Canon EF 400mm f/4.0 DO IS II USM

Canon EF 400 mm f/4 DO IS II USM je mimoriadne výkonný super teleobjektív s nekompromisnou kvalitou obrazu, vybavený stabilizátorom obrazu a špeciálnou difrakčnou optikou. Dokonalý nástroj pre fotografov prírody, divokej zveri alebo športu.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
8404B005AA
Dostupnosť tovaru:
Obvykle do 10 dní
7 089,00 5 907,50 €
-+

Canon EF 400mm f/4.0 DO IS II USM

Vlastnosti super teleobjektívu Canon EF 400 mm f/4 DO IS II USM:
• Mimoriadne kompaktný, ľahký a výkonný 400mm objektív
• Optická sústava vybavená špeciálnou difrakčnou opitkou
• Ultrasonický USM motor prstencového typu
• Stabilizátor obrazu s rozsahom 4 EV
• Ochranná fluórová povrchová vrstva na predných a zadných šošovkách
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť 3,3 m
• 9 lamelová tvarovaná clona
• Elektromechanické zaostrovanie pre videozáznamy
• Zvýšená odolnosť proti prachu a vlhkosti


Kompaktný ľahký super teleobjektív:
Objektív EF 400 mm f/4 DO IS II USM sa vyznačuje výkonnou, ale kompaktnou a ľahkou difrakčnou optikou a telom z ľahkej horčíkovej zliatiny a titánu. Vďaka takto navrhnutej konštrukcii sa podarilo výrazne znížiť hmotnosť bez vplyvu na pevnosť a kvalitu konštrukcie oproti porovnateľným objektívom. Hmotnosť objektívu je iba 2100g.

Prepracovaná difrakčná optická sústava:
Komplexne nový návrh difrakčnej optickej sústavy (DO) tretej generácie, ktorá je základom objektívu Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM mu poskytuje mimoriadny optický výkon v kompaktnom a ľahkom prevedení. Vďaka bohatému využitiu difrakčnej optiky s flôritovou povrchovou úpravou je objektív mimoriadne odolný voči reflexom a farebnej aberácií a prináša fantastickú ostrosť v rámci celého záberu. Veľmi slušná svetelnosť objektívu - f/4 umožňuje použitie telekonvertora Canon EF 2,0× III a zároveň zachovanie automatického zaostrovania pri použití s profesionálnymi zrkadlovkami rady EOS-1. Tento objektív je vhodný najmä pre fotografov športu, divokej prírody a spravodajstva.

Rýchle, tiché automatické zaostrovanie:
Ultrasonický mikromotor prstencového typu USM (ultrazvukový motor) využíva vibrácie ultrazvukových kmitov pre pohon mimoriadne rýchleho, spoľahlivého, presného a skoro úplne bezhlučného automatického zaostrovania. K rýchlosti automatického zaostrovania taktiež prispieva vysokorýchlostný procesor zaostrovania, pracujúci s optimalizovaným algoritmom automatického zaostrovania. K dispozícii je tiež funkcia tzv. „Full time manual“, ktorá zabezpečuje elektronický prechod z automatického zaostrovania na úplne manuálne zaostrovanie bez potreby vypínať automatické zaostrovanie na tele objektívu. Objektív disponuje po svojom obvode v prednej časti aj štyrmi praktickými tlačidlami zmrazenia zaostrenej vzdialenosti na dobu ich stlačenia. Tieto tlačidlá ocenia najmä fotografi používajúci techniku švenkovania so zapnutým kontinuálnym zaostrovaním, tým sa tieto tlačidlá hodia pre prípad kedy sa medzi nich a sledovaný objekt pri sledovaní pohybu objektu dostane predmet, ktorý by mohol pomýliť automatické kontinuálne zaostrovanie.

Stabilizátor obrazu:
Vstavaná technológia stabilizátora obrazu (IS) umožňuje fotografovanie z ruky s rýchlosťami uzávierky nižšími až o 4 expozičné stupne ako by tomu bolo obvykle, bez toho aby sa na výsledných fotografiách prejavili otrasy fotoaparátu. Stabilizátor obrazu je schopný pracovať v dvoch režimoch – klasická stabilizácia obrazu a stabilizácia obrazu pri fotografovaní so sledovaním pohybujúceho sa objektu – tzv. švenkovaní, kedy sa stabilizátor stáva citlivý len pri otrasoch vo vertikálnom smere.

Tretí režim stabilizácie obrazu:
Na ovládači stabilizátora obrazu pribudol oproti predošlému modelu objektívu, nový režim stabilizácie obrazu, ktorý sa ideálne hodí pre všetky typy fotografovania akcií, najmä pre disciplíny, ktoré vyžadujú sledovanie pohybujúceho sa objektu, pretože aktivuje prvky stabilizátoru obrazu až pri expozícii.

Stála ostrosť:
Ovládače na tubuse objektívu Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM sú logicky rozmiestnené tak aby ste ich počas fotografovania nemuseli hľadať a používali ich intuitívne. Široký prstenec manuálneho zaostrenia slúžiaci na jemnú úpravu zaostrenia je navrhnutý tak aby ste počas fotografovania nemuseli vyrušovať zo sústredenia odťahovaním oka od očnice fotoaparátu. V podobnom duchu sú navrhnuté aj ovládače predvolieb a uzamknutia zaostrenia, ktoré umožňujú fotografovi sústrediť sa na konkrétny bod scény.

Elektromechanické zaostrovanie:
Technológia Power Focus umožňuje fotografom natáčať video a vytvárať efekty zmeny zaostrenia, vďaka ktorým môžu hladko prechádzať medzi rôznymi časťami scén. Režim dvojrýchlostného elektromechanického zaostrovania objektívu EF 400 mm f/4 DO IS II USM umožňuje upravovať zaostrenie plynulou konštantnou rýchlosťou, čo je skoro nutnou podmienkou pri natáčaní kvalitných videozáberov.

Kvalita rady DO:
Modelová rada DO predstavuje špičkové profesionálne objektívy spoločnosti Canon. Sú to spolu s objektívmi rady L tie najlepšie z precízne konštruovaných objektívov s bajonetom EF. Objektívy rady DO kombinujú prvotriedny výkon s vynikajúcim ovládaním v robustnom prevedení so zvýšenou odolnosťou proti prachu a vlhkosti. Fluórová povrchová vrstva proti škvrnám chráni predný prvok objektívu pred vodou a špinou.

Príslušenstvo:
Objektív EF 400 mm f/4 DO IS II USM je dodávaný s praktickou slnečnou clonou ET-120 WII, krytkou objektívu E-145C a puzdrom na objektív 400D.


Parametre super teleobjektívu Canon EF 400 mm f/4 DO IS II USM:

Zorný uhol (horizontálny; vertikálny; diagonálny): 5° 10´; 3° 30´; 6° 10´
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 18/12
Počet lamiel clony: 9
Minimálna clona: f/4
Maximálna clona: f/32
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 3,3 m
Maximálne zväčšenie: 0,13x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF12 II: 0,17-0,03x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF25 II: 0,22-0,07x
Stabilizátor obrazu: 4 stopový
Pohon automatického zaostrovania: Ultrasonický motor prstencového typu USM
Priemer filtrov do Drop in držiaka: 52mm
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 128mm x 232,7mm
Hmotnosť objektívu: 2100g
Dodávané príslušenstvo: Slnečná clona ET-120 WII, Puzdro na objektív 400D
Kompatibilita zaručená s: Extender EF 1,4x II, Extender EF 1,4x III, Extender EF 2,0x II, Extender EF 2,0x III, Medzikrúžok EF12 II, Medzikrúžok EF25 II

Špecifikácia Canon EF 400mm f/4.0 DO IS II USM

Bajonet objektívu:Canon EF
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuUtesnený voči vonk. vplyvom
Svetelnosť objektívu:f/4.0

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Aktuálna cena produktu je: 7 089,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod