Zapojte sa do celoročnej súťaže PRO.Laika fotograf roka 2024.

Doprava zadarmo pri objednávke nad 100 €

Predajňa

Predajňa

Po-Pia 10:00 - 18:00
02 / 5441 4880

Servis

Servis

Po-Pia 14:00 - 17:00
02 / 5464 7792

Eshop

Eshop

Po-Pia 09:00 - 17:00
0911 645 118

Canon EOS M6 Mk.II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM + EVF-DC2

 • Canon EOS M6 Mk.II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM + EVF-DC2
 • Obrázok (1)
 • Obrázok (2)
 • Obrázok (3)
 • Obrázok (4)
 • Obrázok (5)
 • Obrázok (6)
 • Obrázok (7)
Obj. čislo: 3611C012
Nový fotoaparát EOS M6 Mark II umožní fotografom zachytiť a zdieľať najprchavejšie okamihy života. Tento model je vybavený najnovším procesorom Canon DIGIC 8, ktorý zabezpečuje rýchle spracovanie obrazu a bleskovú odozvu a ponúka najnovšie funkcie v oblasti fotografie a videa. Mechanickej uzávierke pomáha elektronická s najkratším časom 1/16000 sekundy, ktorá je vynikajúca pre fotografovanie objektov v pohybe a dáva fotografovi istotu ostrej snímky aj vo veľmi dynamickej situácii. Pri krátkom čase možno tiež viac odcloniť a dosiahnuť menšej hĺbky ostrosti aj pri silnejšom okolitom svetle.
Výrobca:
Obj. čislo:
3611C012
EAN:
4549292136845
1 079 s DPH 899,17 € bez DPH
28 054 Kč s DPH 23 378,42 Kč bez DPH
Dostupnosť Info v predajni

Canon EOS M6 Mk.II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM + EVF-DC2

Najnovší bezzrkadlový model Canon, EOS M6 Mark II, dokáže priebežne snímať rýchlosťou 14 snímok za sekundu alebo zaobstarať sériu neuveriteľných 30 snímok vo formáte RAW za sekundu, v oboch režimoch s automatickým presúvaním bodu zaostrenia. Tento rýchly kompaktný model dáva fotografovi istotu, že bude môcť pohotovo zachytiť aj neočakávané scény. Schopnosť snímať spontánne akcie podporuje kompatibilita s pamäťovými kartami UHS-II a vyrovnávacia pamäť na 80 snímok formátu JPEG veľkosti L. Funkcia Focus Bracketing s priebežnou zmenou roviny zaostrenia v sérii snímok umožňuje jednoducho predĺžiť hĺbku ostrosti spojením viacerých snímok pomocou softvérového programu.

Špičková obrazová kvalita
Nový fotoaparát produkuje vysoko kvalitné, detailne prekreslené snímky bez známok chvenia a artefaktov. Je osadený novým snímačom CMOS typu APS-C s rozlíšením 32,5 milióna bodov, teda porovnateľným s plnoformátovými prístrojmi, avšak s výhodami formátu APS-C. Snímač spolupracuje s obrazovým procesorom DIGIC 8, ktorý podporuje najnovšie funkcie radu EOS, čo znamená, že fotograf získava väčší dosah, môže použiť väčší orez a dosiahnuť prekreslenejšie snímky ako kedykoľvek predtým. Procesor ponúka tiež nástroje pre korekciu obrazových vád objektívov, vrátane optimalizácie pre digitálne objektívy a opravy difrakcie, vďaka čomu používateľ získava snímky vynikajúcej kvality priamo z fotoaparátu. Vďaka mimoriadne vysokej kvalite súborov priamo z fotoaparátu a možnosti bezdrôtového pripojenia cez WiFi a Bluetooth môžu tvorcovia obsahu zdieľať atraktívny obrazový materiál naživo na sociálnych sieťach. Spoločnosť Canon vybavila oba prístroje rýchlym a presným systémom automatického ostrenia na oči, ktorý prispieva k tomu, že fotografie verne a ostro zachytávajú prirodzený výraz a pohyb.
Canon EOS M6 Mark II vykazuje lepšie výsledky ostrenia ako jeho predchodca EOS M6. Pri použití objektívu so svetelnosťou f/1.4 alebo vyššej dokáže ostriť už pri EV -5 – teda aj pri zatiahnutej oblohe s mesačným svitom a samozrejme v interiéroch a v tieni.

4K video uchová kvalitu aj do budúcna
EOS M6 Mark II je prístroj vhodný nielen pre fotografovanie, ale aj natáčanie videa. Podporujú záznam v rozlíšení 4K s využitím plného uhla záberu nasadeného objektívu a rýchle Full HD so snímkovou frekvenciou až 120 FPS. Poskytuje široké možnosti natáčania vrátane spomaleného záznamu, orezu alebo záznamu v supervysokom rozlíšení. 

Osvedčený ostriaci systém spoločnosti Canon Dual Pixel CMOS AF je k dispozícii v režime Full HD aj 4K. Pokrýva takmer celú plochu obrazu (88 x 100%) a zabezpečuje rýchle a plynulé preostrovanie v štýle profesionálneho videozáznamu. To zabezpečuje ostrosť pohybujúcich sa objektov pri rozostrenom pozadí. Funkcia sledovania očí zaostruje na tvár natáčaného človeka a umožňuje dosiahnuť ostrejšie a pôsobivejšie zábery.
Mikrofónový vstup umožňuje video blogerom používať externý mikrofón pre dosiahnutie čistého a neskresleného zvuku. Pre filmovanie za pohybu je EOS M6 Mark II vybavený výklopným displejom, ktorý pomáha zdokonaliť kompozíciu aj pri autoportrétnom štýle nakrúcania.

Jednoduchšia manipulácia a lepšie ovládanie
Ergonomické prevedenie tohto modelu uľahčuje manipuláciu a prináša známy spôsob ovládania pre ľubovoľný štýl fotografovania. 
Kompaktné rozmery prístroja EOS M6 Mark II umožňujú spontánne fotografovanie momentiek v štýle kompaktných prístrojov. Kruhový funkčný volič, hlavný kruhový volič, nastaviteľný prepínač automatického a manuálneho ostrenia a tlačidlo štartu automatického ostrenia sú intuitívne rozmiestnené tak, aby zjednodušili ovládanie v dynamických fotografických podmienkach. Odpojiteľný hľadáčik je vyvýšený a vycentrovaný, aby vznikol priestor pre pohodlné ovládanie, zatiaľ čo výklopný displej nájde využitie pri kreatívnejšom fotografovaní a filmovaní.


Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM:
Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM je kompaktný základný objektív s bajonetom Canon EF-M, určený pre kompaktné systémové fotoaparáty Canon EOS M/M3/M10 vybavené snímačmi formátu APS-C. Objektív disponuje ideálnym rozsahom ohniskových vzdialeností 24-72mm (po prepočte na 35mm kinofilm) a štandardnou svetelnosťou f/3.5-6.3. Vo výbave objektívu nechýba optický stabilizátor IS ani bezhlučný krokový STM motor automatického zaostrovania vhodný pre natáčanie videa. Tento univerzálny objektív s výbornú obrazovú kvalitu sa hodí pre fotografovanie krajiniek, architektúry, street, ale aj portrétov. Optická sústava objektívu pozostáva z 10-tich šošoviek zoradených do 9-tich skupín. Dokáže zaostrovať už od 25cm a poskytuje zväčšenie 0,23x. Optická sústava objektívu je zasadená do mimoriadne kompaktného tela objektívu s priemerom 61mm, dĺžkou 45mm a hmotnosťou iba 130g. Je to ideálny základný objektív pre majiteľov fotoaparátov rady Canon EOS M.

Prednosti objektívu Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM:
•    Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 24-72 mm (po prepočte na 35mm)
•    Kompaktná a prenosná konštrukcia objektívu vďaka bajonetu EF-M
•    Plynulé a tiché zaostrovanie pri videách vďaka technológii STM
•    Rýchle automatické zaostrenie, možnosť manuálneho zaostrovania
•    Dokonale ostré fotografie so 3-krokovým optickým stabilizátorom obrazu IS
•    Dynamická optická stabilizácia obrazu IS pre plynulé videá
•    Výborná obrazová kvalita
•    Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,25m

Špecifikácie objektívu Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM:
Bajonet objektívu: Canon EF-M
Ohnisková vzdialenosť: 15-45mm (24-72mm po prepočte na 35mm kinofilm)
Maximálna clona: f/3.5 - 6.3
Minimálna clona: f/22 - 40
Stavba objektívu: 10 šošoviek v 9 skupinách
Zorný uhol: 84° 30´ - 33° 40´
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,25m
Maximálne zväčšenie: 0,23x
Počet lamiel clony: 7 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer filtrového závitu: 49mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 61 x 45mm
Hmotnosť: 130g
 

Recenzie Canon EOS M6 Mk.II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM + EVF-DC2

100%
hodnotení: 1

Prehľad hodnotenia

5 hviezdičiek
hodnotení: 1

4 hviezdičky
hodnotení: 0

3 hviezdičky
hodnotení: 0

2 hviezdičky
hodnotení: 0

1 hviezdička
hodnotení: 0

 • Je to môj prvý "nekompakt", tretí Canon, stále sa ho len učím ovládať, takže nevýhody asi súvisia skôr s mojou neschopnosťou a nedostatkom času na hranie sa s ďalšími možnosťami.

  Rozmery len o málo väčšie ako moje posledné G-čko.
  Nakláňací display - super vec, asi lepšie ako vyklápací
  Ovládanie v rukaviciach bez problémov
  Telo s pohodlným gripom
  USB-C, netreba nosiť extra nabíjačku
  Napriek slabej batérii, deň na výlete zvládne
  Rýchle ostrenie, rýchla automatika pri väčšine "náhodných" fotiek.
  Presné ostrenie pre tvárové potréty
  Spojenie s mobilom sa zlepšilo, fotenie cez mobil konečne funguje cez tú istú aplikáciu, cez ktorú G-čko fotenie nepoznalo.

  V recenziách bolo, že má dobrý dynamický rozsah, JPG aj pri EV-1 zvykne prepáliť aj pri subjektívne jednoduchých scénach.
  Lepší pocit by som mal ak by mal odolnosť voči prachu/vode už v tejto cene.
  Keďže prechádzam z kompaktov tak hmotnosť aj s pancake objektívom je podstatne vyššia, ale ešte v pohode.
  Nemá panorama asistenta
  Detekcia postavy nefunguje bohvieako v členitej scéne, často si vyberie náhodný konár a na ten zaostrí. Keď je tvár bližšie, tak to funguje bez problémov.
  Treba zapnúť aby sa dali prezerať fotky (objektív sa potom snaží ostriť s nasadenou krytkou) - nie je vstup priamo do prezerania fotiek. Výsledok - fotky prezerám menej a tak si až doma všimnem že som mal nečistotu na snímači.