Canon EF 28mm f/2.8 IS USM

Využite časovo neobmedzený Canon Virtual Kit Promotion a získajte od spoločnosti Canon Slovakia až 60€ naspäť! Stačí, ak si do 90 dní po kúpe kompatibilného fotoaparátu zakúpite aj kompatibilný objektív (funguje aj opačne, že si najprv kúpite objektív a potom kompatiblný fotoaparát) a do 30 dní požiadate o bonus na stránkach spoločnosti Canon. Kompletné podmienky a pravidlá akcie aj registráciu produktov nájdete na canon.sk/lens-promo.

Canon EF 28mm f/2.8 IS USM je kompaktným a cenovo dostupným modelom, ktorý predstavuje optimálny viacúčelový širokouhlý objektív pre Full-frame zrkadlovky a kvalitný, štandardný objektív pre APS-C zrkadlovky.
Výrobca:
Canon
Obj. čislo:
5179B005AA
Dostupnosť tovaru:
Do 5 dní
489,00 € 407,50 €
-+

Canon EF 28mm f/2.8 IS USM

Podobne ako u jeho širokouhlejšieho súrodenca je aj Canon EF 28mm f/2.8 IS USM vybavený štvorstopovým stabilizátorom obrazu. Vďaka kombinácii vysokej svetelnosti objektívu f/2.8 a sabilizácie obrazu umožňuje objektív dosiahnutie nekompromisnej ostrosti obrazu aj pri nízkej hladine osvetlenia. Stabilizátor obrazu umožňuje fotografovi pri fotografovaní z ruky udržať aj dlhšie časy. Toto poskytuje naozaj veľkú výhodu a do značnej miery aj kompenzuje nižšiu svetelnosť objektívu v porovnaní s objektívom triedy Canon EF 28mm f/1.8 USM.

Vlastnosti
• 28 mm širokouhlý objektív (45 mm ekvivalent pre APS-C zrkadlovky)
• Vysoká svetelnosť až f/2,8
• Stabilizátor obrazu schopný udržať časy dlhšie o 4 expozičné čísla
• Ultrazvukový zaostrovací motorček prstencového typu
• Kruhová clona pre jemné rozostrenie pozadia.
• Antireflexné vrstvy Super Spectra pre redukciu odleskov

Canon EF 28mm f2.8 IS USM predstavuje kompaktný a cenovo dostupný širokouhlý objektív so špičkovou obrazovou kvalitou a rýchlym, tichým ultrazvukovým zaostrovaním. Pri použití s Full-frame zrkadlovkami predstavuje objektív s 28mm a zorným uhlom 75° ideálny nástroj pre fotografovanie krajiniek a architektúry. Na APS-C zrkadlovkách objektív ponúka zorný uhol ekvivalentný 45 mm objektívu na Full-frame fotoaparáte, čím sa z neho stáva výborný štandardný objektív.

Kvalitný širokouhlý objektív:
28 mm širokouhlý objektív ponúka 75° zorný uhol na Full-frame digitálnych zrkadlovkách. Na zrkadlovkách so senzorm o rozmere APS-C sa z neho stáva výborný štandardný objektív ponúkajúci zorný uhol ekvivalentný 45 mm objektívu Full-frame fotoaparátu.

Fotografujte pri nízkej hladine osvetlenia:
Vďaka vysokej svetelnosti objektívu – clone f/2.8, je možné s týmto objektívom fotografovať z ruky bez použitia blesku aj pri slabom osvetlení. Stabilizátor obrazu umožňuje fotografovať z ruky pri až o štyri expozičné stupne kratších časoch uzávierky ako pri bežnom použití, a to bez rozmazania obrazu.

Rýchle, tiché automatické zaostrovanie:
Automatické zaostrovanie objektívu zabezpečuje ultrazvukový motorček prstencového typu (tzv. ring USM). Vďaka nemu je automatické zaostrovanie rýchle, presné a takmer bezhlučné. Ultrazvukový motorček prstencového typu disponuje funkciou Full time manual, ktorá dovoľuje fotografovi kedykoľvek zasiahnuť do priebehu zaostrovania a to aj bez nutnosti prepínania medzi manuálnym a automatickým zaostrovaním.

Zaostrovanie na krátku vzdialenosť:
S Canon EF 24mm f/2.8 IS USM je možné zaostrovať už zo vzdialenosti 0,2 m vďaka čomu si môžete vychutnávať dramatickú širokouhlú perspektívu objektívu.

Kompaktný dizajn:

Model Canon EF 24 mm f/2,8 IS USM váži len 260g a disponuje kompaktnými rozmermi 68,4mm x 51,5mm, predstavuje tak objektív, ktorý si môžete zobrať zo sebou kdekoľvek pôjdete. Výborne sa vďaka svojej kompaktnosti hodí na dokumentárnu, krajinársku a cestovateľskú fotografiu.

Navrhnutý pre dosahnutie maximálnej kvality obrazu:
Zatiaľ čo 7 lamelová okrúhla clona vytvára nádherný bokeh, antireflexné vrstvy Super Spectra výrazne potláčajú odlesky slnka na výsledných fotografiách. Vysokovýkonná optická sústava objektívu Canon EF 28mm f/2,8 IS USM je navrhnutá tak aby v maximálnej miere minimalizovala skreslenie a aberáciu obrazu, ktoré zapríčiňujú pokles kvality výslednej fotografie.

Oblasť použitia:
Canon EF 28mm f/2.8 IS USM je vhodný najmä pre krajinársku, cestovateľskú fotografiu a dokumentaristiku, pri ktorej umožňuje širokouhlý pohľad detailné a dramatické fotografie.

Špecifikácia Canon EF 28mm f/2.8 IS USM

Bajonet objektívu:Canon EF
Stabilizátor obrazuMá stabilizátor obrazu
Odolnosť objektívuŠtandardná
Svetelnosť objektívu:f/2.8

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 489,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod