Canon EF-S 24mm f/2.8 STM

Canon EF-S 24mm f/2.8 STM je prvým širokouhlým pevným objektívom s vysokou svetelnosťou f/2.8 určeným pre APS-C zrkadlovky Canon. Je ideálny pre krajinársku, cestovateľskú a dokumentárnu fotografiu.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
9522B005AA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
169,00 140,83 €
-+

Canon EF-S 24mm f/2.8 STM

Pancake širokouhlý objektív Canon EF-S 24mm f/2.8 STM je prvým širokouhlým pevným objektívom vyrobeným pre digitálne jednooké zrkadlovky Canon so snímačom formátu APS-C. Vďaka kombinácii vysokej svetelnosti f/2.8 a mimoriadnej kompaktnosti je tento pancake objektív perfektný pre cestovanie, krajinársku a dokumentárnu tvorbu. Canon EF-S 24mm f/2.8 STM dosahuje nekompromisnú ostrosť a kvalitu obrazu a vďaka jeho tichému krokovému zaostrovaciemu motorčeku STM je objektív mimoriadne vhodný aj pre natáčanie videozáznamov. Na APS-C zrkadlovkách objektív ponúka zorný uhol ekvivalentný 38 mm objektívu na full frame fotoaparáte, čím sa z neho stáva užitočná alternatíva k štandardnému objektívu.

Vlastnosti:
• Pancake konštrukcia objektívu (kompaktnosť a nízka hmotnosť)
• 24 mm širokouhlý objektív (38 mm ekvivalent pre APS-C zrkadlovky)
• Vysoká svetelnosť až f/2.8
• Prirodzená perspektíva, ktorá je veľmi podobná ľudskému oku
• Tichý krokový zaostrovací motorček technológie STM s plynulým zaostrovaním
• Schopnosť zaostriť na vzdialenosť 0,16 m
• 7 lamelová kruhová clona pre jemné rozostrenie pozadia
• Antireflexné vrstvy Super Spectra pre redukciu odleskov

Prirodzená perspektíva:
Ohnisková vzdialenosť 24 mm pri použití objektívu s telom jednookej digitálnej zrkadlovky Canon EOS so snímačom formátu APS-C ponúka rovnaký zorný uhol ako 38 mm objektív použitý s full frame digitálnou zrkadlovkou. Táto hodnota sa takmer rovná zornému uhlu ľudského oka, takže vaše obrázky budú vyzerať prirodzene.

Fotografujte pri nízkej hladine osvetlenia:
Vďaka vysokej svetelnosti objektívu – clone f/2.8 je možné s týmto objektívom fotografovať z ruky bez použitia blesku aj pri slabom osvetlení. Takáto vysoká sveteľnosť sa Vám hodí aj pri fotografovaní portrétov, alebo všade tam kde sa chcete kreatívne vyhrať s hĺbkou ostrosti, kde zaostrený objekt krásne vynikne na jemne, rozostrenom pozadí bokehu.

Plynulé, tiché automatické zaostrovanie:
Automatické zaostrovanie objektívu zabezpečuje krokový motorček technológie STM. Vďaka nemu je automatické zaostrovanie rýchle, presné a bezhlučné čo sa hodí najmä pri natáčaní videosekvencií.

Zaostrovanie na krátku vzdialenosť:
S objektívom Canon EF-S 24mm f/2.8 STM je možné zaostrovať už zo vzdialenosti 0,16 m vďaka čomu si môžete vychutnávať dramatickú širokouhlú perspektívu objektívu.

Kompaktný dizajn pancake objektívu:
Pancake objektív Canon EF-S 24 mm f/2.8 STM váži len 125g a disponuje mimoriadne kompaktnými rozmermi 68,2mm x 22,8mm. Je to objektív, ktorý si môžete zobrať zo sebou kdekoľvek pôjdete, pretože je veľmi skladný a takmer nič neváži. Výborne sa vďaka svojej kompaktnosti hodí na reportáže a cestovateľskú fotografiu.

Navrhnutý pre dosiahnutie maximálnej kvality obrazu:
Zatiaľ čo 7 lamelová okrúhla clona vytvára nádherný bokeh, antireflexné vrstvy výrazne potláčajú odlesky slnka na výsledných fotografiách. Vysokovýkonná optická sústava objektívu Canon EF-S 24mm f/2.8 STM je navrhnutá tak aby v maximálnej miere minimalizovala skreslenie a aberáciu obrazu, ktoré zapríčiňujú pokles kvality výslednej fotografie.

Oblasť použitia:
Canon EF-S 24mm f/2.8 STM je vhodný najmä pre krajinársku, reportážnu a cestovateľskú fotografiu.

Špecifikácia Canon EF-S 24mm f/2.8 STM

Bajonet objektívu:Canon EF-S
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Recenzie Canon EF-S 24mm f/2.8 STM

100%

1 recenzií užívateľov

1x

0x

0x

0x

0x

  • ľahký, tichý, super ostrí, Odporúčam

    nenašla som

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 169,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod