Canon EF 600mm f/4.0L IS II USM

Canon EF 600 mm f/4L IS II USM je super teleobjektív s veľkým zväčšením, vybavený integrovanou technológiou stabilizátoru obrazu a vysokou svetelnosťou f/4. Je to dokonalý nástroj pre fotografov prírody, divokej zveri, alebo športu.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
5125B005AA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
12 749,00 10 624,17 €
-+

Canon EF 600mm f/4.0L IS II USM

Vlastnosti super teleobjektívu Canon EF 600 mm f/4L IS II USM:
• Vysoko výkonný 600mm objektív
• Optická sústava vybavená fluoritovými UD členmi
• Vysoká svetelnosť f/4
• Ultrasonický USM motor prstencového typu
• Stabilizátor obrazu s rozsahom 4 EV
• Ochranná fluórová povrchová vrstva na predných a zadných šošovkách
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť 4,5 m
• 9 lamelová tvarovaná clona
• Elektromechanické zaostrovanie pre videozáznamy
• Zvýšená odolnosť proti prachu a vlhkosti


Kompaktný ľahký super teleobjektív:
Objektív EF 600 mm f/4L IS II USM sa vyznačuje prevedením z ľahkej horčíkovej zliatiny a titánu, vďaka ktorým sa oproti predošlej verzii podarilo mimoriadne znížiť hmotnosť bez vplyvu na pevnosť a kvalitu konštrukcie.

Prepracovaná optická sústava:
Nový komplexný návrh optickej sústavy sa vyznačuje bohatým použitím členov z nízko rozptylového UD skla a z predných a zadných šošoviek s flôritovou povrchovou úpravou. Takto vybavený objektív je vysoko odolný voči chromatickej aberácii a optickým skresleniam. Vysoká svetelnosť objektívu - f/4 umožňuje použitie telekonvertora Canon EF 2,0× III a zároveň zachovanie automatického zaostrovania pri použití s profesionálnymi zrkadlovkami rady EOS-1.

Rýchle, tiché automatické zaostrovanie:
Ultrasonický mikromotor prstencového typu USM (ultrazvukový motor) využíva vibrácie ultrazvukových kmitov pre pohon mimoriadne rýchleho, spoľahlivého, presného a skoro úplne bezhlučného automatického zaostrovania. K rýchlosti automatického zaostrovania taktiež prispieva vysokorýchlostný procesor zaostrovania, pracujúci s optimalizovaným algoritmom automatického zaostrovania. K dispozícii je tiež funkcia tzv. „Full time manual“, ktorá zabezpečuje elektronický prechod z automatického zaostrovania na úplne manuálne zaostrovanie bez potreby vypínať automatické zaostrovanie na tele objektívu. Objektív disponuje po svojom obvode v prednej časti aj štyrmi praktickými tlačidlami zmrazenia zaostrenej vzdialenosti na dobu ich stlačenia. Tieto tlačidlá ocenia najmä fotografi používajúci techniku švenkovania so zapnutým kontinuálnym zaostrovaním, tým sa tieto tlačidlá hodia pre prípad kedy sa medzi nich a sledovaný objekt pri sledovaní pohybu objektu dostane predmet, ktorý by mohol pomýliť automatické kontinuálne zaostrovanie.

Stabilizátor obrazu:
Vstavaná technológia stabilizátora obrazu (IS) umožňuje fotografovanie z ruky s rýchlosťami uzávierky nižšími až o 4 expozičné stupne ako by tomu bolo obvykle, bez toho aby sa na výsledných fotografiách prejavili otrasy fotoaparátu. Stabilizátor obrazu je schopný pracovať v dvoch režimoch – klasická stabilizácia obrazu a stabilizácia obrazu pri fotografovaní so sledovaním pohybujúceho sa objektu – tzv. švenkovaní, kedy sa stabilizátor stáva citlivý len pri otrasoch vo vertikálnom smere.

Tretí režim stabilizácie obrazu:
Na ovládači stabilizátora obrazu pribudol oproti predošlému modelu objektívu, nový režim stabilizácie obrazu, ktorý sa ideálne hodí pre všetky typy fotografovania akcií, najmä pre disciplíny, ktoré vyžadujú sledovanie pohybujúceho sa objektu, pretože aktivuje prvky stabilizátoru obrazu až pri expozícii.

Zvýšená kvalita obrazu vďaka vrstvám SWC:
Patentovaná štruktúra povrchových antireflexných vrstiev SWC, navrhnutá spoločnosťou Canon pre digitálne fotoaparáty, prispieva k minimalizácii výskytu odleskov a farebného závoja, spôsobených odrazmi svetla vo vnútri objektívu pri fotení v protisvetle. Povrchová úprava SWC tak účinne eliminuje príčiny odleskov a zabraňuje tak ich vzniku, čím prispieva k dosiahnutiu ostrého a čistého obrazu.

Elektromechanické zaostrovanie:
Režim dvojrýchlostného elektromechanického zaostrovania objektívu EF 600 mm f/4L IS II USM umožňuje upravovať zaostrenie plynulou konštantnou rýchlosťou, čo je skoro nutnou podmienkou pri natáčaní kvalitných videozáberov.

Kvalita rady L:
Modelová rada L predstavuje špičkové profesionálne objektívy spoločnosti Canon. Sú to tie najlepšie z precízne konštruovaných objektívov s bajonetom EF. Objektívy rady L kombinujú prvotriedny výkon s vynikajúcim ovládaním v robustnom prevedení so zvýšenou odolnosťou proti prachu a vlhkosti.

Príslušenstvo:
Objektív EF 600 mm f/4L IS II USM je dodávaný s praktickou slnečnou clonou ET-160 WII, krytkou objektívu E-185B a puzdrom na objektív 600B.


Parametre super teleobjektívu Canon EF 600 mm f/4L IS II USM:

Zorný uhol (horizontálny; vertikálny; diagonálny): 3° 30´; 2° 20´; 4° 10´
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 16/12
Počet lamiel clony: 9
Minimálna clona: f/4
Maximálna clona: f/32
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 4,5 m
Maximálne zväčšenie: 0,15x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF12 II: 0,17-0,02x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF25 II: 0,20-0,05x
Stabilizátor obrazu: 4 stopový
Pohon automatického zaostrovania: Ultrasonický motor prstencového typu USM
Priemer filtrov do Drop in držiaka: 52mm
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 168mm x 448mm
Hmotnosť objektívu: 3920g
Dodávané príslušenstvo: Slnečná clona ET-160 WII, Puzdro na objektív 600B
Kompatibilita zaručená s: Extender EF 1,4x II, Extender EF 1,4x III, Extender EF 2,0x II, Extender EF 2,0x III, Medzikrúžok EF12 II, Medzikrúžok EF25 II

Špecifikácia Canon EF 600mm f/4.0L IS II USM

Bajonet objektívu:Canon EF
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 12 749,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod