Canon EF 24mm f/2.8 IS USM


Využite časovo neobmedzený Canon Virtual Kit Promotion a získajte od spoločnosti Canon Slovakia až 70€ naspäť! Podmienkou je, aby ste si maximálne 90 dní pred, alebo 30 dní po kúpe objektívu, kúpili aj jeden z vybraných fotoaparátov, alebo videokamier Canon . Bonus si môžete uplatniť registráciou fotoaparátu/videokamery a objektívu na stránkach výrobcu. Kompletné podmienky a pravidlá akcie nájdete na canon.sk/lens-promo.

Canon EF 24mm f/2.8 IS USM je novým primárnym širokouhlým objektívom s vysokou svetelnosťou f/2,8, ktorý je ideálny pre krajinársku, cestovateľskú a dokumentárnu fotografiu. Novinkou je použitie stabilizácie obrazu v širokouhlom objektíve.
Výrobca:
Canon
Obj. číslo:
5345B005AA
Dostupnosť tovaru:
Na sklade
529,00 € 440,83 €
-+
Akcia

Canon EF 24mm f/2.8 IS USM

Vďaka kombinácii vysokej svetelnosti objektívu f/2.8 a sabilizácie obrazu umožňuje objektív dosiahnutie nekompromisnej ostrosti obrazu aj pri nízkej hladine osvetlenia. Stabilizátor obrazu umožňuje fotografovi pri fotografovaní z ruky udržať aj dlhšie časy. Toto poskytuje naozaj veľkú výhodu a do značnej miery aj kompenzuje nižšiu svetelnosť objektívu v porovnaní s profesionálnym objektívom triedy L s rovnakou ohniskovou vzdialenosťou so svetelnosťou f/1.4.

Vlastnosti:
• 24 mm širokouhlý objektív (38 mm ekvivalent pre APS-C zrkadlovky)
• Vysoká svetelnosť až f/2,8
• Stabilizátor obrazu schopný udržať časy dlhšie o 4 expozičné čísla
• Ultrazvukový zaostrovací motorček prstencového typu
• Schopnosť zaostriť na vzdialenosť 0,2 m
• 7 lamelová kruhová clona pre jemné rozostrenie pozadia
• Antireflexné vrstvy Super Spectra pre redukciu odleskov

Canon EF 24mm f2.8 IS USM je širokouhlý objektív so špičkovou obrazovou kvalitou a rýchlym, tichým ultrazvukovým zaostrovaním. Pri použití s Full-frame zrkadlovkami predstavuje objektív s 24mm a zorným uhlom 84° ideálny nástroj pre fotografovanie krajiniek a architektúry. Na APS-C zrkadlovkách objektív ponúka zorný uhol ekvivalentný 38 mm objektívu na full frame fotoaparáte, čím sa z neho stáva užitočná alternatíva k štandardnému objektívu.

Snímajte pri nízkej hladine osvetlenia:
Vďaka vysokej svetelnosti objektívu – clone f/2.8, je možné s týmto objektívom fotografovať z ruky bez použitia blesku aj pri slabom osvetlení. Stabilizátor obrazu umožňuje fotografovať z ruky pri až o štyri expozičné stupne kratších časoch uzávierky ako pri bežnom použití, a to bez rozmazania obrazu.

Rýchle, tiché automatické zaostrovanie:
Automatické zaostrovanie objektívu zabezpečuje ultrazvukový motorček prstencového typu (tzv. ring USM). Vďaka nemu je automatické zaostrovanie rýchle, presné a takmer bezhlučné. Ultrazvukový motorček prstencového typu disponuje funkciou Full time manual, ktorá dovoľuje fotografovi kedykoľvek zasiahnuť do priebehu zaostrovania a to aj bez nutnosti prepínania medzi manuálnym a automatickým zaostrovaním.

Zaostrovanie na krátku vzdialenosť:
S Canon EF 24mm f/2.8 IS USM je možné zaostrovať už zo vzdialenosti 0,2 m vďaka čomu si môžete vychutnávať dramatickú širokouhlú perspektívu objektívu.

Kompaktný dizajn:
Model Canon EF 24 mm f/2,8 IS USM váži len 280g a disponuje kompaktnými rozmermi 68,4mm x 55,7mm, predstavuje tak objektív, ktorý si môžete zobrať zo sebou kdekoľvek pôjdete. Výborne sa vďaka svojej kompaktnosti hodí na reportáže a cestovateľskú fotografiu.

Navrhnutý pre dosiahnutie maximálnej kvality obrazu:
Zatiaľ čo 7 lamelová okrúhla clona vytvára nádherný bokeh, antireflexné vrstvy Super Spectra výrazne potláčajú odlesky slnka na výsledných fotografiách. Vysokovýkonná optická sústava objektívu Canon EF 24mm f/2,8 IS USM je navrhnutá tak aby v maximálnej miere minimalizovala skreslenie a aberáciu obrazu, ktoré zapríčiňujú pokles kvality výslednej fotografie.

Oblasť použitia:
Canon EF 24mm f/2.8 IS USM je vhodný najmä pre krajinársku, reportážnu a cestovateľskú fotografiu.

Špecifikácia Canon EF 24mm f/2.8 IS USM

Typ objektívu:Širokouhlý objektív
Bajonet objektívu:Bajonet Canon EF
Odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu:Neutesnený objektív
Priemer filtrového závitu:Priemer závitu filtra je 58 mm
Ohnisková vzdialenosť:24
Svetelnosť objektívu:2,8
Počet lamiel clony:7 lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť:20
Najväčší pomer zväčšenia:0.23
Typ zaostrovacieho motorčeka:S ultrazvukovým motorčekom
Stabilizátor obrazu:So systémom stabilizácie obrazu
Slnečná clona:Bez slnečnej clony
Hmotnosť objektívu:280

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Aktuálna cena produktu je: 529,00 €

Upozorni ma keď cena klesne pod