Canon EF 400mm f/5.6L USM

Využite časovo neobmedzený Canon Virtual Kit Promotion a získajte od spoločnosti Canon Slovakia až 125€ naspäť! Stačí, ak si do 90 dní po kúpe kompatibilného fotoaparátu zakúpite aj kompatibilný objektív (funguje aj opačne, že si najprv kúpite objektív a potom kompatiblný fotoaparát) a do 30 dní požiadate o bonus na stránkach spoločnosti Canon. Kompletné podmienky a pravidlá akcie aj registráciu produktov nájdete na canon.sk/lens-promo.

Canon EF 400mm f/5.6L USM je mimoriadne kompaktný a ľahký super teleobjektív s jednoduchou optickou sústavou, ktorý ponúka fantastickú obrazovú kvalitu. Je dokonalým nástrojom pre fotografov prírody, divokej zveri, alebo športu.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
2526A021AA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
1 389,00 € 1 157,50 €
-+

Canon EF 400mm f/5.6L USM

Vlastnosti super teleobjektívu Canon EF 400mm f/5.6L USM:
• Mimoriadne výkonný 400mm objektív
• Kompaktné a ľahké vyhotovenie - iba 1250g
• Optická sústava vybavená fluoritovými UD a super UD členmi
• Štandardná svetelnosť f/5.6
• Rýchle a tiché zaostrovanie pomocou ultrasonického USM motora prstencového typu
• Vrstvy Super Spectra
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť 3,5 m
• 8 lamelová tvarovaná clona
• Možnosť použiť klasické kruhové filtre priemeru 77mm
• Zvýšená odolnosť proti prachu a vlhkosti
• Vstavaná slnečná clona


Kompaktný ľahký super teleobjektív:
Objektív EF 400mm f/5.6L USM sa vyznačuje kompaktnosťou a mimoriadne nízkou hmotnosťou na to, že sa jedná o taký výkonný superteleobjektív. Tajomstvom jeho nízkej hmotnosti (1250g) je jednoduchá optiská sústava zložená iba zo siedmych šošoviek zoradených do šiestich skupín a ľahká no veľmi odolná konštrukcia tubusu objektívu z ľahkých horčíkových zliatin.

Výkonná optická sústava:
Tento vysokovýkonný objektív bol navrhnutý so zreteľom na prenosnosť a jednoduchosť obsluhy. Jeho jednoduchá optická sústava je zložená zo 7mych šošoviek zoradených do 6tich skupín a je vybavená jedným UD (nízko rozptylovým) prvkom a jedným super-UD prvkom, ktorý má podobné charakteristiky ako fluorit. Táto kombinácia zabezpečuje ostrosť po celej ploche záberu od stredu až do rohov. Takto vybavený objektív je vysoko odolný voči chromatickej aberácii a optickým skresleniam. Nie práve najlepšia svetelnosť objektívu - f/5.6 umožňuje maximálne použitie telekonvertora Canon EF 1.4× III pri súčasnom zachovaní automatického zaostrovania (profesionálne zrkadlovky EOS-1). Objektív má taktiež zabudovanú clonu a odnímateľnú súpravu uchytenia na statív.

Rýchle, tiché automatické zaostrovanie:
Ultrasonický mikromotor prstencového typu USM (ultrazvukový motor) využíva vibrácie ultrazvukových kmitov pre pohon mimoriadne rýchleho, spoľahlivého, presného a skoro úplne bezhlučného automatického zaostrovania. K rýchlosti automatického zaostrovania taktiež prispieva vysokorýchlostný procesor zaostrovania, pracujúci s optimalizovaným algoritmom automatického zaostrovania. K dispozícii je tiež funkcia tzv. „Full time manual“, ktorá zabezpečuje elektronický prechod z automatického zaostrovania na úplne manuálne zaostrovanie bez potreby vypínať automatické zaostrovanie na tele objektívu. Objektív disponuje po svojom obvode v prednej časti aj štyrmi praktickými tlačidlami zmrazenia zaostrenej vzdialenosti na dobu ich stlačenia. Tieto tlačidlá ocenia najmä fotografi používajúci techniku švenkovania so zapnutým kontinuálnym zaostrovaním, tým sa tieto tlačidlá hodia pre prípad kedy sa medzi nich a sledovaný objekt pri sledovaní pohybu objektu dostane predmet, ktorý by mohol pomýliť automatické kontinuálne zaostrovanie.

Zvýšená kvalita obrazu vďaka vrstvám Super Spectra coat SSC:
Patentovaná štruktúra povrchových antireflexných vrstiev SSC, navrhnutá spoločnosťou Canon pre digitálne fotoaparáty, prispieva k minimalizácii výskytu odleskov a farebného závoja, spôsobených odrazmi svetla vo vnútri objektívu pri fotení v protisvetle. Povrchová úprava SSC tak účinne eliminuje príčiny odleskov a zabraňuje tak ich vzniku, čím prispieva k dosiahnutiu ostrého a čistého obrazu. Okrem tejto funkcii, plnia vrstvy SSC aj úlohu vyváženia farieb a zlepšujú prenos kontrastu.

Kvalita rady L:
Modelová rada L predstavuje špičkové profesionálne objektívy spoločnosti Canon. Sú to tie najlepšie z precízne konštruovaných objektívov s bajonetom EF. Objektívy rady L kombinujú prvotriedny výkon s vynikajúcim ovládaním v robustnom prevedení so zvýšenou odolnosťou proti prachu a vlhkosti.

Príslušenstvo:
Objektív EF 400mm f/5.6L USM je dodávaný s praktickou slnečnou clonou ET-155 WII, krytkou objektívu E-185B a puzdrom na objektív 400C.


Parametre super teleobjektívu Canon EF 400mm f/5.6L USM:

Zorný uhol (horizontálny; vertikálny; diagonálny): 5° 10´; 3° 30´; 6° 10´
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 7/6
Počet lamiel clony: 8
Minimálna clona: f/5.6
Maximálna clona: f/32
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 3,5 m
Maximálne zväčšenie: 0,12x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF12 II: 0,16-0,03x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF25 II: 0,21-0,07x
Pohon automatického zaostrovania: Ultrasonický motor prstencového typu USM
Priemer filtrov: 77mm
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 90mm x 256,5mm
Hmotnosť objektívu: 1250g
Dodávané príslušenstvo: Slnečná clona - vstavaná, Puzdro na objektív LH-D29
Kompatibilita zaručená s: Extender EF 1,4x II, Extender EF 1,4x III, Medzikrúžok EF12 II, Medzikrúžok EF25 II

Špecifikácia Canon EF 400mm f/5.6L USM

Bajonet objektívu:Canon EF
Stabilizátor obrazuNemá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/5.6

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 1 389,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod