Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, Čierny

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM je unikátny makro objektív s bajonetom Canon EF-M. Špecifický je najmä dvomi prisvetlovacími diódami v prednej časti, štandardnou svetelnosťou, stabilizáciu obrazu IS a krokovým STM motorom.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
1362C005AA
Dostupnosť tovaru:
info v predajni
325,00 270,83 €
-+

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, Čierny

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM je kompaktný makro objektív s bajonetom Canon EF-M, určený pre kompaktné systémové fotoaparáty Canon EOS M/M3/M10 vybavené snímačmi formátu APS-C. Objektív je veľmi špecifický tým, že je v prednej časti vybavený dvojicou prisvetlovacích LED diód, ktoré dobre poslúžia pri nasvietení scén fotografovaných z veľmi malých vzdialeností. Okrem toho disponuje 28mm (44,8mm po prepočte na 35mm kinofilm), štandardnou svetelnosťou f/3.5, stabilizátorom obrazu IS a bezhlučným krokovým STM motorom pre tiché automatické zaostrovanie napr. pri natáčaní videa. So svojou ohniskovou vzdialenosťou je objektív vcelku univerzálny a disponuje výbornou obrazovú kvalitu. Hodí pre fotografovanie makra, krajiniek, street, ale aj portrétov. Optická sústava objektívu pozostáva z 11-tich šošoviek zoradených do 10-tich skupín. Dokáže zaostrovať už od 9,3cm a poskytuje zväčšenie 1x a v režime super macro je to až 1,2x. Optická sústava objektívu je zasadená do mimoriadne kompaktného tela objektívu s priemerom 60,9mm, dĺžkou 45,5mm a hmotnosťou iba 130g. Je to ideálny základný objektív pre majiteľov fotoaparátov rady Canon EOS M.

Prednosti objektívu Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM:
• Dve prisvetlovacie diody v prednej časti objektívu
• Maximálne zväčšenie 1x a v režime super makro až 1,2x
• Ohnisková vzdialenosť 28mm (44,8mm po prepočte na 35mm)
• Svetelnosť objektívu f/3.5
• Kompaktná a prenosná konštrukcia objektívu vďaka bajonetu EF-M
• Plynulé a tiché zaostrovanie pri videách vďaka technológii STM
• Rýchle automatické zaostrenie, možnosť manuálneho zaostrovania
• Minimálna vzdialenosť zaostrenia 9,3cm
• Dokonale ostré fotografie so 3-krokovým optickým stabilizátorom obrazu IS
• Dynamická optická stabilizácia obrazu IS pre plynulé videá
• Výborná obrazová kvalita

Detailné vlastnosti objektívu:
Univerzálny objektív s ohniskovou vzdialenosťou 28mm:
Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM je kvalitný makro objektív, ktorý je ideálny aj pre každodenné použitie. Jeho ohnisková vzdialenosť 28mm je po prepočte na 35mm kinofilm okolo 44,8mm, vďaka čomu s ním dokážete fotografovať nielen makrofotografiu, ale aj krajinky, reportáž či portréty.

Prisvetlené makro zábery:
Objektív Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM je výborný makro objektív, ktorý vám umožní fotografovať makro dokonca v dvoch makro režimoch. Objektív vám v klasickom makro režime umožní pri zväčšení 1:1 zaostrovať už od vzdialenosti 9,7mm a v režime Super Macro vám dokonca umožní pri zväčšení 1:1,2 zaostrovať od vzdialenosti 9,3mm. Zaujimavosťou konštrukcie makro objektívu sú jeho prisvetlovacie LED diódy, ktoré výborne poslúžia pri fotografovaní na minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť. Nasvietenie fotografovanej scény je tak veľmi jednoduché, stačí zapnúť LED diody prepínačom na boku objektívu. Prisvetľovacie diody vedia pracovať v troch režimoch – zapnutá ľavá dióda, zapnutá pravá dióda, alebo režim kedy sú zapnuté obe diódy.

Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,093 m:
Vďaka minimálnej vzdialenosti zaostrenia 0,093 m Vám objektív dovolí sa k fotografovaným objektom priblížiť sa ešte viac, čo je vhodné pre makro zábery a zblízka. Aby ste si neclonili výborne vám poslúžia prisvetlovacie LED diódy. Režim zaostrovania AF+MF Vám umožní kompletné manuálne zaostrenie kedykoľvek keď potrebujete čím umožňuje upraviť zaostrenie bez toho, aby ste museli opustiť režim automatického zaostrovania AF.

Vynikajúca kvalita obrázkov:
Ostrosť obrazu s vysokým kontrastom je zaručená aj počas fotografovania pri slabom osvetlení vďaka dvom asférickým šošovkám (asféricky tvarovaná šošovka) a jednej šošovke UD (nízko rozptylová šošovka). Objektívy sú vybavené aj povrchovými vrstvami Super Spectra, ktoré napomáhajú dosiahnuť presné vyváženie farieb a vysoký kontrast obrazu a zároveň potláčajú efekt oslnenia a zdvojenia v záujme produkcie nádherných záberov v ľubovoľných svetelných podmienkach.

Rýchle automatické zaostrenie, možnosť manuálneho zaostrovania:
Systém automatického zaostrenia s krokovým STM zaostrovacím motorčekom, Vám prináša rýchle a presné automatické zaostrovanie neoceniteľné pri akčnej fotografií. V plne manuálnom režime sa môžete kedykoľvek chopiť ovládania, čím zároveň získate možnosť korekcie zaostrenia podľa vášho zámeru a to bez nutnosti zmeny zaostrovacieho režimu AF.

Plynulé a tiché zaostrovanie pri videách vďaka technológii STM:
Natáčanie kvalitných videí, ktoré sa vyznačujú dokonalou ostrosťou obrazu, je vďaka STM zaostrovaciemu motorčeku a režimu Movie Servo AF hračkou. Tento režim využíva technológiu vnútorného zaostrovania a krokového motorčeka STM pre tiché kontinuálne zaostrovanie v režime videí. Vaše videá sú tak plynulé a s minimom rozostrených úsekov čím sa dosahuje mimoriadna kvalita videozáberov. STM zaostrovací motorček je takmer bezhlučný a tak pri natáčaniu videí nedochádza k narušeniu zvukovej stopy pri preostrovaní objektívu.

Dokonale ostré fotografie so 3-krokovým optickým stabilizátorom obrazu IS:
Vďaka objektívu EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM môžete zachytávať dokonale ostré fotografie aj pri fotografovaní z ruky pri nízkej hladine osvetlenia. Tento objektív je vybavený pokrokovou optickou stabilizáciou IS. Tá umožňuje redukovať chvenie fotoaparátu až o 3 expozičné stupne a umožňuje Vám tak zachytávať videozábery pri nízkej hladine osvetlenia s prakticky nulovým reálne viditeľným zvýšením rozostrenia fotografie.

Dynamická IS stabilizácia pre plynulé videá:
Vďaka novému režimu dynamickej stabilizácie optického stabilizátora IS už nie je chvenie fotoaparátu problémom ani pri natáčaní Full HD videa z ruky. Problémom dokonca nie je ani pri natáčaní videí počas chôdze pri sledovaní natáčaného objektu. Optická stabilizácia objektívu EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM využíva režim dynamickej stabilizácie obrazu v režime videí na potlačenie valivého pohybu a chvenia v záujme dosahovania stabilných záberov.

Kompaktnosť a prenosnosť konštrukcie:
Tento objektív je mimoriadne kompaktný a ľahko prenáša bez ohľadu na cieľ vašej cesty. Za svoje kompaktné rozmery vďačí konštrukcii bajonetu EF-M určeným pre použitie s revolučným systémovým fotoaparátom EOS M. Od použitého bajonetu a jeho konštrukcie sa potom odvíjajú aj rozmery optickej sústavy objektívu. Vyznačuje sa pevnou a mimoriadne ľahkou konštrukciou z hliníkových zliatin.

Špecifikácie objektívu Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM:
Bajonet objektívu: Canon EF-M
Ohnisková vzdialenosť: 28mm (44,8mm po prepočte na 35mm kinofilm)
Maximálna clona: f/3.5
Minimálna clona: f/22
Stavba objektívu: 11 šošoviek v 10 skupinách
Zorný uhol: 51° 55´
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 9,3cm
Maximálne zväčšenie: 1,2x
Počet lamiel clony: 7 kruhovo vykrajovaných lamiel
Rozmery(priemer x dĺžka): 60,9 x 45,5mm
Hmotnosť: 130g


Obsah balenia objektívu Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM:
Objektív: Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM
Predná krytka objektívu: Canon EF-M28
Zadná krytka objektívu: Canon Zadná krytka objektívu E
Slnečná clona objektívu: Canon ES-22
Dokumentácia: Návod, záručný list

Špecifikácia Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, Čierny

Bajonet objektívu:Canon EF-M
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/3.5

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 325,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod