Speedlite 470EX-Al je prvým bleskom s funkciou AI Bounce. Ide o motorom ovládanú výklopnú hlavu, ktorá pomocou inteligentnej automatiky vypočíta najlepšie možné natočenie hlavy, nastaví ju do optimálnej pozície a pripraví ideálne svetelné podmienky pre čo najlepšie nasvietenie snímky.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
1957C006
Dostupnosť tovaru:
Info v predajni
469 390,83 €
-+

Canon Speedlite 470EX-AI Blesk

Hlavné vlastnosti blesku Speedlite 470EX-AI:
• Funkcia AI Bounce s plne a poloautomatickým režimom
• Smerné číslo 47 (v metroch, pri hodnote citlivosti ISO 100)
• Pokrytie záberu v rozsahu ohniskových vzdialeností 24 až 105 mm
• Bezdrôtový optický prijímač
• Veľký displej LCD a intuitívne užívateľské rozhranie
• Konzistencia osvetlenie naprieč všetkými nasnímanými zábermi

Inovácia má meno AI Bounce
Jedným z problémov pri fotografovaní s bleskom sú tiene, ktorým možno predchádzať použitím odrazeného svetla. Nový Speedlite 470EX-AI to vďaka funkcii AI Bounce zvláda automaticky. Ide o úplne novú technológiu, ktorá pomocou skúšobného záblesku vypočíta ideálny uhol pre dosiahnutie čo najviac prirodzeného osvetlenia. Podľa toho potom hlavu blesku natočí do ideálnej pozície. Plne automatický režim1 zaistí presné otočenie hlavy blesku s každým novým záberom, takže fotograf nestráca čas s vyhodnocovaním predchádzajúcich záberov a s ručným otáčaním hlavou blesku.

Výkon a spoľahlivosť
Nový Speedlite 470EX-AI môže ponúknuť výnimočné nasvietenie scén v širokej škále scenárov. Navyše vďaka smerovému číslu 47 (ISO 100 a nastavenie zoomu hlavy na 105mm) aj v prípade fotenia vzdialenejších objektov. Pôsobivé je tiež pokrytie ohniskových vzdialeností – blesk si totiž poradí s rozsahom 24 až 105 mm a pomocou vstavaného adaptéra zvládne dokonca 14 mm. Používatelia sa tak môžu spoľahnúť na najlepšie možné rozloženie záblesku aj v prípade širokouhlých záberov, ktoré sú dôležité napríklad na svadbách.
 
Canon Speedlite 470EX-AI sa môže pochváliť rýchlym a tichým nabíjaním – pri štyroch batériách LR6 veľkosti AA ide o 5,5 sekundy, v prípade dobíjacích batérií NiMH je potrebný čas dokonca ešte o dve sekundy kratší. Vďaka tejto rýchlosti je najnovší blesk perfektný aj pre zachytenie spontánnych okamihov pomocou po sebe rýchlo idúcich záberov. Novému blesku nechýba ani vysokorýchlostná synchronizácia, ktorá dovoľuje rýchle opakované spustenie záblesku, a teda aj použitie vyššej rýchlosti uzávierky.

Lepšia kontrola nad osvetlením záberov aj väčšia podpora tvorivých nápadov
Vďaka otáčaniu hlavy blesku až o 180 stupňov doľava alebo doprava a až o 120 stupňov smerom nahor, zamedzí funkcia AI Bounce vzniku nežiaducich tieňov a ponúkne mäkšie osvetlenie prakticky vo všetkých situáciách. Canon Speedlite 470EX-AI ponúka devätnásť užívateľských funkcií, ktoré umožňujú prispôsobiť nastavenie blesku individuálnym požiadavkám každého fotografa. Nechýba ani bezdrôtový optický prijímač, vďaka ktorému je možné blesk ovládať až na vzdialenosť 10 metrov. Užitočný je aj displej LCD, vďaka ktorému je ovládanie blesku maximálne intuitívne. Okrem toho dovoľuje ľahkú úpravu jednotlivých nastavení vrátane miery rozptýlenia alebo koncentrácie záblesku. Tvorivú prácu s bleskom zjednodušujú tiež klávesové skratky a otočný ovládač.

Obsah balenia:
Blesk Canon Speedlite 430EX III-RT:
Speedlite 470EX-AI
Ministojan
Rozptylka SBA-E4
Mäkké puzdro
Používateľská príručka

Špecifikácia Canon Speedlite 470EX-AI Blesk

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 469 €

Upozorni ma keď cena klesne pod